Zalety wanny narożnej: cechy wyboru i opcje umieszczenia (+38 zdjęć)

Stworzenie przytulnej łazienki to trudne zadanie. Aby wszystkie elementy były połączone i praktyczne, musisz wybierać tylko rzeczy wysokiej jakości. Tak więc narożna wanna we wnętrzu może stać się prawdziwą atrakcją pomieszczenia.Jednak przed wprowadzeniem wszystkich pomysłów w życie warto zapoznać się ze wszystkimi cechami tego produktu sanitarnego. Pozwoli to uniknąć wielu błędów.

Zalety wanny narożnej

Wnętrze łazienki z wanną narożną nie jest rzadkością w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Taką popularność tłumaczy duża liczba pozytywnych aspektów tego typu fontu, wśród których można wyróżnić główne:

 • można łatwo łączyć z innymi elementami designu;
 • montaż nie wymaga specjalnej wiedzy, dzięki czemu można przeprowadzić instalację samodzielnie;
 • oszczędza miejsce;
 • pomimo tego, że czcionka zajmuje mało miejsca, ma dużą objętość;
 • ma nowoczesny wygląd.

Ta kąpiel jest alternatywą dla przestarzałych analogów. Oprócz oszczędności miejsca takie elementy projektu mają wiele stylowych i funkcjonalnych modeli.Istnieje możliwość zakupu wielokolorowej wanny z hydromasażem, a nawet automatyczną regulacją odpływu i napełnienia.

Zalety to różnorodność konstrukcji. Wanny narożne są trójkątne, w kształcie rombu i prostokątne (ze ściętym bokiem).

Na wideo: dekoracja łazienki z wanną narożną.

Jak wybrać wannę narożną?

Aby łazienka z wanną narożną była wygodna, praktyczna i jednocześnie przytulna, trzeba znać kilka cech decydujących o wyborze tego produktu.Aby szybko napełnić wannę z hydromasażem, należy użyć wbudowanego mieszacza kaskadowego.​​Wiszące również się nadają. Najpopularniejszym materiałem do wykonania takich wanien jest akryl.

Rynek oferuje szeroką gamę produktów o różnych metkach cenowych. Ale lepiej wybrać produkt, którego koszt jest powyżej średniej.Ponieważ tanie produkty mają tendencję do szybkiego pękania. Dodatkowo drogie wanny mają bardziej zróżnicowane kolory.

Najmniejsze zapotrzebowanie na kąpiele żeliwne i stalowe. Dzieje się tak z kilku powodów:

 • stal jest dobrym przewodnikiem ciepła - dlatego szybko się nagrzewa i szybko stygnie;
 • kąpiele stalowe mogą być eksploatowane nie dłużej niż 10 lat;
 • żeliwo długo się nagrzewa, ale też długo utrzymuje temperaturę;
 • Wanny żeliwne są ciężkie i drogie.

Produkty z tworzyw sztucznych można również znaleźć na rynku. Jednak nie różnią się również wytrzymałością i trwałością ze względu na ciągłe narażenie na gorącą wodę. Wybierając czcionkę narożną, należy również pomyśleć o ogólnym stylu pomieszczenia. Od tego będzie zależeć kształt i konstrukcja produktu.Surowe i trójkątne wanny nadają się do łazienki w stylu klasycznym. Ale w przypadku projektowania high-tech najczęściej używane są czcionki romboidalne.

Wanny narożne można podzielić na kilka kategorii w zależności od wielkości:

 • małe - 140x140, w takiej czcionce pasuje jedna osoba;
 • średni rozmiar - 160x160, wystarczająco dużo miejsca dla dwojga;
 • Duże rozmiary tych produktów zaczynają się od 170x170, wyróżniają się luksusem i nie pełnią już funkcji oszczędzania miejsca.

Możliwości umieszczenia

Wybierając wielkość wanny warto wziąć pod uwagę powierzchnię sam pokój. W typowych łazienkach istnieje kilka możliwości umieszczenia czcionek:

 • We wnętrzu dużego pokoju. Zaprojektowanie łazienki z wanną narożną na dużej przestrzeni jest bardzo łatwe. Tutaj nie możesz już myśleć o ergonomii i skupiać się na wyrafinowaniu. Najpopularniejszą opcją jest zainstalowanie wielopoziomowej podłogi na środku pomieszczenia. Aby zakończyć takie rozwiązanie, możesz użyć różnych opcji płytek: mozaiki, kamienia, płytek błyszczących. Inna opcja umieszczenia znajduje się w rogu. Okna panoramiczne dodają tej opcji niezwykłości. Zazwyczaj taka narożna wanna jest stosowana w aranżacji wnętrz hoteli wypoczynkowych.

 • Mała pokój. Skromny rozmiar łazienki nie pozwala projektantom pokazać całego piękna tego typu czcionek. Jednak to dla małych pomieszczeń powstały wanny narożne. Są instalowane ściśle w rogu pomieszczenia. To jedyny sposób na oszczędność miejsca. Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, stosuje się jasne materiały wykończeniowe z lustrzanymi powierzchniami. Lepiej jest też rozjaśnić meble i wystrój ogólny, dodając jasne detale. Do wyboru półki wiszące i szafki.

 • Nietypowe kształty pomieszczeń. Projekty zdjęć z tymi czcionkami pomogą zrozumieć, jak wyglądają wanny narożne we wnętrzu. Takie opcje przyciągają projektantów złożonością łączenia wszystkich elementów wnętrza, a jednocześnie bardzo atrakcyjnym efektem.

pokój z Wanna narożna, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Aby wyposażyć takie wanny, należy zakupić meble na zamówienie. Pozwoli to połączyć go z wanną o różnych kształtach.
 • W przypadku nietypowych formatów pomieszczeń lepiej wybrać małe lub średnie czcionki. Duże modele będą wyglądać śmiesznie i zrujnować cały projekt.
 • Jeśli chodzi o rozwiązania kolorystyczne, pomysłów może być wiele. W takich pomieszczeniach nie można ograniczać się tylko do jasnych kolorów.
 • Zaleca się stosowanie drobnych detali - obrazów, świec, wazonów z kwiatami i zapachami.
 • Niezwykłe formy można podkreślić za pomocą dekoracji - deseni i ornamentów na ścianach, suficie i podłodze.
 • Dobrym pomysłem jest również stworzenie niepowtarzalnego podświetlenia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę całą różnorodność kształtów pomieszczeń. Na rynku dostępne są podświetlane czcionki narożne, które można wykorzystać również do dekoracji wnętrza.

Aby łazienka z armaturą narożną wyglądała atrakcyjnie i była łatwa w obsłudze, należy pamiętać o tych zaleceniach. Większość z nich dotyczy wymiarów samego produktu. Po prawidłowym doborze wanny można przystąpić do montażu, zdobienia i uzupełniania innymi elementami dekoracyjnymi.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie elementy pomieszczenia muszą pasować i dążyć do tego samego celu.Tylko wtedy będzie można stworzyć niepowtarzalne i piękne wnętrze, w którym wanna nie będzie wielką niepraktyczną rzeczą, ale wygodnym rozwiązaniem projektowym.

Pomysły projektowe (2 filmy)

Projekt pokoi z wanną narożną (38 zdjęć)

​​​​
.