Wykonywanie ozdób choinkowych z papieru: najlepsze pomysły na kreatywność

В Obchody Nowego Roku i Bożego Narodzenia opierają się na idei zbliżania do siebie członków rodziny, bliskich i bliskich. Ogólne zajęcie z kreatywnością jest dobrą okazją do zainteresowania dorosłych i dzieci, a robienie noworocznych zabawek z papieru własnymi rękami będzie aktualną okazją. W przeddzień wakacji miło spędzić czas z rodziną i pięknie udekorować dom zanim zegar wybije 12 razy.

Papierowe ozdoby do majsterkowania można powiesić na choince, ścianie, suficie. Jasne kolory zabawek i girland wypełnią dom świąteczną atmosferą, wprowadzą dobry nastrój w ostatnie dni odchodzącego 2019 roku.

Ozdoby świąteczne z białego papieru (klasy mistrzowskie)

Prosty i niedrogi materiał na kreatywność - biały papier. Kolor jest w pełni zgodny z motywem noworocznym. Dekoracje kojarzą się z puszystym śniegiem, mroźnymi wzorami na oknach, śnieżnobiałym szronem. Z białego papieru wycina się płatki śniegu, śmieszne vytynanki, wykonuje się figurki aniołków, ozdoby można wykorzystać do udekorowania pokoju, okien, udekorowania choinki. Klasa mistrzowska dotycząca wytwarzania takich produktów jest dość prosta, dorośli i dzieci z powodzeniem poradzą sobie z pracą.

Śnieżynki

Klasyczna dekoracja sylwestrowa - zwyczajna, nieporęczna śnieżynka.Białe przedmioty pięknie prezentują się na oknach, zwłaszcza gdy płatki śniegu są różnej wielkości i mają różne wzory. Najważniejsze jest prawidłowe składanie papierowych płatków śniegu.

Proces produkcyjny:

 1. Weź arkusz A4, złóż na pół po przekątnej.
 2. Odetnij nadmiar części pozostawiając trójkąt.
 3. Połącz rogi, złóż papier, powtórz.
 4. Zagnij kwadratowy róg przedmiotu obrabianego do krawędzi.
 5. Odetnij nadmiar papieru, przenieś wzór wzoru.
 6. Wytnij biały płatek śniegu i rozłóż.

Wygodniej jest przykleić proste białe płatki na oknach, jak serwetki. Łatwo je złożyć, nałożyć wzór, wyciąć. Możesz wziąć pomysły na obwody ze zdjęcia poniżej lub wymyślić własne.

6 wariantów płatków śniegu z różnymi wzorami

Vytynanka

wiele otworów może zostać przekazanym jako uroczy prezent sylwestrowy, przykleić się do choinki lub ozdobić nimi okno.Do wykonania rękodzieła potrzebny jest biały papier, wysuwany szablon, nóż biurowy, klej, deska do krojenia (odpowiednia jest deska do krojenia).

Jak zrobić vytynanka:

 1. Musisz wydrukować szablon figury z internetu.
 2. W przypadku figury 3D drukowane są 2 kopie.
 3. Papier układa się na desce, wszystkie wzory wycina się nożem.
 4. Na dole wzoru pozostaje pasek papieru do przyklejenia.
 5. Wycięte wzory są sklejone u góry.
 6. Dolne paski są uformowane w zapięcie pierścieniowe, sklejone.

Figurka jest obszerna i stabilna, ten papierowy dekor pięknie prezentuje się w pomieszczeniu. Jako podstawę możesz wziąć wzór choinki na poniższym zdjęciu.

Pobierz to zdjęcie i wydrukuj je na swojej drukarce

Anioły

Nowość Papierowe aniołki roczne i bożonarodzeniowe idealnie pasują do motywu. Tradycyjnie są one wykonane z białego papieru płaskiego lub masywnego.

Kilka opcji wykonania aniołów:

 • Wydrukuj szablon za pomocą drukarki, wytnij figurę, udekoruj iskierkami, cyrkoniami, powieś na błyszczących nitkach.

