Zegary zrób to sam ze starych płyt winylowych: 3 oryginalne lekcje mistrzowskie

Wiele osób miało gramofon w domu, gdzie słuchali ulubionej muzyki. Patrząc na płyty winylowe odczuwa się nostalgię. Dlatego nie każdy może się obezwładnić i wyrzucić ten relikt przeszłości. Lepiej skorzystać z okazji i własnymi rękami zrobić zegar z płyt winylowych. Ten dodatek ozdobi każde pomieszczenie i doda wnętrzu oryginalności i elegancji. Dotyczy to zwłaszcza kolekcjonerów starych i ekskluzywnych rzeczy.

Wykonanie zegara winylowego nie jest tak trudne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Kierując się prostymi zasadami, każdy jest w stanie stworzyć oryginalny element wystroju, który optymalnie wpasuje się we wnętrze kuchni lub salonu.

Montaż mechanizmu zegarowego (MK)

Produkt z mechanizmem zegarowym - ta opcja jest najprostsza.Istotą pracy jest montaż mechanizmu zegarowego bezpośrednio na płycie.

Aby zrobić domowe produkty, musisz wykonać następujące kroki:

1. Napraw podstawa mechanizmu na tylnych płytach bocznych. Lepiej użyć kleju.

2. Strzałki wyjdą przez otwór znajdujący się w środku podstawy. Tutaj musisz upewnić się, że mechanizm znajduje się dokładnie pośrodku.

3. Pozostaje tylko ustawić wskazówki i zegar jest gotowy.

4. W razie potrzeby podstawę można ozdobić różnymi wzorami lub wzorami. Dla miłośników minimalizmu ta opcja będzie najbardziej odpowiednia.

Na filmie: zegar winylowy z numerami.

Zegarek z płytki o nietypowym kształcie (MK)

Zegarki nietypowe – w tym przypadku porozmawiamy o tworzeniu produktów różne kształty. Sposób wykonania:

1. Na blaszkę nanosi się wzór, wzdłuż gabinetu, którego w przyszłości będzie dokonywane cięcie. Możesz użyć gotowego szablonu. Wystarczy nałożyć go na bazę i obrysować.

2. Cięcie płyty winylowej wykonuje się specjalną wiertarką lub zwykłą wyrzynarką. Prace należy wykonywać bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić oryginalnego materiału.

3. Aby nadać produktowi skończony wygląd, konieczne jest przyłożenie tarczy do talerza. Liczby rysuje się na tabliczce za pomocą prostego ołówka. Za pomocą burmashinki są cięte wzdłuż konturu. Wykonując taką pracę, nie spiesz się i nie wkładaj wysiłku w narzędzie. Praca musi być wykonywana na równym i stabilnym miejscu.

Proces robienia zegarków

Nie zapomnij o zdobieniu zegarków z płyt winylowych. Istnieje wiele technologii, które pozwolą nadać produktowi oryginalny wygląd. Dobrym rozwiązaniem jest decoupage.

Na wideo: oryginalny zegar z płyty winylowej.

Abstrakcyjny zegar (MK)

Każdy może przymocować mechanizm do płyty winylowej. Ale aby stworzyć naprawdę oryginalny produkt, musisz trochę spróbować.Dobrym rozwiązaniem byłby abstrakcyjny zegar. Aby to zrobić, musisz podgrzać talerz w piekarniku i nadać mu odpowiedni kształt.

Najpierw piekarnik jest nagrzewany do określonej temperatury i umieszczany jest tam stary talerz. Po chwili jest usuwana i ręcznie nadawana odpowiedni kształt. Aby nadać płytce pożądany kształt, należy ją ostrożnie zgiąć w kilku punktach.Należy pamiętać, że pośrodku powinno być miejsce na swobodne zamocowanie mechanizmu.

Warto pamiętać o bezpieczeństwie. Lepiej wykonywać pracę w specjalnych rękawicach żaroodpornych.

Wykonanie abstrakcyjnego zegara z talerza

Dekoracja w stylu decoupage (MK)

Decoupage będzie najlepszą opcją do tworzenia oryginalnych zegarków, którymi możesz ozdobić swój dom.Oczywiście w wyniku przeprowadzonych prac nie będzie widać, z jakiego materiału powstał produkt. Dlatego warto poważnie zastanowić się, czy zamiast płyty racjonalne jest użycie arkusza sklejki.

Do stworzenia oryginalnego produktu potrzebne będą:

  • farby akrylowe;
  • szczotka;
  • klej do decoupage;
  • serwetki specjalne;
  • nożyczki;
  • mechanizm zegarowy.
Wymagane materiały

Proces produkcyjny:

1. Weź krążek i pomaluj go białą farbą akrylową. Jest to podstawa do tworzenia decoupage. Farba bardzo dobrze przylega do winylu. Ale aby powłoka okazała się naprawdę jednolita, konieczne jest wykonanie kilku warstw.

Pomaluj płytkę białą farbą

2. Następnie płytkę pokrywamy drugą warstwą lakieru na bazie wody. Aby stworzyć wysokiej jakości pęknięcia dekoracyjne, eksperci zalecają stosowanie lakieru i farby tego samego producenta. Malowany produkt pozostawia się na kilka godzin do wyschnięcia farby.

Pokryć drugą warstwą i pozostawić do wyschnięcia

3. Zastosowanie techniki spękania polega na utworzeniu warstwy pękającej farby. Należy pamiętać, że następną warstwę nakłada się na lekko wysuszony lakier. Jeśli całkowicie wyschnie, tworzenie wdzięcznych pęknięć stanie się niemożliwe. Wielkość spękania zależy głównie od tego, ile czasu minęło między procesami. Im więcej czasu upłynie od lakierowania, tym mniej pęknięć się pojawi.

4. Po całkowitym wyschnięciu farby można przystąpić do nakładania dekoracyjnych wzorów lub obrazów. Aby je naprawić, stosuje się specjalny klej, który nakłada się w niewielkiej ilości. Szczególną uwagę zwraca się na krawędzie wzorów. Do dekoracji zegara lepiej jest użyć kwiatów.

Serwetkę przyklejamy ze zdjęciem

5. Teraz pozostaje już tylko włożyć mechanizm do otworu w środek płyty i dołącz numery.

Ukończone prace

W ten sposób możesz stworzyć oryginalny zegar z płyty winylowej z własnym dłonie, które staną się ozdobą każdego wnętrza. Aby później nie obwiniać kogoś za niezadowalający wynik, musisz ściśle przestrzegać powyższych kroków.

Zegar winylowy Dekor (1 wideo)

Opcje (39 zdjęć)

​​
.