Zielony to kolor mieszkania dla optymistów

Zieleń jest uważana za doskonały wybór w dekoracji wnętrz. Związany z naturą, w której pierwotnie żyli ludzie, jest psychologicznie bliski człowiekowi. Zielone odcienie koją, pozytywnie nastrajają.

Zielone wnętrza mieszkań będą naprawdę stylowe, harmonijne, jeśli zastosujesz odmiany kolorystyczne w odpowiednich tonacjach, zrozumiesz, jakie rozwiązania kolorystyczne tworzą jaki nastrój.

Harmonia kolorów

Zielony to mieszanka żółta, słoneczna, energetyczna i błękitna – spokojna, nawet trochę melancholijna. Połączenie tych dwóch kolorów daje równowagę, która jest przyjemna dla naszych oczu. Ale - tylko z umiarem, w pewnej ilości, we właściwych tonach. Nadmiar odcieni szmaragdowej zieleni może wywołać nudę - jest zbyt spokojny.

Małe soczyste akcenty: zielone dodatki, dywan, poduszka, - dodadzą radości i przywodzą na myśl wiosnę, las, świeżą trawę, wolność pól.

Zachowanie równowagi

Jeśli posłuchasz rad profesjonalnych projektantów wnętrz mieszkań, zrozumiesz, jakie zasady obowiązują:

  • Nie warto urządzać całego pomieszczenia w zielonych barwach: jest monotonne i nudne; zielona tapeta, ściany, zielone rolety rzymskie, sufit, zagłębienie dywanu;
  • Łazienka, toaleta, przedpokój nie są najlepszymi miejscami na szmaragdową zieleń, ponieważ zazwyczaj nie ma światła słonecznego, zieleń sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej ciasne;
  • zestaw kuchenny będzie lepiej wyglądał w jasnozielonych, a nie ciemnych kolorach;
  • ​​
  • Sypialnia wymaga starannego wykorzystania tego koloru; jego nadmiar w dekoracji ścian może budzić melancholię, ale jeśli dobierzesz odpowiednią kombinację, ten kolor będzie dobrym uzupełnieniem innych odcieni;
  • zbyt nasycone kolory nie nadają się do dużych powierzchni ścian; jeśli chcesz np. wybrać szmaragdową tapetę, dywan, sufit, rolety rzymskie, ściany, to niech będzie to bardzo jasny lub zielono-szary odcień;
  • pokój z małą zieloną tapetą będzie wyglądał jak pudełko, ponieważ zieleń nie należy do kolorów, które optycznie powiększają przestrzeń; tutaj musisz obserwować miarę; ta zasada jest odpowiednia, gdy przygotowywana jest łazienka lub toaleta.

Green & Company

Classic Green Combination w projekty mieszkań w innych kolorach - żółtym, niebieskim, czerwonym, różowym, białym, szarym i odcieniach beżu, liliowego, niebieskiego.

Połączenie zieleni i żółci uważane jest za najbardziej afirmujące życie.Jasnozielona i słoneczna żółć razem tworzą nastrój początku wiosny, kiedy przebija się świeża trawa, a na drzewach kwitną lepkie liście.Taki wzór będzie ozdobą zestawu kuchennego, nadaje się do salonu, więc można wykonać zestaw dziecięcy, dywan, rolety rzymskie, łazienkę, toaletę.

Nasycony szmaragd w połączeniu z błękitem wygląda nieco przygnębiająco. Pokój z zielonymi ścianami i niebieskimi meblami okazuje się przyzwoity, ale przygnębiający.

Ciemnozielona tapeta wygląda tu ponuro. Jeśli ta kombinacja Ci odpowiada, projektanci radzą rozcieńczyć kolorystykę plamami żółtego, różowego, niebieskiego, aby uzyskać biały lub szary sufit.

Ale połączenie koralowca, pomarańczy, bzu i zieleni to doskonały wybór. Ich kontrast przypomina jasne klomby i pola kwiatowe. To naturalne połączenie dla naszych oczu, które mówi nam, że wszystko się rozwija, że ​​natura jest bogata i piękna. Odpowiednia jest kuchnia na tle jasnych ścian, dywan, rolety rzymskie, sufit, łazienka i toaleta.

Cyjan jest dobrym towarzyszem zieleni. Powinien być „zaproszony” do projektu, gdy chcesz dodać radość. Należy jednak pamiętać, że połączenie z tego zakresu nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych z oknami wychodzącymi na południe. Dodanie koloru niebieskiego sprawi, że poczują się chłodniej w upalne lato. W przypadku pomieszczeń północnych lepiej wybrać inną kombinację ścian i mebli.

Ocieplić można dekorację mieszkań, jeśli wykonasz ją w odcieniach zieleni, beżu lub szarości, dopełniając wszystko akcentami jasnego błękitu, koralu, bzu. Na przykład podnieś jasnobeżowe rolety rzymskie, dywan, tapetę, ściany, sufit do zieleni ścian.

Jasnozielone odcienie dobrze komponują się z turkusem i bielą.

Bardzo świeża aranżacja wnętrza zielono - jasnozielona lub oliwkowa z białym, jasnoszarym.Ale potrzebuje innych odcieni - różowy, koralowy, odcienie niebieskiego nadają się na przykład zasłony na zieloną tapetę.

