Wyrafinowanie szarości - tło jasnego wnętrza

Wiele osób błędnie uważa, że ​​szarość kojarzy się z nudą i otępieniem i zupełnie nie nadaje się do wykorzystania w aranżacji wnętrz. Jednak nie zawsze odpowiada to prawdzie.

Jasnoszary kolor może wskazywać na arystokrację i powściągliwośćwnętrza. Co więcej, odcienie szarości pięknie komponują się z każdym innym kolorem.

Nudne wnętrze w szarości

Projekt pomieszczenia w odcieniach szarości nie powinien być monotonny. Dekorując pomieszczenie, konieczne jest zastosowanie kombinacji różnych odcieni, które mogą zarówno harmonijnie łączyć się ze sobą, jak i tworzyć kontrast. Wybierając ten schemat kolorów, należy wziąć pod uwagę cechy przyszłego wnętrza.

Czyli np. do pokoju urządzonego w chłodnych odcieniach szarości i błękitu trzeba dodać ciepły akcent w postaci drzwi z naturalnego drewna, miękkiego oświetlenie lub nadruk na jednej ze ścian.Szary może być używany do przyciemniania elementów, które są zbyt jasne i rzucające się w oczy, takich jak tapicerka sofy.Aby to zrobić wystarczy rzucić na nią lub na pobliską podłogę kilka szarych poduszek lub np. położyć na podłodze szary linoleum.

Szary kolor może optycznie powiększyć przestrzeń pomieszczenia, jeśli np. w dobrze oświetlonym pomieszczeniu przedmioty i elementy wystroju układają się od jasnoszarego do ciemnoszarego od środka do jednej ze ścian... Jednocześnie ważne jest, aby w pomieszczeniu nie było nadmiaru neutralnych tonów.

Przy opracowywaniu projektu wzorniczego ważne jest zachowanie równowagi kolorów. Ogólna nuda, gdy podłoga, ściany i sufit są zdobione w monotonny sposób, może wywołać melancholię wśród gospodarzy i ich gości, a udane połączenie kontrastowych odcieni z jasnymi akcentami podkreśli arystokratyczne wyrafinowanie projektu.

Szare tło do jasnych wnętrz

Szare tło i jego odcienie pomogą stworzyć świetne połączenie wnętrz z jasne przedmioty. Ściany można przykleić tapetą, której projekt łączy kilka odcieni jednocześnie i harmonizuje z projektem drzwi, podłogi i ścian. Co więcej, współczesny rynek jest gotowy do zaoferowania wielu opcji kolorystycznych, od surowej klasyki po nowoczesny high-tech. Szary wzór nie musi być nudny.

Wielu producentów materiałów wykończeniowych oferuje produkty o dość poetyckich nazwach. A co najważniejsze, nazwy te są w pełni zgodne z wykreowanym efektem.

Wielu projektantów lubi używać szarości jako bazowego koloru tła. I z kilku powodów:

  • odcienie szarości dobrze współgrają z innymi kolorami. Podłoga, podobnie jak ściany, w tej kolorystyce nadaje się do prawie każdego stylu;
  • używając różnych odcieni tego koloru, można wizualnie podzielić przestrzeń na strefy i skupić się na pewnych rzeczach;
  • jasnoszare linoleum pomaga ukryć wszelkie skazy na ścianach pokoju, skierować uwagę gości na ciekawsze rzeczy, stworzyć pewien akcent.

Nawet ekstremalne rozwiązania kolorystyczne dekoracji pomieszczeń, np. kwaśne kolory tapicerki meblowej na szarym tle, przestają być tak wyraźnie efektowne, co pozwala stworzyć harmonijną aranżację wnętrza pomieszczenia. Linoleum lub szary laminat ułożony na podłodze we wnętrzu, podobnie jak linoleum, pozwoli gościom i gospodarzom skupić się na innym wyposażeniu pokoju.

Meble w odcieniach szarości

Ciemne lub jasnoszare obicia meblowe pomogą stworzyć surowe, ale jednocześnie przytulne wnętrze... Jasnoszare meble będą świetnie prezentować się na ciemnoszarym tle, a także w odwrotnej kombinacji. Jeśli ta technika służy do podziału przestrzeni pomieszczenia na strefy, wskazane byłoby zaaranżowanie strefy rekreacyjnej, na przykład poprzez ułożenie linoleum lub szarego laminatu na podłodze.

Szare meble gabinetowe tworzą poczucie czystości i spokoju. Szafy, szafki i komody, takie jak drzwi czy linoleum, w jasnoszarych odcieniach pod pewnym oświetleniem przypominają produkty wykonane z marmuru lub kamienia.

Jednocześnie najważniejsze, żeby nie przesadzić z uniwersalnymi odcieniami: projekt musi koniecznie zawierać połączenie kontrastów i akcentów. Szary kolor dobrze komponuje się z ciepłymi tonami.Jeśli jedna ze ścian, podłogi lub drzwi jest udekorowana na przykład w ciepłym beżu lub piaskowym kolorze, to szare meble staną się integralną częścią takiej przestrzeni.