 • Anioł wolumetryczny, elementy papierowe: dwa stożki ścięte, głowa, aureola, rękawy, skrzydełka. Szyszki są składane, sklejane, a pozostałe elementy figurki są przymocowane do sukienki.

 • Wykonaj z własnego rysunku. Arkusz jest złożony na pół, na pół narysuj postać anioła ze skrzydłami, aureolę, wytnij rzemiosło, rozłóż - figura jest gotowa.

Jeśli przewleczesz sznurki przez aureolę anioła i przygotujesz kilka figurek, otrzymasz ciekawą dekorację do żyrandola.

Dom

Na sylwestrową dekorację możesz przygotować bajeczne domy i udekorować niektóre części rzemiosło z iskierkami.Same domy mogą być wykonane ze starych pocztówek, tektury, niepotrzebnych pudełek. Możliwości jest wiele! Wzór do robienia ozdób noworocznych z papieru jest pobierany i drukowany.

Przykład wzoru

Następnie schemat jest przenoszony na papier. Wytnij dom zgodnie z szablonem, złóż papier wzdłuż linii zagięcia (otrzymujesz pudełko). Dach, wędzarnia, okna wycinane są osobno. Wszystkie elementy rzemiosła są przyklejone do gotowego pudełka, w razie potrzeby udekoruj.

Z takich papierowych ozdób noworocznych własnymi rękami można stworzyć całą kompozycję, ozdobić nią parapet, dodać figurki postaci z bajek, Święty Mikołaj, Śnieżna Panna.

Ozdoby choinkowe z kolorowego papieru (klasy mistrzowskie)

Piękne i nietuzinkowe ozdoby świąteczne DIY z kolorowego papieru można zrobić na wakacje z wyprzedzeniem. Takie jasne rzemiosło służy do dekoracji pokoju, zawieszone na drzewie noworocznym. Nawet małe dziecko potrafi zrobić prostą girlandę-łańcuszek.

Trzeba przygotować nożyczki, klej, kilka kompletów kolorowego papieru do wykrojów rzemieślniczych, opcjonalnie wybrać piękne koraliki, koraliki, cyrkonie, iskierki, kolorowe wstążki. Proste ozdoby świąteczne DIY wykonane z papieru okazują się interesujące i trafne.

Proste girlandy

Najprostszą girlandą świąteczną jest łańcuszek. Dla niej wybiera się papier w różnych kolorach, aby naprzemiennie nawiązywać połączenia.Wytnij wykroje o dowolnej długości i grubości, następnie skleja się wszystkie paski - najpierw wykonuje się pierwsze ogniwo, wkręca się w nie pasek papieru, ponownie skleja i powtarza się kroki aż do uzyskania girlandy o wymaganej długości.

Inną ciekawą opcją dekoracji jest łańcuszek z kolorowych serduszek, a elementy znacznie łatwiej połączyć zszywaczem.Analogicznie do poprzedniej klasy mistrzowskiej, z kolorowego papieru wycina się wymaganą liczbę wąskich pasków. Biorą pierwsze dwa paski, mocują je zszywaczem, odwracają je na lewą stronę (niejako otwierają), łączą dwie wolne krawędzie, dodają do nich dwa nowe paski, a następnie mocują je wspornikiem. Okazuje się niezwykła dekoracja, która elegancko wygląda w wystroju pokoju.

Girlanda z kulek papierowych

Bardziej skomplikowaną dekoracją jest obszerna girlanda z wielokolorowego papieru kulki.Dodatkowo do wykonania rzemiosła potrzebna jest maszyna do szycia, ale jeśli jej nie masz, możesz wykonać pracę ręcznie.

Jak zrobić girlandę z kulek papierowych:

 1. Wytnij 6 kółek tego samego rozmiaru w różnych kolorach z kolorowego papieru.
 2. ​​
 3. Przygotuj kilka zestawów kółek na całej długości girlandy.
 4. Zszyj stos półfabrykatów na maszynie do pisania, a następnie następny do końca.
 5. Ostrożnie zawinąć fragmenty na szwie, tworząc jasne kulki.

