Wybór tapety na korytarz: od czego zacząć (+45 zdjęć)

Przedpokój - jest to pokój w mieszkaniu lub domu, do którego każda osoba przychodzi cię odwiedzić. Jaki powinien być projekt pierwszego pomieszczenia, w którym najczęściej jest mało miejsca, brak światła i pole manewru? W końcu korytarza nie da się ukryć ani zamaskować. Dlatego hol wejściowy powinien być przytulny, gościnny i przestronny. Wybór tapety na ściany do przedpokoju to jeden z najważniejszych kroków w aranżacji tego pomieszczenia.

Tapeta w przedpokoju to najszybszy, najłatwiejszy i najtańszy sposób na odświeżenie wnętrza.

Jaki rodzaj tapety wybrać, jakie właściwości i cechy tkwią w materiale wykończeniowym i jaki efekt będzie aranżacja wnętrza - te pytania są ważne przy planowaniu renowacja.

Wykończenie – od czego zacząć

Wybierając tapetę na ściany, przede wszystkim musisz ustalić, co chcesz zobaczyć, jadąc do domu dokładnie ty? Aby tapeta na ścianach wyglądała, należy ją dobrać w zależności od projektu pomieszczenia. Stylowe wnętrza uzyskuje się poprzez harmonijne połączenie wszystkich elementów wystroju. Jasne zimne odcienie rozszerzą przestrzeń, ciepły kolor jasnej tapety doda przytulności.Ogólny projekt mieszkania pomoże wybrać kolorystykę.

Zaleca się, aby kolor tapety nie był zbyt jasny, ale nie za ciemny. Jasne tapety będą się stale brudzić, ponieważ na ścianach osadza się kurz z ulicy. Niepożądane jest również dekorowanie w ciemnych kolorach, ponieważ na korytarzach zwykle jest za mało światła.

Wybór neutralnej skali pomoże poprawić wystrój i umeblowanie pokoju.

Przed wyborem tych lub tych produktów przeanalizuj wszystkie ich cechy i wady. Na przykład tapeta winylowa jest doskonałym wyborem, jeśli ściany w korytarzu są często brudne. Główną zaletą tapety winylowej jest to, że nie wchłania brudu, po prostu pozostaje na powierzchni, po czym można ją usunąć wilgotną szmatką lub szmatką. W takim przypadku przyda się nawet biała tapeta.

Wybór faktury

Jeśli możesz łatwo zdecydować się na podstawie i kolorystyce, potem z wzorem i fakturą - dość trudne. Dziś dość popularne są tekstury na drewno, płytki, kamień itp. Takie tapety powtarzają nie tylko wzór, fakturę i kolor, ale też prawie nie różnią się w dotyku od materiałów naturalnych.

Jeśli z czasem chcesz zmienić wystrój swojego pokoju, możesz zakupić szklaną tapetę. Nadają się do każdego pomieszczenia, ale na korytarzu są najskuteczniejsze.

Szklana tapeta to materiał wykończeniowy, który można łatwo przemalować na ciemne i jasne kolory. Po przyklejeniu ścian można je przemalować: gdy kolor się znudzi, można go łatwo zmienić. Jedną z głównych zalet takich produktów jest ich trwałość. Ich zaletą jest to, że nie przyciągają gruzu i kurzu, w razie potrzeby są łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli rozważasz przemalowanie ścian, pędzel lub skrobak nie uszkodzą wykończenia.

Dla wielbicieli naturalności można zlecić wykonanie powłoki z włókien naturalnych. Pomimo tego, że są dość drogie, ich popularność rośnie z roku na rok.

Decydując się na wykonanie tapety na zamówienie, starannie dobierz materiał. Najlepiej wybrać bambus – wytrzyma długo, oryginalny kolor jest naturalny, ale producenci oferują szeroką gamę materiałów barwionych. Tapety bambusowe mają przyjemną fakturę, która wpasowuje się w pewien wzór.

Płynna tapeta

Na współczesnym rynku masz możliwość zakupu płynnej dekoracji ściennej.

