Wygodne i funkcjonalne sypialnie (+30 zdjęć)

Sypialnia to nie tylko jedno z pomieszczeń w domu, to intymne miejsce, w którym przepływa część życia ukryta przed obcymi. Wnętrze sypialni, zaprojektowane zgodnie z gustem właścicieli, pozwala w pełni cieszyć się relaksem, snem i innymi ludzkimi przyjemnościami.

W sypialni nie tylko śpią, tu odpoczywają od trosk, zastanawiają się, generują pomysły, uszlachetniają się i odciążają codzienne zamieszanie. Dlatego sypialnia jest tak poszukiwana - zamykając do niej drzwi, możesz zanurzyć się we własnym świecie.

Podstawowe wymagania

Projekt i wnętrza sypialni najczęściej wykonywane są zgodnie z ogólną koncepcją wnętrze całego domu lub mieszkania. Ale zdarzają się wyjątki i często pokój sypialni wyróżnia się z ogólnego obrazu.Jeśli dusza potrzebuje wyspy Prowansji we wnętrzu high-tech, to należy to zrobić.Ogólna idea nie powinna ingerować w życie osobiste. Bo komfortowy wypoczynek gwarantuje możliwość normalnego życia.

Dla wnętrza dużej lub małej sypialni równie ważne są:

  • izolacja akustyczna;
  • gruba wykładzina podłogowa lub dywanik przy łóżku;
  • wygodne miejsce do spania;
  • wentylacja;
  • izolacja światła;
  • podział stref.

Zanim zastanowimy się, jakie będzie wnętrze sypialni w mieszkaniu, należy zadbać o to, aby te proste wymagania były spełnione, a funkcjonalność pokoju w pełni spełniała Twoje nadzieje na zdrowy, pełny sen.

Praktyka tworzenia komfortu

Dość powszechna sytuacja, gdy w sypialni wyposażone jest dodatkowe miejsce pracy. Jest to powszechne zjawisko w pokojach uczniów. W takim przypadku do organizacji przestrzeni należy podejść bardziej skrupulatnie i podzielić pomieszczenie na jego elementy, dzieląc pomieszczenie na strefy. Półka przelotowa, zasłona, ściana ozdobna z płyt gipsowo-kartonowych pomaga w rozgraniczeniu stref funkcjonalnych.

Ideą separacji jest wizualne rozmieszczenie głównych funkcjonalności pomieszczenia i uniknięcie niepotrzebnego zamieszania we wnętrzu.

Jeśli nie ma ochoty ani możliwości doposażenia wnętrza sypialni w dodatkowe meble, należy zastosować strefę wizualną z wykorzystaniem różnokolorowych ścian, podłóg lub mebli w pomieszczeniu. miejsce do spania. Komoda może być skierowana w stronę łóżka, tworząc w ten sposób przestrzeń do wypoczynku i osobną do nauki lub pracy.

W mieszkaniach standardowych jest tylko jedno okno na dormitorium, z pokojem wielozadaniowym, maksymalne oświetlenie powinno być pozostawione w strefie rekreacyjnej. Słońce puka w okna o wschodzie słońca, ao zachodzie słońca ciało przygotowuje się do snu. Bez względu na to, jak metropolia oszukuje, wewnętrzne godziny czuwania i odpoczynku nie ulegają zmianie. Lepiej nie oszukiwać cykli biologicznych, jest to obarczone złym stanem zdrowia, bezsennością i spadkiem ogólnego tonu.Zainstaluj dodatkowe oświetlenie w obszarze roboczym sypialni, a to rozwiąże wszystkie potrzeby dotyczące wystarczającej ilości światła.Stara idea spalenia życia jest dobra tylko w słowach, ale w rzeczywistości jest bardzo destrukcyjna, dlatego w aranżacji wnętrz niezbędna jest przemyślana przestrzeń relaksu.

Dekoracja okienna bawi się designem sypialni w kontekście izolacji od środowiska zewnętrznego. Pomysłów na dekorację otworu okiennego podpowie Internet lub firmy, które podejmą się ekskluzywnego rozwiązania projektu okna.

Zasłony najlepiej powiesić ciemno, nie wpuszczając sztucznego oświetlenia ulic nocnych, pochłaniającego hałas autostrad i ewentualne przeciągi.