Do rzemiosła możesz wziąć papier zmięty lub niekolorowy - rzemiosło będzie przyjemniejsze. Girlandy zawieszone na ukośnych rogach pomieszczenia zdobią choinkę, ściany, sufit.

Girlanda flag

Popularną ozdobą świąteczną do domu jest girlanda z kolorowych wielo- kolorowe flagi papierowe.Na kolorowym papierze rysuje się i wycina kształt flagi z linią zagięcia pośrodku. Powinieneś otrzymać element dwustronny. W ten sam sposób przygotowuje się flagi w innym kolorze. Każda flaga jest otwierana, klej jest nakładany na linię zagięcia i mocna nić jest przyklejana, aż do zebrania wymaganej liczby części papierowych na girlandę.

Alternatywnie, flagi mogą być trójkątne poprzez sklejenie wolnych narożników produktów. Czasami do takiej dekoracji wykorzystuje się łaty z kolorowego materiału. Po Nowym Roku możesz powiesić girlandy z flagami, aby ozdobić przyjęcie dla dzieci.

Jodła

Czym jest Nowy Rok bez drzewa? Możesz ozdobić świąteczną piękność własnymi kolorowymi papierowymi rękodziełami.Aby wykonać trójwymiarową wiszącą dekorację, musisz wziąć papier, nożyczki, karton, klej i taśmę.

Choinkę wykonujemy w następującej kolejności:

1. Wytnij wielokolorowe wąskie identyczne paski i wykonaj stożek z papieru.

2. Przyklej krawędzie każdego paska jak pętlę.

3. Przyklej półfabrykaty do stożka zaczynając od dołu za pomocą taśmy lub kleju.

4. Udekoruj wierzch choinki i pętelki dowolnym dekorem, dekorację można również powiesić na choince.

Opcjonalnie z papierowych choinek zbierana jest ciekawa girlanda - postacie są przyszyte na jasną wstążkę lub przymocowane powyżej i poniżej (chaotycznie) na kolorowej koronce.

Bombki

Jedną z najpopularniejszych ozdób choinkowych są bombki.Kolorowe, jasne, błyszczące zabawki sprawiają, że choinka jest piękniejsza i przyjemniejsza. Bombki mogą być wykonane z kolorowego papieru.

Z pasków papieru

Aby zrobić prostą kulkę, wytnij cienkie paski papieru (minimum 18 sztuk, więcej pasków, ładniejsza zabawka) i dwa małe kółeczka. Wybierz duży koralik, włóż w niego nitkę i nawlecz oba końce nici w ucho igły.

Następnie papierowe kółko i wszystkie przygotowane paski są nawleczone na igłę jedną krawędzią. Następnym krokiem jest nawleczenie w kolejności drugiej krawędzi każdego paska, drugiego koła i kolejnego koralika oraz usunięcie pętli. Jeśli poluzujesz nić, otrzymasz piękną zabawkę w kształcie kulki, możesz ją dodatkowo ozdobić.

Z kręgów

Ta opcja jest jeszcze prostsza:

 1. Z kolorowego papieru wytnij wiele kółek tego samego rozmiaru.
 2. Złóż koła w stos, narysuj linię zagięcia na środku.
 3. Wzdłuż tej linii zszyj kółka razem lub zszyj.
 4. Wsyp klej pomiędzy każdą parę kółek - najpierw z góry, potem z dołu.
 5. Przyklej zabawkę punktowo, aby kulka była wolumetryczna.

Papierowe kulki plecione

Możesz użyć gotowych wzorów do rób kulki ozdoby świąteczne i zrób je z papieru własnymi rękami lub splot skomplikowane zabawki.Kręcone paski i małe kółko są wycięte według szablonów. Rozłóż szczegóły w kształcie kwiatka, przyklej okrąg pośrodku. Następnie paski należy utkać jak warkocz z wielu pasm.

Aby konstrukcja się nie rozpadła i by było wygodnie pracować, paski mocuje się zwykłymi spinaczami do bielizny. Pod koniec tkania uformuje się kula, krawędzie kręconych pasków ponownie zapina się za pomocą koła i nawlecz pętlę błyszczącej nici.

