Wykonywanie szablonów do pokoju dziecięcego (+40 zdjęć)

Szablony do ścian w pokoju dziecinnym pomogą w projektowaniu. To będzie prawdziwa przygoda dla kreatywnych ludzi. Tutaj możesz "wędrować" i narysować tego samego "różowego słonia" na ścianie. Ale co, jeśli nie jesteś pewien swoich zdolności artystycznych?

Zrób to z szablonami ściennymi. Całkiem możliwe jest wykonanie ich w pokoju dziecięcym własnymi rękami.

Szablonowa metoda ozdabiania ścian

Pamiętacie, jak kiedyś wszyscy mieli szablony do pięknych drukowanych liter? Z ich pomocą uzyskano gładkie i smukłe napisy. Podobnie pięknyrysunekmożna zastosować jako dekorację pokoju dziecięcego, tworząc idealny kontur. Szablony w dekoracji wnętrz nie są nowym trendem - stosowane są od czasów starożytnych. Ale ściany pokoju dziecięcego stały się nowoczesnym trendem w modzie.

Szablony pozwalają samodzielnie stworzyć pogodną, ​​piękną fabułę, jakby wyszła spod pędzla mistrza.

Szablony można kupić lub samemu wykonać. Druga opcja umożliwia ozdobienie ścian oryginalnym wzorem. Bardzo interesujące będzie, aby dzieci uczestniczyły z tobą w wyborze fabuły i w procesie nakładania farby.Nawet dziecko poradzi sobie z rysunkiem szablonowym, a dorośli będą nadzorować i doprowadzić sprawę do końca.

Jak zrobić szablon

Szablony, które wykonasz własnymi rękami, pomogą Ci udekorować oryginalny pokój.

Jako podkład można zastosować następujące materiały:

 • gruby papier;
 • ​​
 • karton;
 • teczki plastikowe;
 • folia do laminowania;
 • dowolny gęsty materiał.

Wadą podkładu papierowego jest to, że może uginać się i jeśli zamierzasz nałożyć dużo takich obrazów, będziesz trzeba przygotować dużo półfabrykatów. O wiele wygodniej jest wyciąć szablon z dużego plastikowego folderu na guziku - taniego materiału wielokrotnego użytku.

Materiały do ​​pracy:

 • baza szablonu: gruby papier lub folia;
 • nóż biurowy;
 • papier;
 • zwykły ołówek;
 • nożyczki;
 • taśma maskująca;
 • deska;

Wybór sceny

Pierwszym krokiem jest wybór zdjęcia lub sceny do żłobek. W Internecie można znaleźć wiele oryginalnych historii. Są to motywy kwiatowe, zwierzęta, wizerunki balonów, motyli, zabawek, postaci z kreskówek, księżniczek, samochodów i wiele innych. Szablony do przedszkola powinny spodobać się przede wszystkim dzieciom. Nie wybieraj zdjęć z bardzo małymi detalami - mogą być słabo zamalowane i wyglądać bałagan.

Opcje korzystne dla żłobka:

 • dla dziewczynek - latające motyle różnej wielkości i wszelkiego rodzaju koty;
 • dla chłopców - stado delfinów lub piękny słoń i pod palmami.

Oryginalnym rozwiązaniem może być listwa wzrostu, jednak jej rozmiar jest dość duży i trudno go zrobić swoim własne ręce. Łatwiej jest pracować z małymi obrazkami na etapie tworzenia szablonu i na etapie dekorowania ścian.

Wykonanie szablonu

Drukujemy na drukarce obraz, który nam się podoba, przyklejamy rysunek do podłoża taśmą papierową. Zakreśl go czymś do pisania na plastiku, na przykład markerem do pisania na dysku. Folię należy umieścić na desce i wyciąć nożem biurowym. Musisz go wyciąć tak, aby uzyskać solidny szablon w postaci wybranego obrazka.

Wycięcie z papierowej podkładki jest dużo łatwiejsze, ale kwaśnieje w pierwszej "walce". W miarę możliwości szablon można laminować.

