Wyjątkowa współczesna kuchnia

Aby spełnić marzenia o doskonałej i nowoczesnej kuchni, nie trzeba zatrudniać rzeszy specjalistów ani poświęcać dużo czasu szuka idealnych i niedrogich rozwiązań do dekoracji wnętrz kuchni. Najprostszy i najbardziej elegancki jest styl współczesny.

Wyjątkowość współczesnego stylu polega na umiejętnym połączeniu praktyczności, wygody i prostoty.

Może służyć jako neutralne tło dla własnej interpretacji różnych decyzji stylistycznych. Przy minimalnym wykorzystaniu elementów dekoracyjnych styl ten wyróżnia się sprawdzonymi proporcjami i liniowością w układzie. Aby stworzyć indywidualne wnętrze kuchni oparte na współczesnym stylu, połącz projekt kuchni z elementami etnicznymi lub egzotycznymi. Nowe elementy sprawią, że Twoja kuchnia stanie się idealnym miejscem w domu, w którym nie tylko będziesz gotować, ale także zbierać się z całą rodziną, aby dyskutować o swoich marzeniach, pragnieniach i rozwiązywać palące problemy.

Podstawą współczesnego stylu jest właściwy dobór mebli i urządzeń do kuchni. Aby stworzyć ten styl, konieczne jest użycie wbudowanych urządzeń, a meble powinny być zintegrowane, kompaktowe, z elementami transformacji.

Na pierwszy rzut oka styl współczesny może wydawać się bezosobowy i zimny. Brak zbędnych detali w wystroju rekompensują eleganckie linie. Niedrogie, wygodne meble, choć produkowane masowo, oraz brak drogich akcesoriów nadają kuchni estetyczny wygląd, pełen prostych kształtów i miękkich linii.

Wszystkie podstawowe elementy wnętrza kuchni muszą być praktyczne i funkcjonalne. W kuchni powinny znajdować się przedmioty i sprzęt, których naprawdę potrzebujesz. Nowe zakupy i urządzenia, dodatkowe funkcjonalności muszą spełniać ten wymóg.Wszelkiego rodzaju ekscesy, bujne lub pretensjonalne elementy wystroju będą wyglądać nie na miejscu we współczesnej kuchni.

Cechy stylu – maksymalny minimalizm

Skoro współczesny styl opiera się na linearności, nie akceptuje chaosu i nieporządek. Przy wyborze mebli najlepszą opcją będzie wybór zestawu słuchawkowego w prostym, ale wyrafinowanym stylu.

Im prostsze wzornictwo, tym lepiej wybrane meble kuchenne będą wyglądać.

Nie zapomnij również o funkcjonalności zestawu słuchawkowego. Szuflady powinny być kompaktowe, ale mieć wiele szuflad, pudełek do przechowywania. Aby dopasować się do wizerunku funkcjonalnej i przestronnej kuchni, wszystkie produkty, przedmioty, urządzenia i sprzęt pomocniczy muszą być ukryte przed wzrokiem ciekawskich.

Wybierz meble w stylu IKEA. To właśnie takie meble zakładają obecność różnych wysuwanych półek, paneli i powierzchni transformatorów.Konstrukcje przesuwne i systemy modułowe można w razie potrzeby przebudować i przekształcić. Dzięki temu kuchnia zmieni się w wygodną i ergonomiczną, wielofunkcyjną przestrzeń.

Jeśli chodzi o duże sprzęty AGD, powinny one być jak najbardziej funkcjonalne, a wygląd zewnętrzny powinien być trochę bezosobowy i odpowiadać ogólnej kolorystyce.

Jeśli nie możesz znaleźć techniki w tym samym odcieniu koloru, wybierz technikę wbudowaną. Lodówkę można schować w szafce, a piekarnik w szafce podłogowej lub umieścić w specjalnym schowku na ścianie.

Neutralne tony i przestrzeń

Aby stworzyć odpowiednią atmosferę w kuchni, użyj neutralnych tonów. Do dekoracji wnętrz używaj stonowanych kolorów, najlepiej w pastelowych kolorach.Aby pomieszczenie było żywsze i bardziej indywidualne, konieczne jest połączenie neutralnego projektu kuchni z jasnymi elementami w projekcie - aby uzyskać kontrastowe akcenty. Mogą to być sztućce w jasnych kolorach lub pokrowce na krzesła.

Jednocześnie wnętrze kuchni powinno być harmonijne. Jeśli użyłeś ciemnych odcieni szarości na ścianach, użyj jasnozielonego lub pomarańczowego dla jasnych akcentów. Ciepłe ciemne odcienie można łączyć z królewską purpurą lub burgundem.