Opcja 1
Opcja 2
Opcja 3

Na filmie:Bombka wykonana z kolorowego papieru.

Magiczne lampy

Lampiony z kolorowego papieru prezentują się na drzewie niecodziennie i oryginalnie. Biżuteria jest łatwa do wykonania, nawet dzieci poradzą sobie z pracą.Lampy symbolizują ciepło, bogactwo, dobrobyt i szczęście. Istnieje kilka prostych lekcji mistrzowskich, jak wykonać ozdoby świąteczne DIY z papieru w postaci lampionów na choince.

Najpopularniejsza opcja: weź dwa arkusze różnych kolorów, przyklej tubkę z jednego - środka latarki, a drugi arkusz złóż na pół, cofnij się od krawędzi o 1 cm, narysuj linię. Następnie wykonuje się cięcia od zagięcia do narysowanej linii. Otwórz wycięty arkusz, owiń go wokół tuby cylindra, sklej krawędzie i zrób pętelkową rączkę na górze latarki.

Latarka z pasków

cienkie paski kolorowego papieru - wszystkie detale dekoracji powinny być tej samej wielkości, długości ok. 15 cmPaski składamy brzegiem do brzegu, w tym miejscu przekłuwamy każdą sztukę igłą, przeciągając przez nie sznurek lub nitkę.

Wolny brzeg koronki przeciągamy przez otwór na drugim brzegu paska i lekko przeciągamy tworząc łuk - wydłużoną pętlę. Górna część latarki (tam, gdzie znajdują się krawędzie pasków) jest przyklejona cienkim paskiem papieru w kółko, a zaokrąglone pętle będą swobodnie zwisać, tworząc z cienkich pasków latarkę w kształcie gruszki.

Chińska latarnia

Chińczycy są wynalazcami papieru, nauczyli się robić z niego ciekawe wyroby dekoracyjne to. Noworoczna chińska latarnia ozdobi świąteczne drzewo.Aby pracować według schematu, możesz samodzielnie narysować segmenty latarki. Wielkość jednej części to średnio 10 cm, zgodnie ze schematem na górze i na dole każdego segmentu znajdują się kółka do mocowania latarki.

Jak wykonać dekorację:

 1. Przenieś rysunek na kolorowy papier.
 2. Latarka składa się z sześciu segmentów.
 3. Wytnij obrabiany przedmiot, przyklej krawędzie.
 4. Kształtuje górę i dół latarki.
 5. Zszyj dolne kółka nitką, potem górne.
 6. Wykonaj wiązania i dziurkę na guzik. Urocza chińska latarnia jest gotowa.

Użyj tego szablonu do wycięcia segmentów latarki

Niebiańska latarka

Dekoracja zostanie wykonana na zasadzie latającej latarki, ale nie trzeba jej wystrzeliwać w niebo.Dekoracja wykonana z jasnego papieru. Konieczne jest przygotowanie dużego arkusza - 24 na 60 cm, złożonego na pół, a następnie w formie akordeonu. Następnie arkusz jest rozkładany, pośrodku (wzdłuż linii zagięcia) powstają trójkątne zagięcia. Te same marszczenia są wykonane od góry i od dołu. Figurowy trójkątny cylinder jest przyklejony z przedmiotu obrabianego, przyklejona jest jasna pętla.

Święty Mikołaj i Śnieżna Panna

Nowy Rok jest nie do pomyślenia bez głównych bohaterów święta - Świętego Mikołaja i Królowa Śniegu.Są dość proste do wykonania, używając kolorowego papieru jasnoniebieskiego (niebieskiego), czerwonego, białego, żółtego do samodzielnego wycinania elementów świątecznych figurek.

