Zasłony do przedpokoju: rodzaje materiałów, dekoracje i opcje umieszczenia

Korytarz jest pierwszym pomieszczeniem które widzą wszyscy goście mieszkania lub domu. Dlatego jego wygląd od razu pomoże Ci poznać gusta właścicieli.Piękne i eleganckie zasłony na korytarzu, dobrze dobrane i wpasowujące się w wnętrze pokoju, pomogą wywrzeć pozytywne wrażenie na wszystkich odwiedzających.

Zasłony w przedpokoju mają swoje zalety:

 • całkowicie zastępują drzwi do innego pomieszczenia, co stwarza wygodę, a właściciel często może to zmienić „drzwi” w zależności od nastroju;
 • półprzezroczyste zasłony na suficie ozdobią go i nadadzą wnętrzu lekkości;
 • w obecności okna w przedpokoju, ozdobieniu go zasłonami, właściciel otrzyma piękny element wystroju, który stworzy domowy komfort i sprzyjającą atmosferę w mieszkaniu.

Jakie zasłony wybrać

Wybór zasłon zależy od dostępności i lokalizacji okna, ogólnego stylu korytarza i jego wielkości. Wybierając zasłony do małego pokoju, należy wziąć pod uwagę kilka zasad projektowania:

 • w wąskim pomieszczeniu wystarczy jasny przezroczysty tiul;
 • do wizualnej ekspansji przestrzeni można zastosować zasłony z poziomym wzorem;
 • w niskim pomieszczeniu lepiej powiesić tekstylia z pionowym wzorem, który wizualnie zwiększy wysokość;
 • Lepiej wybrać zasłony bez skomplikowanych zdobień.

Inna opcja - zasłony do dekoracji łuku lub drzwi, które posłużą do odgraniczenia przestrzeń.Ta opcja jest najczęściej stosowana w większych pomieszczeniach. Jeśli pomieszczenie jest zacienione i brakuje światła, lepiej zastosować bardziej przezroczyste zasłony. Gdy okno wychodzi na słoneczną stronę, zasłony są podszyte tak, aby nie blakły na słońcu.

W dużym pokoju można powiesić płótna z ciężkiej drogiej tkaniny, ozdobione wzorami. W takim przypadku modele syntetyczne są bardziej praktyczną opcją, która nie wymaga specjalnej opieki.

Warianty zasłon do przedpokoju

Istnieje kilka opcji projektowania korytarza lub przedpokój:

 • Wersja klasyczna - prosta tkanina połączona z przezroczystym tiulem, opcjonalnie uzupełniona dodatkami.

 • Rolety rzymskie - tkanina rozciągnięta na konstrukcji mocowana jest do podstawy okno. Modele z małym eleganckim wzorem będą dobrze komponować się z tapetą w tym samym kolorze w pastelowych kolorach. Ale jeśli tapeta jest wklejona w pokoju z ornamentem, lepiej wybrać zwykłe zasłony.

 • Japońskie panele okienne to propozycja uniwersalna, harmonijnie wpasowują się w każdy styl pomieszczenia. Fantazję można pokazać przy wyborze faktury i koloru zasłon, ale pożądane jest, aby były one uniesione na wysokość o 30-40 cm

 • Zasłony francuskie (fałdy zebrane na całej długości) nadadzą pomieszczeniu wyrafinowania i powagi, nadają się tylko do przestronnych korytarzy.

Zdobienie łukowego otworu

W przedpokoju zamiast drzwi znajdują się łuki często instalowane, a także można je ozdobić różnymi płótnami.Typowe opcje to modele nici i naturalne zasłony wykonane z bambusa lub drewna.

Takie ozdobne zasłony pełnią kilka funkcji:

 • ukrywając się przed dochodzącą przestrzenią między korytarzem a Pokój;
 • dekoracja pokoju;
 • Swobodna cyrkulacja świeżego powietrza.

Do klasycznego wzoru zastosuj cięższe zasłony z pastelowych i delikatnych tkanin.Zasłona, umieszczona pomiędzy przedpokojem a drzwiami wejściowymi lub innym pomieszczeniem, pozwoli nie tylko udekorować pomieszczenie, ale także wytyczyć przestrzeń, a także pozwoli ukryć istniejące ubytki na drzwiach.

Zastosowanie lambrekinów w przedpokoju będzie uzupełnieniem zasłon, a jeśli są zawieszone osobno, doda estetyki kompletności do pokoju...

Zasłony w przedpokoju prywatnego domu

Z reguły w prywatnym domu korytarz lub korytarz ma większą powierzchnię niż w mieszkaniu miejskim.W związku z tym istnieje wiele możliwości wykorzystania zasłon lub zasłon do dekoracji i oryginalnego projektu. Aby dokonać wyboru, wystarczy poszukać w Internecie zdjęć zasłon na korytarzu prywatnego domu.

W przypadku przestronnego holu w prywatnym wiejskim domu odpowiednie są opcje zasłon z ozdobnymi metodami mocowania:

 • na zawiasach z otwartym gzymsem;
 • na oczkach (pierścienie wkręcane w podstawę gzymsu rurowego);
 • z krawatami (warkocz lub piękne kokardki).

Zasłony w przedpokoju są częścią ogólnego wnętrza pomieszczenia, stanowiąc harmonijne połączenie stylu i tworzące poczucie kompletność.Zasłony powinny pasować kolorystycznie do ogólnego wnętrza pomieszczenia, najlepszą opcją są jasne kolory.

Wybierając zasłony do przestronnego przedpokoju w domu lub wiejskiej chacie, należy dokładnie podejść do kwestii ukształtowania koncepcji tego pokoju. Współcześni projektanci przywiązują również dużą wagę do akcesoriów, które mogą albo podkreślić sukces wybranego projektu, albo zamaskować wady, które już zostały wykonane.

Nowoczesne pomysły dekoracyjne (2 filmy)

Zasłony we wnętrzu (35 zdjęć)

)
.