Wybór wzoru do sypialni: lekkość i spokój

Sypialnia to miejsce szczególne. Tutaj odprężenie następuje po ciężkim dniu pracy i przygotowaniu do snu. A żeby proces zasypiania przebiegał łatwo i spokojnie, sytuacja powinna temu sprzyjać.Dlatego projekt sypialni jest tak spokojny, jak to tylko możliwe.

Tapeta lub farba dobierane są w pastelowych odcieniach, aby pomieszczenie nie wydawało się nudne, dodają jasnego akcentu.Jeśli niedawno kupiłeś dom i chcesz udekorować wnętrze według własnego gustu, przede wszystkim musisz zdecydować, gdzie będzie znajdować się sypialnia.

Wybór pokoju

Wybór pokoju na sypialnię powinien być przemyślany. Powinien znajdować się z dala od drzwi wejściowych i kuchni.Chociaż, biorąc pod uwagę niewielki metraż większości mieszkań, jest to trudne do wykonania. Jeśli to możliwe, sypialnia nie powinna być przejściem.Jeśli mieszkanie jest jednopokojowe i nie można wydzielić osobnego pokoju na sypialnię, zastosuj podział na strefy.

Czyli np. jeśli masz kawalerkę, doskonałym rozwiązaniem jest zaprojektowanie sypialni 3 na 3 m.Można ją rozdzielić z części dziennej za pomocą łuku, regałów lub parawanu.Okno, które jest w pokoju, lepiej zanieść je do miejsca do spania. Tylko nie umieszczaj łóżka zbyt blisko niego, zwłaszcza jeśli jest po słonecznej stronie.W mieszkaniach trzypokojowych sypialnie mają zwykle 3 na 4 metry, ale do spania lepiej wybrać najdalszy pokój.

Rzeczy do rozważenia

Istnieje kilka typowych błędów, które często popełnia się podczas dekorowania sypialni:

 • Nadmierna ilość mebli. Wybierz tylko to, co niezbędne. Jeśli pomieszczenie ma 3 metry szerokości, powinno być wystarczająco dużo wolnego miejsca.
 • Ściany są zbyt jasne. Zmęczą twoje oczy i nie będziesz w stanie w pełni zrelaksować się przed snem.
 • Użyj lustrzanych sufitów lub luster na całej długości naprzeciwko łóżka. Eksperci Feng Shui są zgodni, że oglądanie siebie śpiącego w lustrze to zły początek dnia.
 • Ogromne żyrandole. Jeśli twój dom nie jest wielkim zamkiem, lepiej powstrzymać się od wielkich żyrandoli i lamp, zwłaszcza jeśli sypialnia ma 3 na 2 m.
 • Za dużo ażurów. Pstrokate rysunki, koronkowe malowanie na ścianach, wiele wielobarwnych plam - wszystko to jest dopuszczalne, ale musisz wiedzieć, kiedy przestać.

Na filmie: wskazówki dotyczące projektowania małe sypialnie.

W jakim stylu urządzić sypialnię

Przed przystąpieniem do aranżacji sypialni należy zdecydować w jakim stylu chcesz zobaczyć rekreację w pokoju. Istnieje kilka popularnych rozwiązań stylistycznych:

 • Styl klasyczny. To świetny projekt sypialni 4 na 4 metry, przydałoby się użyć naturalnych materiałów. Łóżko i szafa powinny być wystarczająco masywne. Klasyczny styl charakteryzuje się zastosowaniem wysokich sufitów. Parkiet jest najlepszy na podłogę. Jeśli chodzi o kolorystykę, lepiej trzymać się pastelowych odcieni. Konieczne jest zastosowanie różnorodnych dekoracji, możliwe jest zastosowanie kolumn i sztukaterii.

 • Małą sypialnię lepiej zaprojektować w stylu minimalizmu. W pokoju nie powinno być zbędnych detali, tylko niezbędne meble. Dozwolone jest użycie dwóch lub trzech elementów dekoracyjnych, nie więcej. Kolorystyka to wyjątkowo zimne odcienie. Wybierając ten styl do swojej sypialni, zastanów się dokładnie nad detalami wystroju. Rzeczywiście, w pokoju z małą ilością mebli każdy źle dobrany dodatek będzie bardzo zauważalny.

 • Styl high-tech. Charakterystyczną cechą jest tutaj zastosowanie najnowocześniejszych technologii i mebli modułowych. Można zastosować rolety z panelem sterowania, systemy klimatyzacji i wentylacji, systemy izolacji akustycznej itp. Chociaż nie musisz przeciążać pokoju technologią. Jeśli chodzi o dekorację samego pokoju, jest też miejsce, w którym można popuścić wodze fantazji. Na ścianach często stosuje się płynną tapetę, a na podłodze rysunek 3D. W sypialni projekt można wybrać według własnego gustu.

 • Nowoczesny jest również dobry do pokoju o szerokości 3 stóp. Design może być naprawdę nowoczesny, Służą do tego meble o ścisłym zarysie i gładkiej powierzchni. Do dekoracji sypialni używaj tylko nowych materiałów, używaj ciepłej kolorystyki: brązu, beżu, bieli, żółci, oliwki i innych odcieni. W tym stylu odpowiednia będzie również nowoczesna technologia. Dobrze sprawdzą się puszyste dywaniki i ozdobny kominek.

 • Styl wschodni to świetne rozwiązanie jeśli masz długi i przestronny pokój. W Internecie można zobaczyć zdjęcie przedstawiające taki projekt sypialni o wymiarach 3 na 5 m. Przy dekorowaniu wnętrza dopuszczalne jest użycie wyłącznie naturalnych materiałów. Bambus, metal i drewno są do tego idealne. Kolorystyka to połączenie jasnych odcieni z pastelowymi tonami. Lepiej wybrać duże łóżko z baldachimem. Ściany zdobią różnorodne wzory. Drzewa karłowate i malowane wazony będą wyglądać bardzo dobrze.

 • Styl historyczny - obejmuje takie kierunki jak barokowy, wiktoriański i empirowy. Można go nawet wykorzystać do pokoju o powierzchni 12 m². Jeśli sypialnia ma szerokość 2 m, ważne jest, aby była wystarczająco przestronna, ponieważ do takiego projektu zwykle używa się masywnych mebli z rzeźbionymi nogami, ciężkich zasłon i żyrandoli o wystarczająco dużych rozmiarach. Kolorystykę należy wybrać w delikatnych kolorach. Do produkcji łóżek, szaf i komód używa się wyłącznie naturalnego drewna.

 • Projekt małej sypialni można wykonać w stylu rustykalnym, który jest podzielony do kraju i Prowansji. W przypadku stylu Country dopuszczalne jest stosowanie ciepłych kolorów. Na stropach zastosowano belki. Podłogi muszą być drewniane. Na ścianach papierowa tapeta w kwiaty lub paski. Główną cechą tego stylu jest obfitość wszelkiego rodzaju drewna, ponadto powinna wyglądać naturalnie, bez farb i lakierów. Przeciwnie, dla stylu prowansalskiego charakterystyczne są zimne odcienie. Podłoga powinna być z płytek lub kamienia.

Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz do swojej sypialni, uczyń ją tak komfortową i wygodną, ​​jak to tylko możliwe. Postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami, a wtedy będziesz mógł przełożyć swoje plany na rzeczywistość. Ale nie zapomnij o dostępnych wymiarach pomieszczenia - musisz na tym bazować, wybierając styl projektowania.

Niezwykły projekt sypialni (2 filmy)

Pomysły na projekt toalety (40 zdjęć)

Biało-czarne wnętrze sypialni na poddaszu
​​