Ten rodzaj wykończenia ma wiele zalet, m.in.:

  • płynna tapeta łatwo zmienia kolor - można ją przemalować;
  • ściany są łatwe do czyszczenia;
  • będzie trwać dłużej niż 5 lat;
  • mają przyjemną konsystencję;
  • Jeśli na ścianach w przedpokoju pojawią się nierówności lub wgłębienia, płynna tapeta z łatwością sobie z nimi poradzi.

Różnorodność tego rodzaju wykończenia obejmuje nie tylko wybór faktury czy koloru, ale także relief, tapeta w płynnych opcjach nadaje się do ścian z wadami i nierównymi narożnikami.

Inne rodzaje tapet

Jednym z nowoczesnych rodzajów dekoracji są metalowe tapety do przedpokoju lub przedpokoju. Aby zastosować takie materiały na ścianach, potrzebujesz niewielkiego doświadczenia w wykonywaniu takich prac. Dlatego, jeśli zdecydujesz się samodzielnie przeprowadzić naprawy w korytarzu za pomocą metalowej tapety, poeksperymentuj z materiałem, zanim zaczniesz wklejać ściany.

Metaliczne tapety mają konwencjonalny podkład papierowy lub tekstylny. Na podstawę nakleja się metalową folię, która tworzy pewienwzór. Za pomocą takiej powłoki projekt pomieszczenia stanie się lżejszy.

Którą tapetę wybrać, zwykłą czy niestandardową - wybór ustalany jest na wczesnych etapach remontu i zależy od wnętrza pozostałej części lokale w domu.

Tajemnice aranżacji wnętrz

W celu zwiększenia przestronności pomieszczenia można zastosować tapetę o tej samej fakturze i wzorze, ale różne kolory. Tak więc ciemniejsze wykończenie jest przyklejane na dole, a jaśniejsze na górze ścian. Na styku dwóch kolorów możesz narysować linię - granicę. Projekt ścian z towarzyszami tapet to klasyczne wykończenie.

Jeśli pomieszczenie ma niski sufit, pokryj ściany jasnym wykończeniem z pionowymi paskami. W ten sposób można łatwo optycznie powiększyć pomieszczenie.

Jeśli twój korytarz jest bardzo mały - użyj tapety w dwóch kolorach i fakturach. Jednocześnie staraj się wybierać tapety, które pasują do wystroju wnętrza i wizualnie dopasowują przestrzeń. W przypadku małych pomieszczeń nie zaleca się stosowania tapet z dużym wzorem, ponieważ wizualnie jeszcze bardziej zmniejszą pomieszczenie i ściany.Możesz przykleić tapetę z dużym wzorem na jedną ścianę, gdzie znajdują się meble lub wieszak na ubrania.

Wykorzystanie fototapety do dekoracji

Jeśli chcesz uatrakcyjnić wnętrze przedpokoju i korytarza, możesz użyć fototapety lub specjalnych naklejek ściennych.Jeśli chcesz użyć fototapety, ale nie ma miejsca na ścianach, przyklej ją na drzwiach.Jakie tapety przydadzą się na małej przestrzeni - takie, w których jest perspektywa.

Różnorodność fototapet jest praktycznie nieograniczona, można je wykonać na zamówienie w dowolnym rozmiarze, kolorze, fakturze lub kupione. Projekt gotowych propozycji cieszy, zwłaszcza, że ​​na monitorze można zobaczyć, jak tapeta będzie wyglądać we wnętrzu.

Ten sposób dekoracji można połączyć ze zwykłą tapetą i zmienić każde pomieszczenie w ekskluzywne. Lepiej powierzyć tapetę klejową profesjonalistom.

Jeśli chodzi o naklejki ścienne, wzornictwo modeli ma szeroki wachlarz. To, które naklejki wybrać, zależy czasem od nastroju, ponieważ łatwo je ponownie przykleić. Jeśli wybór z dostępnych ofert Ci nie odpowiada - zamów własny projekt, wnętrze domu będzie miało jeszcze jeden pomysł na projekt. Po dobrym poeksperymentowaniu i wybraniu najlepszej opcji wklejenia przedpokoju możesz stworzyć korytarz, do którego na pewno będziesz chciał wracać każdego dnia, w którym kolor, światło i wystrój będą tylko w twoim guście.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.