Z niebieskiego papieru wycina się okrąg dla Śnieżnej Dziewicy, az czerwonego - dla Świętego Mikołaja. Koła są przycięte do środka, zwinięte w stożek i sklejone, uzyskując podstawy figur. Oddzielnie wycina się płaski kokoshnik dla Snow Maiden, na stożku wykonuje się małe szczeliny i wkłada się w nie powstały element. Wcześniej twarz postaci, narysowana na białym owalu, jest przyklejona do kokoshnika, a z tyłu przyklejony jest żółty warkocz. Aby uzyskać większy realizm, możesz zrobić małe szyszki, ozdobić spód płaszcza Snow Maiden białą frędzelką.

Święty Mikołaj jest namalowany z twarzą przyklejoną do podstawy stożka. Następnie wycina się małą czerwoną czapeczkę w kształcie stożka. Niezbędnym elementem dekoracji jest krzaczasta broda, jeśli chcesz, możesz zrobić torebkę z prezentami.

Aby postacie głównych noworocznych postaci były trwalsze i bardziej obszerne, zamiast papieru można użyć kolorowego kartonu.Aby zrobić grzywkę lub brodę, biały papier jest cięty na cienkie paski, każdy pasek jest owinięty wokół długopisu lub ołówka - będzie obszerny.Gotowe figurki możesz ozdobić według własnego uznania płatkami śniegu, gwiazdkami, kawałkami waty.

Wieniec noworoczny

Wianek wykorzystywany jest do dekoracji świąt noworocznych, symbolizujący dobrobyt, długowieczność, nadzieję i szczęście.Wieniec służy jako swego rodzaju strażnik rodzinnego ogniska przed różnymi kłopotami. Tradycyjnie dekorację zawiesza się nad drzwiami wejściowymi.Potrzeba więcej zielonych kartek, aby zrobić bardzo prosty kolorowy papierowy wianek. Dziecko jest koniecznie zaangażowane w proces twórczy.

Mistrzowska lekcja tworzenia dekoracji noworocznych drzwi:

 1. Wybierz duży talerz, zakreśl jego kontur na kartce kolorowego kartonu (wieniec będzie mocniejszy) - to jest podstawa.
 2. Mniejszy okrąg jest wycięty w środku dużego koła pod spodkiem, w wyniku czego powstaje pierścień wieńca przypominający pączek.
 3. Na zielonym papierze obrysowują ołówkiem dłonie dziecka i wycinają wiele fragmentów - im więcej, tym ładniejsza dekoracja.
 4. „Palmy” są przyklejone do pierścienia częściowo zachodzące na siebie. Nie jest straszne, jeśli okaże się to losowe - w ten sposób jest ciekawiej.
 5. Jasne ozdoby - dzwoneczki, kokardki, wstążki przyklejone do wierzchu "palm".

Duże papierowe dekoracje (klasy mistrzowskie)

Dekor sylwestrowy zawsze wygląda ciekawiej, jeśli biżuteria jest obszerna. Wykonanie ich jest trudniejsze niż płaskich zabawek, płatków śniegu czy girland, ale każdy może to zrobić. Do kreatywności używają papieru w różnych kolorach, dodatkowego dekoru, jasnych wstążek, koronek, błyszczących nici.

Rzemiosło wielkogabarytowe - gwiazdy, płatki śniegu, kule, girlandy - zawiesza się na choince lub suficie. Przy odrobinie wyobraźni i cierpliwości możesz tworzyć oryginalne zabawki, eleganckie i obszerne ozdoby świąteczne własnymi rękami z papieru.

Kule wolumetryczne spiczaste

Ciekawa dekoracja wykonana z białego papieru jest dość prosta. Do wykonania rękodzieła potrzebne są prześcieradła, klej, ołówek, nożyczki, mały spodek, moneta, koraliki (cyrkonie, iskierki), żyłka wędkarska.

Jak zrobić kulki:

 1. Przymocuj spodek do papieru, zakreśl 4 puste miejsca.
 2. W centrum każdego koła narysuj zarys monety.
 3. Wytnij papierowe kółka (nie dotykaj jeszcze środka).
 4. Na każdym okręgu narysuj ołówkiem osiem linii, zanim dotrzesz do okręgu środkowego.
 5. Włóż ołówek do każdego sektora, owiń brzegi, sklej.
 6. Do każdej kulki potrzebne są 4 półfabrykaty, mogą wyschnąć.
 7. Elementy łączymy wewnętrznymi bokami, robimy otwór igłą, ciągniemy żyłkę. Oryginalna świąteczna dekoracja pięknie prezentuje się na choince i w girlandzie.

