Zrób piękny sufit własnymi rękami (+50 zdjęć)

Starając się, aby Twój dom był piękny, ekskluzywny, wielu robi dekoracje sufitowe własnymi rękami. W dzisiejszych czasach nudny, gładki, gładki sufit nie ma już znaczenia. Istnieje mnóstwo bardzo interesujących technik projektowania sufitów.

Nowoczesne metody dekoracji sufitów obejmują:

  • płytki sufitowe;
  • sufity napinane;
  • dekoracja z tkaniny;
  • Styropian;
  • płyty gipsowo-kartonowe;
  • dekoracja sztukatorska;
  • malowanie szablonowe;
  • papier fotograficzny.

Dekorując sufit własnymi rękami, możesz całkowicie zmienić wystrój pomieszczenia. Dekoracja sufitu jest nowoczesna. Mieszkanie robi się coraz ciekawsze. Czasami sufity są wykonywane samodzielnie, bez kontaktu z profesjonalistami.Potrzebujesz wyobraźni, chęci i żadnych poważnych kosztów. Przedszkole, kuchnia, a nawet przedpokój tworzą nastrój i dodają wyjątkowego uroku Twojemu domowi!

Sufit piankowy

Płyty piankowe - jedna z najbardziej elementarne rozwiązania konstrukcyjne sufitów. Nowoczesny styropian wielokolorowy. Za pomocą specjalnego kleju piankę można łatwo przymocować do dowolnej powierzchni. Pianka ma swoje własne cechy. Pianka jest odporna na zmiany temperatury. Płyty piankowe są łatwe do wymiany i czyszczenia. Arkusze styropianowe można bezpiecznie stosować w przedszkolu.

Zdobienie tkaniną

Tkanina jest materiałem ekologicznym. Ten materiał jest bezpieczny i bardzo wszechstronny, odporny na bakterie i pleśń. Poczucie wielkości domu zmieni wystrój z tkaniną i na pewno sprawi, że pomieszczenie będzie niezwykłe. Możesz użyć dowolnych nowoczesnych tkanin - wszystko się nadaje! Wykorzystane zostaną dowolne tekstury, kolory i gęstość materiału.Szczególnie bajecznie jest udekorować pokój dziecinny, tworząc niebo i chmury na suficie lub iluzję balonu.Wszystko zależy od tego, o jakim efekcie marzysz i jakie masz możliwości.

Dekoracja sufitu sztukaterią

Sztukaterie idealnie wpasowują się w wystrój przestrzeni mieszkalnej na obrazie z XVIII i XIX wieku... Taka biżuteria jest wykonana z poliuretanu. Jest lekka, elastyczna, odporna na wilgoć i bardzo długo nie zmienia koloru. Sufit obwodowy ozdobiony sztukaterią. Za pomocą specjalnego kleju można łatwo przymocować sztukaterie poliuretanowe. Pod żyrandolem zainstalowane są gniazda różnych typów, kształtów i kolorów. Wykonane są głównie z poliuretanu, są prane, można je malować. Czasami pojawiają się fragmenty sztukaterii z gipsu, ale trudniej je zamontować. Ta opcja jest zbyt ciężka dla żłobka, ale pod pewnymi warunkami jest również odpowiednia.

Dekoracje sztukatorskie są dość tanie i można je łatwo wykonać samemu.

Płyta gipsowo-kartonowa na sufit

Sufity w tym przypadku stają się ucieleśnieniem każdej fantazji.Wszelkie nieoczekiwane pomysły można zrealizować i nie musisz być profesjonalistą – wszystko możesz zrobić sam. W przedszkolu możesz zaaranżować wspaniałą iluminację. Nieproporcjonalny, wszechstronny, z wbudowanymi reflektorami. Najbardziej oryginalne pomysły! Za pomocą tego materiału można nadać dowolny kształt sufitu. Co ciekawe, nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Ta opcja dekoracji jest używana do sufitu w każdym pomieszczeniu. Potrafią zakryć wszelkie niedoskonałości powierzchni roboczej. Jest dźwiękoszczelny.

