Zasłona przesuwna i materiałowa do łazienki: zrób to sam

Różnorodne akcesoria odgrywają w łazience ważną rolę, czyniąc życie bardziej komfortowym. Produkty od projektantów są wykwintne i oryginalne, ale oferowane w wygórowanych cenach. A co, jeśli chcesz mieć stylowe dodatki w swojej łazience? Jest wyjście - jeśli nie możesz kupić, możesz to zrobić sam. Na przykład przesuwna zasłona łazienkowa zrób to sam może okazać się jeszcze lepsza niż designerska.

Wystarczy wykazać się odrobiną wyobraźni, wykazać się kreatywnością, a wtedy można zrobić niepowtarzalne rzeczy, które ozdobią łazienkę nie gorzej niż wyroby najlepszych mistrzów.

Rodzaje zasłon do łazienki

W zależności od materiałów, zasłony można podzielić na plastikowe i tkaniny.Tkanina pozwala maksymalnie wykorzystać wyobraźnię. Wynika to z dużej liczby różnych materiałów, a wykonanie zasłony z tkaniny jest bardzo łatwe. To świetna okazja do zaoszczędzenia pieniędzy.

Zasłony z tkaniny można podzielić na proste, łączone, złożone oraz produkty z elementami dekoracyjnymi.Najprostsza zasłona łazienkowa to produkt wykorzystujący jeden rodzaj tkaniny.

Połączenie oznacza użycie kilku różnych rodzajów tkanin. W projektowaniu złożonych rozwiązań mogą występować różne elementy - fałdy, plisy.Modele ozdobione elementami dekoracyjnymi mogą być wykonane przy użyciu technologii k.sv, ale różnią się obecnością wzorów i haftów.

Tkaniny po prostu wiesza się na gzymsie za pomocą kółek. Mogą być ciekawą dekoracją pokoju.

Produkty z tworzyw sztucznych są znacznie prostsze niż roztwory z tkanin. Są to przezroczyste lub matowe powierzchnie, które montuje się na wannie.Takie projekty są ozdobione różnymi naklejkami, cyrkoniami i obrazami. Takie zasłony są odpowiednie, gdy potrzebujesz stylowego i eleganckiego designu - to najszybsza i najłatwiejsza opcja.

Nowoczesne elastyczne rodzaje tworzyw sztucznych mogą być w różnych kolorach i odcieniach oraz mają też różną przezroczystość – te czynniki pozwalają na zastosowanie tego typu przegród w każdym wnętrzu.

Konstrukcje z tworzyw sztucznych i szkła

Istnieje kilka rodzajów takich produktów: huśtawka, przesuwna, składana i narożna.Drzwi wahadłowe reprezentują tradycyjne drzwi wahadłowe. Przesuwne - są to przegrody wyposażone w rolki lub inne mechanizmy przesuwne.

Składane zasłony szklane można zamontować na każdym typie wanny - same drzwi składają się jak harmonijka.

Zasłona uchylna nadaje się do przestronnych pomieszczeń - do jej otwarcia wymaga dużo miejsca. W przypadku małych łazienek lepiej wybrać modele przesuwne.

Wybór materiału

materiał. Stawiane są na nią pewne wymagania:

  • Tkanina musi być zarówno wodoodporna, jak i hydrofobowa – zasłona zostanie zamontowana przy łazience i musi chronić ściany, podłogę i meble w pomieszczeniu przed wilgocią.
  • Materiał powinien być łatwy do czyszczenia. Produkt będzie miał stały kontakt z wodą, kosmetykami i mydłem. Na powierzchni produktu z pewnością pojawią się smugi. Należy wybrać taki materiał, który łatwo toleruje czyszczenie detergentami.
  • Tkanina powinna być taka, aby można było z nią pracować niezależnie za pomocą narzędzi i urządzeń, które są w domu.

Zasłona z marszczeniami z tkaniny

Najprostszy sposób wykonania stylowa zasłona łazienkowa ma na celu przyszycie pięknych ozdobnych falbanek do gotowego już produktu ze sklepu.Wymaga to kawałka wodoodpornego materiału, nożyczek do pracy, maszyny do szycia oraz linijki i ołówka.