Gwiazda 3D

Popularna zabawka na choinkę to szpiczasta gwiazda... Zwieńcza wierzchołek drzewa, nadając dekoracji pełny wygląd.Aby produkt wyglądał bardziej realistycznie, możesz zrobić gwiazdę 3D 3D z kolorowego papieru.

Wykonanie pracy:

 1. Wytnij dwa identyczne kwadraty - wielkość i kolor dowolna.
 2. Obrabiane przedmioty są składane na pół dwukrotnie, jeszcze dwa razy po przekątnej.
 3. Rozłóż fragment zabawki - linie zagięcia są wyraźnie widoczne.
 4. Każdy róg jest składany do wewnątrz do zagięcia (jak samolot dziecięcy).
 5. Krawędzie rogów klejone są zgodnie z zasadą worków papierowych na objętość.
 6. Drugi fragment zabawki wykonywany jest w ten sam sposób.
 7. Połącz ze sobą obrabiane części wewnętrzną częścią ze sobą na krzyż, sklej je razem.

Okazuje się, że jest to trójwymiarowa zębatka ze spiczastymi promieniami. Przywiązuje się do niego wstążkę lub sznurek, a zabawkę zawiesza się na choince. Aby uprościć pracę, przed sklejeniem między fragmentami gwiazdy można wstawić pętlę.

Na wideo:trójwymiarowa gwiazda z papieru.

Wolumetryczne płatki śniegu

Białe płatki śniegu służą do ozdabiania okien, ozdabiają przestrzeń przy kominku. Jeśli przeciągniesz srebrną nitkę przez produkty, możesz powiesić w pokoju girlandy z płatków śniegu.Ozdoby świąteczne wykonane z białego papieru wyglądają ciekawie, gdy płatki śniegu różnej wielkości z nierównymi wzorami. Aby zrobić płatki śniegu z obszernym środkiem, potrzebujesz białego papieru, ołówka i nożyczek.

Procedura obsługi:

 1. Arkusz A4 jest składany na pół, cięty na 2 części.
 2. Każdy przedmiot jest składany po przekątnej, nadmiar jest odcinany.
 3. Otrzymane kwadraty są ponownie dodawane na pół i po przekątnej.
 4. Rdzeń płatka śniegu jest wykonany z półwyrobów poprzez wykonanie dwóch nacięć.
 5. Cięcia wykonywane są od krawędzi do narożnika, bez docinania przedmiotu obrabianego do końca.
 6. Kręcone cięcie jest wykonane na górze, aby uformować płatki.
 7. Produkt jest rozwinięty, wewnętrzne płatki sklejone w środku.

Druga część płatka śniegu wykonywana jest w ten sam sposób. Następnie części są sklejane na krzyż. W rezultacie otrzymasz dwustronne wolumetryczne pole śnieżne, po jednej i po drugiej stronie znajduje się kwiatek pośrodku.

Tekturowe ozdoby świąteczne (klasy mistrzowskie)

Tektura jest często używana do wyrobu zabawek i ozdób choinkowych. Gruby papier dobrze trzyma swój kształt, pozwala na wykonanie pięknych figur wolumetrycznych, czterostronne choinki, szyszki do robienia Świętego Mikołaja i Snow Maiden są idealnie uzyskane z tektury.

Kule wolumetryczne

Zdobienie choinki sylwestrowej nie jest kompletne bez dekoracji w postaci kul. Duże i małe, monochromatyczne i wielokolorowe zabawki zawieszane są na drzewie w chaotyczny sposób.