Przeglądając katalogi ze współczesnymi wnętrzami kuchennymi można zauważyć obecność różnych rozwiązań geometrycznych, które nie naruszają ogólnej liniowości wnętrza, ale wnieść odrobinę oryginalności.Na zdjęciu widać też różne wariacje kolorystyczne w projektowaniu segmentów modułowych, gdy jako jasny akcent zastosowano elementy zestawu meblowego - drzwi szafek, okucia czy geometryczny wzór.

Przy projektowaniu kuchni bardzo ważne jest uwzględnienie wszystkich punktów. Wybór gzymsu i zasłon do kuchni nie powinien być lekceważony. Dekoracja okna to ważny element wystroju całego pomieszczenia. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, co będzie odgrywać rolę kontrastu w kuchni, spróbuj użyć do tego zasłon.

Jasne rzymskie odcienie nie tylko ukryją się przed zbyt jasnym światłem słonecznym. Harmonijnie wpasują się w ogólny projekt i mogą pełnić rolę jasnego kontrastu.

Jasne podświetlenie może być kolejną opcją do dekoracji kuchni. W tym celu możesz użyć taśm LED. Umieść je wzdłuż krawędzi powierzchni roboczej lub pod wiszącymi szafkami.Wieczorem możesz cieszyć się przemianą kolorystyczną kuchni, która urozmaici monotonne życie.

Podział na strefy dla maksymalnej funkcjonalności

Aby uzyskać maksymalną przestrzeń, nawet w małej kuchni, niezbędne jest wyraźne zagospodarowanie stref. Aby wytyczyć strefy, możesz użyć mebli lub dekoracyjnych przegród.

Matowa pleksi jest idealna na przegrody.

Zamazana powierzchnia, brak olśnienia i bezpieczeństwo użytkowania idealnie wpasują się w główne parametry stylistyczne kuchni.Taka przegroda nie zajmie dużo miejsca, jej przezroczystość pozwoli równomiernie rozprowadzić światło w całej kuchni.A właściwości fizyczne pleksi - wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, dodadzą całości bezpieczeństwa.

Do podziału na strefy kuchenne można również zastosować japońskie odcienie panelowe.Mogą służyć zarówno jako przegrody, jak i jako dodatkowy element wnętrza. Zasłony z włókna, jako kolejna opcja przegród, dodadzą kuchni lekkości i zwiewności.

Brak obramowań i mobilność zasłon z włókien doda przestronności do ogólnego projektu kuchni.

Materiały wykończeniowe – wytrzymałość i praktyczność

Przy dekorowaniu wnętrza najlepiej stosować sztuczne materiały wykończeniowe. Naturalne drewno lub kamień będą wyglądać śmiesznie i nieporęcznie we współczesnej kuchni.

Głównym wymogiem dla materiałów wykończeniowych jest trwałość, wytrzymałość i przyjazność dla środowiska.

Laminat to najlepszy wybór na podłogę. Jest praktyczny, wygodny, łatwy w pielęgnacji. Innymi słowy, idealnie nadaje się do funkcjonalnej i prostej kuchni. Parkiet lub płytki ceramiczne wymagają szczególnej pielęgnacji. Ponadto podczas gotowania temperatura powietrza podlega ostrym wahaniom, a wilgotność powietrza jest również niestabilna. Alternatywnie możesz użyć podłóg samopoziomujących. Materiał użyty do produkcji mebli i okuć musi również spełniać podstawowe zasady współczesnego stylu.

Wskazane jest wybieranie konstrukcji modułowych wykonanych z MDF ze specjalną powłoką ochronną. Okucia meblowe powinny być wykonane z trwałych tworzyw sztucznych lub stopów metali.

Powierzchnia robocza musi być wykonana z mocnego i trwałego materiału. Najlepiej granit lub marmur to najlepszy wybór do kuchni. Ale te materiały są zbyt ciężkie i meble nośne mogą nie wytrzymać takiego obciążenia.Używanie drewna również nie jest dobrym wyborem.

Drewniany blat wchłonie wszelkie zapachy, z czasem pojawią się rysy na jego powierzchni, a pielęgnacja drewna jest dość kłopotliwa. Możesz użyć sztucznego kamienia - jest trwały, łatwy w pielęgnacji, nie boi się wody i wytrzyma dłużej niż dekadę.

Urządzając kuchnię, wnętrze musi uwzględniać nie tylko podstawowe zasady stylu, ale także własne pragnienia i nastroje. Tylko wtedy będziesz mógł stworzyć idealną, harmonijną przestrzeń – kuchnię swoich marzeń.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.