Akcesoria i oświetlenie

Jak wiadomo projekt każdego wnętrza składa się z drobiazgów, a nie z tego dużo każdy odrębny temat, ile jest ich kombinacji. Czarno-białe zdjęcia, szare obrazy, jasnoszare zasłony, drzwi, poduszki rzucone na podłogę lub na sofę i srebrne narzuty - wszystko to, podobnie jak wiele innych, wypełni puste przestrzenie we wnętrzu i nada mu trochę chłodu, jak a także wywołać nadmierne zróżnicowanie, jeśli w ogóle.

Używając szarości jako koloru bazowego, unikaj przypadków, w których odcienie łączą się ze sobą. Możesz użyć tych samych akcesoriów, aby zaakcentować lub dodać kontrast.

Czyli np. wysoki wazon w kolorze ciemnoszarym, a nawet czarnym, postawiony na podłodze, rozmyje monotonię sytuacji i przyciągnie uwagę.

Jeśli chodzi o oświetlenie, powinno być jasne, ponieważ odcienie szarości już tłumią całą jasność pomieszczenia.Wykorzystaj w pełni zarówno naturalne, jak i sztuczne źródła światła: okna, żyrandole, lampy, reflektory i wszelkie inne oprawy oświetleniowe.Jednocześnie należy brać pod uwagę współczynnik odbicia niektórych elementów wnętrza. Na przykład lustra lub metalowe chromowane klamki.

Salon

Pokój dzienny z reguły jest najbardziej świątecznym i eleganckim pomieszczeniem, w którym przyjmuje się gości. Mimo to we wnętrzu tego pomieszczenia może zapanować również zestawienie szarości. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, co we wnętrzu najważniejsze i najistotniejsze: stół, telewizor, regał z książkami, zdjęciami czy pamiątkowymi drobiazgami, ale nie na jednej ze ścian czy drzwi.

Linoleum lub szary laminat we wnętrzu salonu będzie wyglądać bardzo dobrze, jeśli pokój urządzony jest w stylu klasycznym lub nowoczesnym.

Szara podłoga doskonale komponuje się z każdym innym wyposażeniem wnętrza, od mebli tapicerowanych i gabinetowych po elementy dekoracyjne.

Projektując salon w kolorze szarym należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Może, ale nie musi być jednolita, ale i tak jasna. Możesz ustawić wizualny poziom oświetlenia za pomocą różnych odcieni tła. Na przykład jasne obszary będą wyglądać jaśniej niż ciemne obszary i na odwrót.

Szare zasłony we wnętrzu salonu, w zależności od odcienia, mogą stworzyć inny efekt: jasne kolory dodadzą pomieszczeniu lekkości, a ciemne te wręcz przeciwnie, ochronią wnętrze przed promieniami słonecznymi…To ostatnie jest szczególnie widoczne w sezonie letnim, kiedy bezpośrednie światło słoneczne odbija się od ekranu telewizora i odbija się na ścianach, co stwarza wiele niedogodności.

Sypialnia

Umiarkowany jasnoszary kolor i jego odcienie doskonale nadają się do dekoracji sypialni. Łącząc różne opcje wystroju i wzornictwa, możesz osiągnąć niesamowity efekt. Linoleum lub szary laminat we wnętrzu sypialni będzie wyglądał bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli we wnętrzu znajdują się szare zasłony. Aby jednak pomieszczenie nabrało pełnego i harmonijnego wyglądu, należy zwrócić uwagę na kontrasty, akcenty i przejścia. Idealne do tego jest połączenie szarych ścian, niebieskich zasłon, drewnianych mebli i drzwi.

Aby pomieszczenie nie wyglądało "zimno", kolorystykę należy rozcieńczyć ciepłymi i neutralnie ciepłymi odcieniami.

Można to zrobić za pomocą narzut, poduszek, zasłon i pościeli. Podłogę można ozdobić jakimś małym dywanikiem. Szare zasłony we wnętrzu sypialni stłumią światło słoneczne, a jasne poranne promienie nie będą przeszkadzać w przybieraniu na sile.Jasnoszary kolor ma zdolność pochłaniania nadmiaru strumienia świetlnego.

Kuchnia w kolorze szarym

Szara tapeta w kuchni pomoże ukryć wady ścian, zrekompensuje wielkość pokój, wizualnie go rozszerz i stwórz przytulną atmosferę. W tym pomieszczeniu szarości powinny być głównie tłem. Zestawy kuchenne i inne elementy wyposażenia mogą mieć jasną, bogatą i bogatą kolorystykę, która doda Ci energii i dobrego nastroju.

Linoleum lub szary laminat we wnętrzu kuchni to rozwiązanie uniwersalne, taka podłoga będzie idealnie pasować do niemal każdego wypełnienia.

Umiarkowane kolory w kuchni pomogą stworzyć wnętrze w stylu ściśle klasycznym lub nowoczesnym. Ostateczny wygląd i wystrój pomieszczenia będzie zależał od detali, od ścian i drzwi po dodatki i elementy dekoracyjne.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.