Przypadki szczególne

A jeśli rysunek jest złożony i wielokolorowy? Na przykład obwinianie puchu z zagranicznej kreskówki musi być podzielone na logiczne części: uszy, głowę, łapy, ubrania itp. Co więcej, rysunek na ścianie będzie musiał być nałożony w kilku etapach - głowa w jednym kolorze, a następnie oczy, nos i usta. Dużo łatwiej jest pracować ze specjalnymi szablonami, których jest wiele w Internecie.

Szablony

Biała ściana nadaje się do dekoracji szablonowej, choć mogą to być inne jednokolorowe ściany w pastelowych kolorach. Najprostszym sposobem jest tworzenie obrazów monochromatycznych składających się z jednego całego obrazu. Lepiej nie zajmować się zbyt skomplikowanymi i czasochłonnymi opcjami, aby w środku pracy nie rezygnować z całości. Litery o różnych rozmiarach i kolorach pomogą dziecku nauczyć się alfabetu i będą wyglądać bardzo oryginalnie. Liczby i geometryczne kształty w odważnych kolorach są świetne.

Do pracy potrzebne będą:

 • farba lub spray akrylowy;
 • gąbka lub pędzel;
 • taśma maskująca.

Jeśli masz temat wielokolorowy, taniej i łatwiej jest kupić białą farbę jako bazę i kilka kolorów. Zapytaj swojego konsultanta ds. sprzedaży farb ściennych o najlepszą farbę dla Ciebie. Do szkółki dobierane są kwiaty: zielone, pomarańczowe, liliowe, niebieskie i czarne kontrastujące z białymi ścianami.

Przećwicz nakładanie farby na kawałek tapety, aby mieć większą pewność podczas dekorowania ścian.

Własny szablon należy przykleić do ściany taśmą maskującą - ściana musi być czysta i sucha. Istnieją dwa sposoby nakładania farby, w zależności od tego, jaki materiał masz na stanie.

Trzy opcje malowania:

 • Farba akrylowa w sprayu jest łatwa w aplikacji, ale nie przesadzaj, bo będzie spływać. Maluj powierzchnię równomiernie kilkoma warstwami z odległości co najmniej 30 cm;
 • Za pomocą gąbki można szybko i równomiernie rozprowadzić farbę. Zanurz gąbkę w farbie i usuń nadmiar farby, naciskając kartkę papieru. Teraz przystąp do zakrycia odcinka ściany pod szablonem. Powtarzaj, aż do dobrego barwienia;
 • Farbę nakłada się również pędzlem, usuwając nadmiar farby przed malowaniem ściany, jak w poprzednim akapicie. Pędzel z równomiernym włosiem jest wygodny do malowania punktowych detali.

Ostrożnie oddziel szablon od ściany, aby nie uszkodzić wzoru.

Anti-matryca

Jeśli chcesz czegoś wyjątkowego, weź jako szablon część, która jest wyrzucana do zwykłego szablon jako rekolekcje. Za pomocą puszki ze sprayem nanieś farbę wokół projektu i zapewnij niezwykły wygląd pomieszczenia. Wnętrze rysunku pozostaje niepomalowane, natomiast na zewnątrz tworzy efekt poświaty - ciekawy pomysł na udekorowanie dziecięcego pokoju.

Ciekawy ruch: kompletny antyszablon, gdy cała ściana jest pomalowana na wybrany kolor, a rysunek pozostaje niepomalowany. Takie podejście pozwala wcielić w życie wyjątkowe historie. Do takiego wystroju używa się wałka jako urządzenia do malowania ścian.

Szablony można wykorzystać nie tylko do ozdabiania ścian w pokoju dziecinnym, ale także do tworzenia własnoręcznie designerskich tapet. Zastosowanie zwykłego wzoru może stworzyć niepowtarzalny stylowy wzór. Możliwe, że pomysł zdobienia ścian szablonem nie kończy się na dziecięcym pokoju.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.