Wybór wygodnego układu i zestawu do kuchni 10 m2 m.

Mając nawet bardzo małą kuchnię, wiele osób chce połączyć w tym małym pokoju zarówno część do pracy, jak i jadalnię oraz miejsce do odpoczynku. Przed rozpoczęciem naprawy musisz sporządzić projekt pracy. Jak zaprojektować kuchnię 10 m2 m., aby była jak najbardziej funkcjonalna, ale jednocześnie nie okazała się zbyt „ciężka” z nadmiaru mebli i sprzętu? Zostanie to omówione dalej.

Wybór rozmieszczenia

Dla kuchni o powierzchni 10 metrów kwadratowych można stworzyć projekt rozmieszczenia na podstawie dowolnego typowego schematu:

 • proste(ustawić meble wzdłuż jednej ściany);

 • narożnik(ustawić zestaw kuchenny wzdłuż dwóch sąsiednich ścian);

 • układ równoległy(rozmieszczenie mebli wzdłuż dwóch przeciwległych ścian);

 • "wyspa" (przeniesienie obszaru roboczego do środka).

Direct

Kuchnię bezpośrednią można nazwać klasyczną w obecności kilku metrów kwadratowych. W końcu wielu chce zostawić więcej miejsca na jadalnię i miejsce na relaks. Dla nichwystarczy „jedna ściana”, aby postawić tam wszystkie przybory kuchenne, sprzęty AGD i zorganizować tam przestrzeń do pracy.Resztę pokoju w pokoju można wykorzystać do aranżacji stołu z krzesłami, foteli z kanapą i TV, jeśli chodzi o kuchnię-salon.

Narożnik

Małe pomysły na aranżację kuchni są zwykle ozdobione meblami narożnymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku rodziny, która ma silną potrzebę gotowania w domu. W zestawie meblowym będzie można ułożyć wszystkie naczynia i zorganizować miejsce do pracy. Po przeciwnej stronie możesz zainstalować stół z krzesłami i zorganizować tam miejsce do siedzenia.

„Wyspa”

Kuchnia „z wyspą” - nowoczesna i funkcjonalna wersja aranżacji lokalu.Powierzchnię roboczą można przekształcić w dodatkowe miejsce do przechowywania żywności, przyborów kuchennych, a nawet zastąpić jadalnię.Aby to zrobić, wystarczy wyjąć ze stołu wszystkie przedmioty do gotowania i ułożyć je wokół krzeseł, aby wygodnie zjeść obiad z rodziną i przyjaciółmi.

Wskazówka! Aranżując kuchnię nie należy zapominać o tzw. „regule trójkąta”, która zakłada umiejscowienie trzech głównych obszarów roboczych (lodówki, kuchenki i zlewu) w postaci figury geometrycznej o tej samej nazwie.

Jak wybrać układ?

Pomysły na projekt kuchni powinny być opracowywane z uwzględnieniem zasad estetycznych i funkcjonalnych. Konieczne jest zidentyfikowanie potrzeb wszystkich członków rodziny i prawidłowe ustalenie priorytetów. Na wybór planowania mają wpływ następujące czynniki:

 • kształt kuchni;
 • usytuowanie kuchni w stosunku do innych pomieszczeń(kuchnia-salon musi być wyposażony nie tylko w miejsce do pracy, ale również w sofa, telewizor i stół jadalny);
 • rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych(pomysły na udekorowanie kuchni z balkonem różnią się od standardowych);
 • lokalizacja systemów inżynierskich;
 • liczba członków rodziny(idee urządzania mebli w mieszkaniu kawalera i małżeństwa są uderzająco różne);
 • ilość sprzętów AGD i zestawów słuchawkowych(komuś podoba się pomysł udekorowania kuchni sofą i małym miejscem do pracy, podczas gdy ktoś woli montować zmywarka, lodówka i piekarnik).