Tło lub szczegóły

Zieleń może być dużo - np. zielona tapeta, ściany, sufit... Następnie jest wybierany tak lekki, jak to możliwe, prawie przezroczysty.Jeśli chcesz dodać do projektu jasną lub szmaragdową tapetę, możesz przykleić nimi tylko jedną ścianę, uważając, aby równowaga odcieni nie została zakłócona.Ten ruch zmieni wizualnie geometrię pomieszczeń mieszkań, stanie się sposobem na podział na strefy.

Duże meble takie jak sofy, fotele, dywan, zielone rzymskie zasłony we wnętrzu, prowadnice meblowe pomalowane na soczysty szmaragd, wymagają spokojniejszej oprawy - w kolorze białym, beżowym dźwięki. Do wyboru szary, odcienie niebieskiego. Równoważą naturalne zamieszki zieleni. Może lepiej, żeby meble były wyciszone, a nie jasnozielone. Odcień różnych elementów w kolorze zielonym może być taki sam. Ale ciekawiej jest, gdy używa się kombinacji różnych tonów.

Możesz użyć szmaragdowej zieleni lub innego tonu z małymi akcentami. Rzuć kilka poduszek na kanapie. Wybierz bujną roślinę na ściany. Połóż wazon na półce. Udekoruj część ściany tapetą z reliefowym wzorem, na którym można prześledzić zielone motywy.

Cechy wykorzystania koloru

Jeśli wybierasz się na wycieczkę po mieszkaniu, wybierz najlepsze miejsce aby zastosować zielony, możesz zatrzymać się w dowolnym miejscu. Ale liczba plam kolorów i różnorodność odcieni będzie inna.

A więc salon będzie zbyt nudny, a nawet senny, jeśli wszystko udekorujesz, a zestaw słuchawkowy, sufit, ściany, rolety rzymskie w bogatej zieleni, pasta zielona Tapeta. Obfitość zieleni nie jest dla niej odpowiednia, ponieważ gromadzą się tutaj, aby się porozumieć. A zatem projekt nie powinien przyczyniać się do powolnego zasypiania, ale do przyjaznej, ciepłej rozmowy.

Do salonu projektanci zalecają wybór jasnych odcieni i należy zapewnić wiele innych kolorów, odpowiednich kombinacji. Który? Pożądane jasne akcenty pomarańczy, błękitu, różu i innych odcieni.

W pokoju dziecięcym kolor zielony jest odpowiedni, jeśli mieszka tam bardzo aktywne, nawet zbyt ruchliwe dziecko. Zieloni nieco ostudzą jego zapał, wprowadzą w kontemplacyjny nastrój. To promuje bardziej produktywną kreatywność, pracę domową, a nie tylko skakanie i bieganie.

Ale jeśli dziecko jest melancholijne, trawiaste i siwe mogą go zasmucić. Dlatego taki najemca mieszkań nie powinien wprowadzać do wnętrza kolorów trawy i liści - dywanu, sufitu, rzymskich zielonych zasłon we wnętrzu.

Odpowiednie kombinacje

Sypialnia, w której jest dużo szmaragdowej zieleni, zielonych mebli, sufitu, jest niezbyt wygodne. Ponury projekt nie uspokaja, ale raczej może być niepokojący. Bardziej odpowiednie są tutaj bardzo jasne odcienie - delikatna jasnozielona, ​​jasna oliwka, limonka. Razem z innymi, także jasnymi kolorami.

Warto zastanowić się, gdzie idą okna mieszkań. Po stronie południowej istotne są zimne jasne lub soczyste odcienie z dodatkiem niebieskiego. Na północy - ciepły z dodatkiem żółci.

Zielona kuchnia, łazienka, toaleta i przedpokój również wymagają specjalnego podejścia.Jasny zestaw kuchenny może stworzyć wrażenie dysharmonii, jeśli jest dużo zieleni.Ale nudne odcienie, na przykład jasnozielone, szare, odcienie niebieskiego, wprowadzą wesoły nastrój, jeśli zostaną umiejętnie połączone z innymi kolorami.

Łazienka w zieleni

Jak „czuje się” zielona łazienka i toaleta? Podobnie jak w przypadku innych lokali, tutaj jest tylko z umiarem.

Eksperci uważają, że łazienka i toaleta nie potrzebują obfitości zieleni - to jest przygnębiające.

Ale akcesoria stosunkowo niewielkie: podstawki pod szczoteczki do zębów, dywanik na podłodze - przy urządzaniu łazienki czy toalety jest to całkiem odpowiednie. Ale nie zestaw słuchawkowy. Porzuciwszy zielone meble na rzecz tradycyjnej bieli lub kremu, warto zwrócić uwagę na dekorację ścian. Wystarczy niewielki pas dekoracyjnych płytek na ścianach lub w obramowaniu miski wanny, przeplatany mozaikami na podłodze, aby stworzyć nastrój i atmosferę. Dla miłośników przyrody uzasadnione będzie zastosowanie fotokafelków z naturalnymi krajobrazami.

Zielne odcienie w łazience w połączeniu ze środowiskiem wodnym pomagają zbliżyć się do naturalnego środowiska, a tym samym zrelaksować psychikę, co jest ważne pod koniec dzień. Poranne zabiegi we wnętrzu w odcieniach zieleni sprawią, że dzień będzie radosny.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.