Zdobienie za pomocą szablonów

Najłatwiej udekorować sufit za pomocą szablonu. Łatwo jest samodzielnie stworzyć szablon sufitowy. Wystarczy narysować wzór na papierze Whatmana lub kawałku linoleum, a po wycięciu przymocować go do sufitu i nałożyć żądaną farbę gąbką.

Nakładając naprzemiennie różne obszary wzoru farbą o różnych kolorach, można stworzyć obrazek z określoną fabułą. Ta opcja jest wygodna do dekoracji pokoju dziecinnego. Potrzeba tylko czasu, wyobraźni i chęci.

Korzystanie z fototapety

Sufity można również ozdobić fototapetą. Nowoczesne fototapety prezentowane są w bardzo szerokiej gamie. Są bardzo jasne, co najważniejsze wysokiej jakości i łatwe w montażu. Mogą być używane w różnych pomieszczeniach. Jeśli chcesz ozdobić sufit indywidualnym wzorem, możesz złożyć zamówienie w wyspecjalizowanych firmach. Bajkę można też urządzić w przedszkolu lub w toalecie, kierując się życzeniami dziecka.

Aplikacje na suficie

Aplikacjami można ozdobić każdy sufit. Aplikacja bardzo fajnie prezentuje się w pokojach dziecięcych. Czasami używają standardowych naklejek sprzedawanych w sklepach. Dzięki tej metodzie możesz nie tylko ozdobić pomieszczenie, ale także ukryć nierówności na suficie. Kolejnym dużym plusem naklejek jest to, że można je po prostu usunąć i wymienić na nowe. Świetnie - absolutnie bez śladów!

Naklejki są dobre w przedszkolu, ponieważ plamy można ukryć nie tylko na suficie, ale również na ścianach.

Oczywiście możesz samodzielnie wykonać aplikację z płyt kartonowo-gipsowych, plastiku lub winylu. Ogólnie rzecz biorąc, nowoczesne materiały dają ogromne pole do popisu dla wyobraźni.

Art Deco jako styl na sufit

Styl Art Deco To niesamowita mieszanka kolorów. Łączy w sobie empirowy luksus z motywami afrykańskimi, indyjskimi i egipskimi. Ten styl powstał na początku ubiegłego wieku i stał się bardzo modny w obecnych czasach. Za pomocą obrazów w stylu Art Deco możesz wykonać sufity napinane, które będą odzwierciedlać indywidualność właścicieli. Ta metoda jest następująca; rysunekjest nakładany na materiał PVC , a następnie gotowy obraz mocowany jest na suficie.

Montaż sufitu napinanego najlepiej pozostawić profesjonalistom. Oprócz specjalnego sprzętu do drukowania na folii wymagane jest przestrzeganie zasad instalacji, opalarka, narzędzia i znajomość niuansów pracy.

Tematyczny sufit napinany jest idealny do przedszkola. Jeśli nie chcesz widzieć żadnych obrazów nad głową, odpowiednia jest matowa folia stretch, która imituje bielony i bardzo równy sufit.

W rzeczywistości dekorowanie domu własnymi rękami z dziećmi jest bardzo zabawne i interesujące! Dzieci rozwijają smak i wyobraźnię - co jest bardzo fajne! Pozostaje dokonać wyboru, ocenić swoje możliwości i działać! Każdy właściciel wie, że wystrój domu lub mieszkania nie może obejść się bez różnych przedmiotów i rzeczy. Ale piękny oryginalny sufit zrobi znacznie więcej niż inne drobiazgi we wnętrzu. Twój sufit jest prawdopodobnie oryginalny i sprawi radość nie tylko gospodarzom, ale także gościom!

Przykłady pięknie zaprojektowanego sufitu (50 zdjęcia)

​​
[18 9]
.