Wykonujemy produkty do przechowywania biżuterii własnymi rękami (+35 zdjęć)

Znana jest słabość kobiet do biżuterii od samego początku osoba. Wśród starożytnych przedmiotów znalezionych podczas wykopalisk znajdują się grzebienie, kolczyki, wisiorki. Współczesne modne kobiety gromadzą sporo biżuterii kostiumowej. Powstaje pytanie - jak to przechowywać? Możesz kupić piękne pudełko, ale zrobienie dostosowanego przechowywania biżuterii własnymi rękami jest znacznie przyjemniejsze. Czerpiesz przyjemność z procesu twórczego i dumę z tego, co sam zrobiłeś.

W Internecie i czasopismach kobiecych jest wiele przydatnych i ciekawych pomysłów na temat przechowywania biżuterii.Skupmy się na opcjach, które rozwiązują dwie kwestie - służą jako oryginalny wystrój wnętrza i mają praktyczne zastosowanie.

Rama ze strychu na biżuterię

Piękna ramka ozdobi każde wnętrze. Bardzo łatwo jest znaleźć starą ramkę i zrobić z niej zrób to sam na biżuterię.Uniwersalność tego dekoru polega na tym, że można go dopasować do wnętrza pomieszczenia.

Buduar jest udekorowany w jasnych kolorach z pięknymi zasłonami lub siateczką. Stelaż jest zwykle wykonywany pod kolor mebli.W tym celu jest piaskowany, dwukrotnie malowany na wzór mebla, a następnie pokrywany na wierzchu lakierem akrylowym. Dodatkowo można zrobić zadrapania (patynę), ozdobić cyrkoniami, lekko złocić lub srebrem cienkim pędzelkiem.

Z tkaniny zasłonowej możesz zrobić kwiatek i przymocować go do ramy. Lniana lub inna tkanina może służyć jako podstawa do zawieszania kolczyków.Otwierając zwykły spinacz do papieru i zaczepiając go o klapę zasłony, możesz zrobić haczyki z koralików. Rezultatem jest oryginalny przedmiot do przechowywania ozdób.

Zamiast tkaniny można zastosować siatkę. Wygodniej jest powiesić na nim kolczyki bez użycia spinaczy i dodatkowych haczyków.

W pokoju nastolatki można zrobić jasne ramki, najlepiej kilka małych kawałków. Lepiej pomalować je w jasnych kolorach. Jako podstawę stosuje się różne rodzaje siatek. Lakoniczna rama sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w tradycji minimalizmu. Można go pomalować na kolor metaliczny. Jako haczyki użyj gwoździ z ozdobnymi, gładkimi główkami.

Na filmie: Organizer biżuterii DIY.

Wyroby z drutu

Każdy ma w garażu lub szopie kawałki starego drutu. To świetny materiał do stworzenia wisiorka.Drut, który dobrze się wygina, ale zachowuje swój kształt, na przykład aluminium, wystarczy.Z niego możesz zrobić panel dekoracyjny, a nawet strukturę wolumetryczną.

Panel

Najpierw wykonuje się kontur z drutu, okrągły lub kwadratowy. Następnie rysunek samego panelu jest składany. Może to być abstrakcja lub płatki, sylwetka ptaków, kwiaty. Używając farby balonowej do metalu, pomaluj w pożądanym kolorze.Kilka ozdobnych gwoździ jest wbijanych jako wiszące szopy.

Trójwymiarowa konstrukcja na biżuterię

Najpierw trzeba uformować podpórkę. Następnie wyciągnij lufę konstrukcji, skręcając drut.Pozostaje rozdzielić końce w różnych kierunkach w dowolnej kolejności. Jako ozdobę można użyć brokatu lub białej rozdrobnionej celulozy, po uprzednim pokryciu wieszaka klejem.Aby zapobiec kruszeniu się drobinek, warto nałożyć na wierzch warstwę bezbarwnego lakieru.Będziesz mieć starodawną dekorację wnętrza i designerski stojak na biżuterię w jednym.

Na filmie: Stojak na biżuterię DIY.

Drzewo bogactwa na ozdoby

Wyjeżdżając z miasta lub do wiejskiego domu, rozejrzyj się. Uważne spojrzenie na pewno odnajdzie piękną gałązkę. Stanie się wtedy przyszłym stojakiem na biżuterię.Stojak może być wykonany z drewna lub pięknego talerza, wypełniając pień gipsem lub po prostu donicą.Drewno jest szlifowane, barwione bejcą lub po prostu otwierane lakierem. Można pomalować na kolor najlepiej pasujący do wnętrza. Na gałęziach wieszają swoje ozdoby.

Na filmie: stojak na biżuterię w formie drzewka.

Kule jubilerskie

Kule wykonane z nici lub cienkich gałązek staną się nie tylko ozdobą wnętrza, ale również miejscem do powieszenia biżuteria.Piłki mogą być regularne lub nieregularne. Zasada budowy jest prosta.

Kulka nici

Nici impregnowane klejem PVA nawijane są na napompowaną kulkę w przypadkowej kolejności. Gdy nici są suche, kulka jest przebijana i rozciągana.Pozostaje piękna rama nici. Aby struktura przybrała nieregularny kształt, w stanie półsuszonym kulkę zdmuchuje się, a kształt przepycha się.Patyczki wkłada się w losowej kolejności między otwory, kładzie na półce i zawiesza biżuterię.

Na filmie: jak zrobić kulkę z nici.

Kula gałązek

Najpierw trzeba znaleźć pnącze lub cienkie gałązki do gięcia. Następnie zdejmij z nich skórę, namocz w gorącej wodzie z dodatkiem soli, dzięki czemu materiał stanie się bardziej elastyczny. Następnie nawijamy gałązki na kulkę, ale staramy się przeplatać końce. Wstępnie nasycamy winorośl klejem PVA. Taka piłka wyschnie dłużej, lepiej zostawić ją na trzy dni. W tym czasie gałęzie wyschną i przybiorą zaokrąglony kształt. Wtedy wszystko jest takie samo jak w przypadku kulek nici.Ta postawa wygląda bardziej imponująco. Jeśli dodasz również oświetlenie LED, taka piłka stanie się „atrakcją” w domu i apoteozą twoich umiejętności.

Kreatywność to lot myśli i fantazji. Możesz zrobić miejsce do przechowywania biżuterii z różnych przedmiotów. Począwszy od butów noszonych tylko raz, po półki i lustra z szafką. Po prostu rozejrzyj się i fantazjuj, na pewno znajdzie się coś, co można zamienić w skład Twojej ulubionej biżuterii. Sam proces przyniesie wielką przyjemność.

Pomysły na przechowywanie biżuterii (1 film)

Różne opcje przechowywania (35 zdjęć)

​​
.