Zasłony lambrekiny: rodzaje i wzornictwo

Lambrekin to wąski pasek materiału, który jest przymocowany do karnisz. Został wymyślony jako ozdoba brzydkiego fragmentu ściany, który pozostaje między oknem a sufitem.

Dziś pełnią funkcję dekoracyjną, stanowiąc bardziej harmonijną wersję kompozycji kurtynowej.

Służą również do ozdabiania nieestetycznych gzymsów. Ale w większości przypadków takie zasłony służą do dekoracji sali w określonym kierunku stylistycznym, na przykład barokowym. Możesz go użyć do skorygowania otworu okiennego: optycznie podnoszą sufit i powiększają otwór okienny.

Odmiany

Istnieje wiele stylów, w których wykonywany jest lambrekin. Ale najbardziej poszukiwane są opcje klasyczne, ale uległy one również pewnym zmianom dzięki lekkiej ręce projektantów i mistrzów szycia zasłon.

Klasyczny. Jest to wąski pasek materiału, który jest zebrany w fałdy specjalną taśmą - taśmą firanową. Rozróżnij kształty proste, łukowe i faliste. Doskonałe rozwiązanie do dekoracji nieestetycznego gzymsu lub górnego połaci okiennej.

Twarde. Takie zasłony doskonale zachowują swój kształt, są wykonane ze specjalnej tkaniny bando lub z gęstego materiału.Projekthali dzięki temu elementowi wygląda bardzo surowo i luksusowo. Sztywny lambrekin szyty jest z kilku modeli: chilli, swags, żabots, perekids i innych. Zmienność pozwala stworzyć naprawdę niezwykłą kompozycję zasłon.

Połączone. To symbioza klasycznych, twardych i fantazyjnych lambrekinów. Jego ostateczny wygląd zależy od umiejętności producenta i zwykle jest szyty w salonach. Oferta jest nieskończona, Twoim zadaniem jest jedynie wyznaczenie ram, w których warto się zatrzymać, aby okna nie stały się jedynym akcentem wnętrza.

Zasłony klasyczne. Oczywiście złożone zasłony lambrekiny o nietypowym kształcie wyglądają pięknie i bardzo efektownie, ale do stylu wiejskiego należy wybrać klasyczną wersję lekkich tkanin. Złożone lambrekiny zasłonowe składają się z kilku elementów konstrukcji zasłon, które są tworzone przy użyciu opcji drapowania tkanin. Zasadniczo w jednej wersji używa się do 3 różnych części, ale jeśli masz doświadczenie i nienaganne wyczucie stylu, możesz eksperymentować.

Zasłony do salonu z 3 klapami. Jeśli zarzucisz pasek materiału na gzyms, otrzymasz półkole, które nazywa się "swag". Ta opcja doskonale ozdobi salon. Ale pojedynczy element nie jest zbyt dobry do dekoracji pokoju. Otwór okienny będzie piękny, jeśli odwrócona draperia zostanie powtórzona na kilku oknach, a dla lepszego ukształtowania „nawisu” użyj gzymsu rurowego.

Żabot to asymetryczny element kurtynowy. Posiada skośną dolną krawędź i asymetryczną konstrukcję. Falbanka, to drugie imię zasłony. Odpowiednio wygląda w sypialni, salonie. Zwykle „żabot” reprezentuje kompozycję po obu stronach okna, ale można zastosować tylko układ jednostronny.

Coquille. Kokilje znajduje się pośrodku okna pomiędzy 2 "swagas". Jest to konstrukcja symetryczna lub podwójna, która przypomina 2 wąskie krótkie „swag”, umieszczone symetrycznie względem siebie. Popularny do dekoracji przedpokoju. Kombinacje elementów dekoracyjnych dobrze prezentują się w różnych kolorach. Kontrastowe kompozycje kolorystyczne dodają dynamiki, a zestawienia jednej kolorystyki wprowadzają spokój do wnętrza salonu lub innego pomieszczenia.

Złożona wersja wzoru lambrekinów przyciąga uwagę i jest samowystarczalną ozdobą okna, ale jeśli lubisz proste opcje, to obrzeże na klasycznym lambrekinach urozmaica otwarcie okna.

Frędzle. Frędzle są uważane za tradycyjną dekorację aksamitnych zasłon w salonie.

Festony. Girlandy to miękkie wypustki różnego rodzaju, dzięki którym można nadać otworowi okiennemu przedpokoju zupełnie nowy wygląd.

Nowoczesne technologie przyniosły nowe słowo do szycia zasłon. Sztywny lambrekin może być wykonany z tkaniny z nadrukiem fotograficznym, jeśli najpierw wybierzeszrysuneki dokładnie zmierzysz wielkość dekoru, otrzymasz ekskluzywnąkompozycjęna okna hol. Jeśli zdecydujesz się ozdobić swoją sypialnię kompozycją zasłon za pomocą lambrekinu, do tej kwestii należy podejść bardzo ostrożnie, biorąc pod uwagę styl swojej sypialni.

Lambrekinem możesz udekorować nie tylko klasyczny salon, ale także całkiem nowoczesne pokoje urządzone w stylu high-tech lub techno.

Zasłony lambrekiny w sypialni

Sypialnia to prywatny pokój w każdym domu. To tutaj możesz poeksperymentować i pokazać własne gusta, nawet jeśli nieco odbiegają one od stylu pomieszczenia. Jak mówią sami projektanci, nieodzownym elementem są zasłony lambrekinowe do sypialni. Dekorowanie okien, drzwi wejściowych z motywem zasłony datuje możliwość ukrycia pokoju przed wzrokiem ciekawskich.

Kompozycje do wystroju sypialni należy dobierać podczas tworzenia projektu aranżacyjnego. Możesz zamówić gotowe opcje lub zrobić to sam.

Dolna krawędź zasłony jest zwykle ozdobiona warkoczem lub frędzlami. Materiały wykończeniowe nadają się również do wykonania haczyków do zasłon. Wykorzystane zostaną wstążki, plecionki, podszewki, koraliki i inne elementy dekoracyjne. Wybór metody dekoracji otworu okiennego w dużej mierze zależy od wysokości sufitu. Jeśli waha się w granicach 2,5 - 3 metrów, ciężka wersja "zje" jeszcze kilka dodatkowych, patrz

Na podstawie całego stylu sypialni wnętrze, wybierane są różne zasłony. Aby nie złamać jedności kompozycji, konieczne jest studiowanie specjalnej literatury.

Tak więc w stylu baroku i art deco odpowiednie są miękkie, pełne wdzięku linie. Dla nich lepiej wybrać wzory z fantazyjnych draperii i miękkich tkanin. W sypialni dopuszczalne są zasłony i lambrekiny wykonane z lekkich tkanin z eleganckimi wykończeniami.

Jeśli Twoja sypialnia jest wykonana w stylu klasycznym, lepiej wybrać kompozycje sztywne lub półsztywne. Dzięki takiemu elementowi dekoracyjnemu można uzyskać bardziej złożony, rzeźbiarski kształt. Drzwi dość często wymagają dodatkowego wystroju, zwłaszcza w sypialni.

Za pomocą lambrekinów, zasłon i kurtyn świetlnych można osiągnąć doskonały efekt intymności i izolacji od świata zewnętrznego.

Ponadto tekstylna konstrukcja okien i drzwi służy jako dodatkowy tłumik hałasu. A pięknie zaprojektowane otwory zawsze cieszą oko i dodają przytulności w pomieszczeniu.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.