Jeśli sypialnia jest słabo wentylowana, jest mało prawdopodobne, aby nocny odpoczynek był kompletny. Wentylację można zapewnić we wszystkich pomieszczeniach podczas remontu kapitalnego, instalując systemy wentylacyjne pod sufitem. Bardziej przystępnym sposobem na odświeżenie powietrza w pomieszczeniu jest skorzystanie z okna.Dobrze jest mieć małe okienko, które może być otwarte przez całą noc o każdej porze roku.Nie przejmuj się temperaturą powietrza, w sypialni powinna wynosić 15 stopni Celsjusza, a jeśli zmarzniesz, weź kołdrę i śpij dobrze.

W większości mieszkań okna plastikowe są już zainstalowane. W sypialni koniecznie zainstaluj system wentylacji mikroszczelinowej lub system otwierania krok po kroku, aby powietrze było stale cyrkulowane i odświeżane. Sny będą przyjemne, a odpoczynek pełny.

Kolejnym warunkiem sypialni jest izolacja akustyczna. Sensowne jest pokrycie ścian pokoju cienkimi arkuszami pianki i tynkiem od wewnątrz. Dźwięki z sąsiednich mieszkań przestaną pobudzać wyobraźnię, a nocą unikniesz niespodzianek.

Tynk strukturalny posłuży jako dodatkowa izolacja akustyczna. Nawet jeśli planowane jest przyklejenie tapety w pokoju, otynkuj jedną ścianę, przy której będzie stać łóżko z maksymalną dopuszczalną warstwą.

Jako dodatkowy środek tłumienia zbędnego hałasu zamów wysoki miękki zagłówek, tekstylia pochłaniają dźwięki. Jeśli łóżko w zestawie nie posiada wezgłowia lub to za mało, to znajdź pomysły i zrealizuj je samodzielnie lub w warsztacie.

Projekt przestrzeni sypialni

To, jaki styl wnętrza sypialni wybierze, zależy od właścicieli mieszkań, ale są pomysły i zasady, dzięki którym projekt sypialni będzie nie tylko stylowy, ale połączy estetykę i funkcjonalność.

Podstawowe zasady sypialni:

  • paleta kolorów... Wybierając kolory do swojego wnętrza, należy kierować się ciepłą paletą naturalnych odcieni. Naturalne kolory odpowiadają na podświadome prośby o wygodę i bezpieczeństwo.

Brzoskwinia, oliwka, piaskowy, róż, młode liście - najbardziej odpowiednie do dekoracji na ścianę

  • oświetlenie. Rozważ wiele scenariuszy oświetleniowych. Standardowo niezbędna jest obecność centralnego plafonu, kinkiety w strefie nocnej, lampki nocne na szafkach nocnych przy łóżku.Jeśli jest toaletka, wymagana jest również oprawa oświetleniowa.Oświetlenie sufitu taśmą LED sprawdziło się pięknie i funkcjonalnie jako oświetlenie miękkie – światło jest przytłumione, a sufit staje się wizualnie wyższy.

  • miejsce do spania. Łóżko to idealne rozwiązanie, zwłaszcza z materacem ortopedycznym. Ale wiele osób woli rozkładaną sofę, która jest dość zgodna z rytmem życia i brakiem miejsca. W takim przypadku wybierz projekt sofy z nowoczesnymi systemami składania, w których zapewniony jest materac ortopedyczny, aczkolwiek uproszczony model. Zastanów się nad możliwością zamontowania łóżka wbudowanego w szafę w pokoju - w ciągu dnia w pokoju będzie wystarczająco dużo wolnego miejsca, a w nocy zapewniony komfortowy sen.

Idee ucieleśnione w meblach wielofunkcyjnych charakteryzują się lakonizmem i ergonomią, a wnętrza korzystają z estetyki.

Kierując się podstawowymi zasadami organizowania pełnowartościowego miejsca do nocnego wypoczynku, łatwo zastanowić się nad pomysłami i aranżacją wnętrza sypialni w detale wystroju i przyjemne drobiazgi, które sprawiają, że nastrój jest radosny i lekki.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

​​
)
.