Aranżacja kuchni z balkonem

Dla niektórych obecność drzwi na balkon - co jest nieporozumieniem. Co można zrobić z małym pokojem, w którym 2 plus drzwi dodatkowo potrzebują miejsca do pracy i jadalni? W rzeczywistości projekt kuchni ma 10 metrów kwadratowych. Na szczególną uwagę zasługują liczniki z balkonem. Nawet w pokoju z balkonem można zrealizować odważne pomysły projektowe.

Przy naprawach w kuchni z balkonem należy przestrzegać jednej zasady – nie zamieniać pomieszczenia w miejsce do przechowywania ogórków, starych, zbędnych przedmiotów, itp. To może tylko pogorszyć sytuację. Po pierwsze, widok z okna znacznie się pogorszy. Po drugie, usuwając drzwi i okno prowadzące na balkon, można znacznie zwiększyć kwadrat kuchni, czyniąc ją bardziej przestronną i wygodniejszą. Dodatkowe metry kwadratowe można wykorzystać z korzyścią:

 • Projekt kuchni z balkonem z małą jadalnią lub miejscem do pracy będzie dobrze wyglądał;

 • lodówkę można wyjąć na balkon;

 • Parapet balkonu można zamienić w blat stołu.

Wskazówka! Przed rozpoczęciem napraw w kuchni należy przeszklić balkon i położyć ciepłą podłogę.

Organizacja strefy rekreacyjnej

Aby zdecydować, czy umieścić miejsce do wypoczynku w małej kuchni o powierzchni 10 metrów kwadratowych, musisz zrozumieć, jakie funkcje powinno to obejmować strefę.

Jeśli przyjmie się, że gospodyni potrzebuje miejsca do wypoczynku, aby mogła trochę odpocząć w oczekiwaniu na gotowanie, to wystarczy zamontować fotel lub wygodne krzesło. Siedząc w nim gospodyni domowa może oglądać telewizję, słuchać muzyki, przeglądać czasopisma, czytać książki, czyli odpocząć od zgiełku.

Jeśli zamierzasz połączyć strefę rekreacyjną z posiłkiem, będziesz musiał zainstalować „miękki kącik” lub dwie małe otomanki. Można tu zakwaterować więcej osób. Projekt kuchni 10 m2 m. z sofą lepiej nie brać pod uwagę. Takie meble nie będą wyglądały ekologicznie.

Ważne! W razie potrzeby możesz przemyśleć projekt pokoju, biorąc pod uwagę miejsce do spania. Mimo to lepiej jest skorzystać z funkcjonalnej części wypoczynkowej niż z sofy.

Remont kuchni

Opracowując pomysły na udekorowanie pomieszczenia i przeprowadzenie remontów należy pamiętać, że wszystkie powierzchnie w kuchni (ściany, podłogi) mają tendencję do szybkiego brudzenia się od rozprysków tłuszczu, sosu, ciasta itp. Aby opracowane pomysły projektowe nie straciły szybko na urodzie, należy dobrać odpowiednie materiały. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja kuchnia będzie wyglądała świeżo przez długi czas:

 • Kuchnia o powierzchni 10 m2. liczniki powinny być ozdobione materiałami łatwymi do czyszczenia.Płytki świetnie nadają się do podłóg.Lepiej dla niej schować ścianę od strony płyty, a resztę pokoju przykleić zmywalną tapetą.

 • Nad kuchenką należy zamontować okap.Pochłonie wszystkie szkodliwe substancje powstające podczas spalania oleju, spalania żywności itp. Ponadto zapewni bezpieczeństwo elementom wnętrza. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o włączeniu go za każdym razem, gdy przygotowujesz jedzenie.

 • Nie kupuj za dużo mebli.Mała kuchnia pełna wielu przedmiotów nie jest wcale najlepszym ucieleśnieniem piękna.

Wnętrze kuchni 10 mkw. z balkonem (3 filmy)

Przykładowe projekty kuchni 10 mkw. (45 zdjęć)

​​
.