Ciekawie prezentują się kule wolumetryczne wykonane z kolorowego kartonu lub kolorowego papieru i białego kartonu. Są łatwe i szybkie do wykonania:

 1. Z grubego kolorowego papieru wycinamy koła o tym samym rozmiarze - 20 sztuk, promień 3,5 cm
 2. Oddzielnie zrób szablon trójkąta równobocznego tak, aby jest wyraźnie wpisany w okrąg.
 3. Na wewnętrznej stronie wykrojów narysowany jest trójkąt, którego boki będą miejscem wygięcia kół.
 4. Ostrożnie składa się w każde koło, aby dopasować linijkę, składając papier do przodu.
 5. Bierzemy pięć fragmentów, powstałe klapki z kółek smarujemy klejem, łączymy wykrojkami - górną część kuli.
 6. Otwór robi się szydłem, wkłada się do niego koronkę, dno robi się w ten sam sposób z 5 innych wykrojów, ale bez koronki.
 7. Z dziesięciu pozostałych półfabrykatów przyklej pasek zaworu do zaworu, zamknij pierścień, połącz górę, dół i środek kuli.

Ze starych pocztówek lub kolorowego kartonu można zrobić trójwymiarowe balony. Zabawki są ozdobione delikatnym dekorem, posypane iskierkami, pocięte na deszcz.

Świerk kartonowy

Wariant ozdoby sylwestrowej lub zabawki - choinki wykonanej z kolorowy karton.Bardzo zwyczajna choinka jest narysowana na gęstym prześcieradle, starając się zachować symetrię świerkowych łap. Na tym półfabrykacie tworzą drugą część tego samego, wyginają choinkę pionowo, przyklejają wykroje i dekorują małymi kółkami z kolorowego papieru, gwiazd, koralików, cyrkonii, koralików.

Aby nie sklejać figur można wykonać nacięcia (przyciąć jeden detal od góry do środka wzdłuż linii zagięcia, a drugi od dół do środka) i włóż części do każdego przyjaciela. Ze względu na gęstość kartonu figurki nie rozpadają się.

Jak ozdobić choinkę papierowymi ozdobami

Zabawki i ozdoby.Istnieje kilka opcji umieszczania biżuterii - piramida, spirala, pionowo lub poziomo.Każda metoda jest ciekawa, trzeba zwrócić uwagę na kształt, rozmiar i kolor domowych zabawek papierowych.

Możliwości zaprojektowania noworocznej urody:

 • Wierzchołek świerka zdobi trójwymiarowa gwiazda o złotym odcieniu - koloru Pies Ziemi.

 • W nadchodzącym roku Psy dekorują świerk średniej wielkości figurkami o powściągliwych kolorach. Szczególnie ważne jest używanie biżuterii wykonanej z naturalnych materiałów - papieru, drewna, juty, szyszek i gałązek.

 • Figurkę psa można umieścić na środku drzewa, aby przyciągnąć szczęście i pomyślność.

 • Użyj girland w kolorach złotym, brązowym, żółtym, zielonym, czerwonym, fioletowym, beżowym.

 • Koraliki papierowe, łańcuszki, chorągiewki połączone w girlandę zawieszone są w jednym kierunku - poziomo, spirale, pionowo, od góry do dołu.
  • Średniej wielkości kulki chaotycznie przylegają do drzewa, zabawki mogą być takie same lub różne.

  • Uzupełniają wystrój o figurki Mikołaja, Śnieżnej Panny, aniołów, wskazują na kilka obszernych płatków śniegu.

  Przed udekorowaniem świerka papierowymi zabawkami i rękodziełami, na drzewie zawiesza się girlandę świateł. Możesz użyć trochę błyszczącego deszczu lub dodać do wystroju puszystą „śnieżkę”.

  Świerk jest udekorowany według własnych upodobań, ale w nadchodzącym roku wystrój powinien wybrać naturalny, powściągliwy, w brązowych kolorach (wszystkie odcienie), z dyskretnymi jasnymi akcentami - kilka czerwonych kokardek, bordowych dzwonków, zdobionych papierowych szyszek z koralikami. Wtedy rok 2019 z pewnością przyniesie domowi szczęście i dobrobyt.

  Noworoczne origami (2 filmy)

  Wszystkie dekoracje (50 zdjęć)

  .