Najpierw ołówkiem wykonuje się oznaczenia na powierzchni tkaniny, wzdłuż których następnie zostaną naszyte falbanki. Ich liczba i szerokość to kwestia wyobraźni. Następnie z tkaniny wycinane są na wymiar paski – ich długość powinna być o 5 cm dłuższa niż długość zasłony. Następnie paski są naciągane na zasłonę zgodnie z naniesionymi znakami, po czym na maszynie do szycia naszywane są falbanki na przodzie.

Na filmie: jak uszyć zasłonę wannową.

Przegroda z tworzywa sztucznego

Na rynku jest duży wybór gotowych rozwiązań, ale nie każdemu odpowiadają. Materiał jest bardzo praktyczny i wygodny, ale projekt często nie jest oryginalny. Ale możesz użyć własnej metody do dekoracji gotowego produktu.

Tworzywa sztuczne dobrze współpracują z dowolnymi klejami molekularnymi, więc możesz kupić najprostszą zasłonę w sklepie.Opcji dekoracji jest wiele - są to aplikacje, decoupage, fresk i mozaika.W przypadku aplikacji mocno przykleja się do niej różne plastikowe elementy w postaci kwiatów, zwierząt i abstrakcyjnych obrazów.

Pomimo tego, że aplikacja jest bardzo prosta, taka zasłona wygląda bardzo oryginalnie i stylowo.

Technika decoupage jest jedną z najtrudniejszych do wykonania, ale też najskuteczniejszą. Aby to zrobić, powinieneś kupić biały akryl.

Aby własnoręcznie wykonać zasłonę łazienkową techniką decoupage, należy przejść przez kilka etapów:

1. Zasłona jest rozwijana na płaskiej powierzchni.

2. Płótno malujemy na żądany kolor i czekamy aż dobrze wyschnie.

3. Następnie przygotowujemy zdjęcia do decoupage, a pomalowaną powierzchnię traktujemy roztworem wody i kleju PVA.

4. Obrazy naklejamy na przygotowaną powierzchnię, ponownie pokrywając wierzch klejem PVA.

5. Ostatnim krokiem jest utrwalenie wyniku, w tym celu powierzchnia pokryta jest lakierem odpornym na wilgoć.

Konstrukcja przesuwna

Taka zasłona do łazienki zamienia wannę w szczelną skrzynkę - to zastępuje kabinę prysznicową. W tym przypadku panele montowane są na trzech ścianach, same zasłony dobierane są w zależności od wielkości i rodzaju wanny.Obecnie produkowanych jest kilka rodzajów konstrukcji dla różnych typów wanien: parawan prostokątny, narożnik, konstrukcja prefabrykowana, zakrzywiona.Strukturalnie jest ekran jednosekcyjny, dwusekcyjny, trzysekcyjny i wielosekcyjny.

Montaż odbywa się na dolnej i górnej szynie. Górna część jest mocowana na profilach przymocowanych do ścian bocznych, dolna część jest montowana na samej skrzyni wanny.

Przesuwne, ruchome panele przylegają do górnego profilu i poruszają się za pomocą rolek. Na dolnym panelu może nie być żadnych rolek.

Zanim samodzielnie wykonasz taki ekran, musisz ustalić co to będzie. Najprostszym sposobem jest wykonanie zasłony składającej się z dwóch lub trzech prostokątnych paneli.

Rysunek kurtyny trzyczęściowej

Wykonanie kurtyny obejmuje następujące etapy:

1. Aby wyprodukować kurtyna przesuwna, trzeba dokładnie zmierzyć wymiary profili i skrzydeł. Następnie panel jest przygotowywany bezpośrednio - wycinany jest z tworzywa sztucznego, a także wycinany jest profil do wymaganych wymiarów.

2. Następnie zaznaczyć na ścianie miejsca mocowania pionowego profilu nośnego, wywiercić otwory i przymocować element wkrętami samogwintującymi. Prowadnica dolna jest zamontowana na uszczelniaczu z boku wanny.

3. Następnie w profilu montuje się plastikowy panel - powinien łatwo przesuwać się na bok. Wszystko, zasłona do łazienki własnymi rękami jest gotowa. Można go ozdobić naklejkami, cyrkoniami lub pomalować na jasny kolor.

Montaż parawanu łazienkowego (2 filmy)

Zasłona we wnętrzu łazienki (38 zdjęć)

​​
(22 0)
.