Wybór papieru fotograficznego w przedszkolu: foto-katalog gotowych opcji

Projekt przedszkola wymaga specjalnego podejścia. Tu dziecko spędza dużo czasu, tu zaprasza przyjaciół, w tych murach szuka ucieczki od trosk. Dlatego rodzice powinni sprawić, by jego sypialnia była wygodna. Dobrym rozwiązaniem będą fototapety dla dzieci. Prezentowany na stronie katalog zdjęć pomoże Ci zdecydować o ogólnym pomyśle. Papier fotograficzny pozwoli Ci stworzyć absolutnie każdy temat.

Ogólne wskazówki dotyczące dekoracji

Nawet jeśli wybrany wzór bardzo spodoba się dziecku, to nie da się okleić wszystkich ścian papierem fototapetowym.Dla nich wybierana jest jedna ściana, a pozostałe trzy bawią się innymi powłokami. Zwykle stosuje się proste materiały papierowe - są niedrogie i bezpieczne.Ale jest też bardziej oryginalna wersja - płynna tapeta.Powłoka ta przypomina tynk dekoracyjny i jest nakładana na ścianę za pomocą kielni.

Płynna tapeta ma szereg zalet:

  • odporna na uszkodzenia;
  • przepuszczać powietrze;
  • nie pozostawiają szwów;
  • ukrywają wady powierzchni.

Połączenie dwóch różnych rodzajów tapet ożywi wystrój i pomoże zaaranżować pomieszczenie.Fototapety we wnętrzu dziecięcego pokoju nabierają akcentu, nawet jeśli wybierzemy matowy odcień. To oni wyznaczają główną fabułę, więc nie rób zbyt kolorowych pozostałych trzech ścian.Niech reszta finiszu będzie spokojniejsza, ale w tym samym temacie z głównym wzorem. Wtedy projekt będzie wyglądał na kompletny.

Weź pod uwagę charakter dziecka.Jeśli dziecko jest nadpobudliwe, nie kupuj jasnej tapety do pokoju dziecinnego, na zdjęciu widać, że dyskretna waga może również stworzyć ciekawy projekt.Niewielkie umeblowanie również dobrze uzupełnia ogólny pomysł. Na przykład możesz umieścić na półkach figurki swoich ulubionych postaci.

Nie forsuj ściany z fototapetą z meblami, w miarę możliwości nie instaluj na niej półek. Obraz musi być w pełni widoczny.

Rozważ położenie pomieszczenia i jego wymiary. Jeśli nie ma wystarczającej ilości światła, potrzebne są ciepłe kolory.​​​​Na słoneczną stronę używaj zimniejszych odcieni. Poziome paski wizualnie rozszerzą pomieszczenie, a pionowe podniosą sufit.

Sypialnia niemowlaka

Jeśli dla maluszka jest wydzielony oddzielny pokój, rodzice starają się, aby było przytulnie. Tak, tapety w wesołych kolorach i bajecznych ilustracjach wyglądają dobrze. Należy jednak pamiętać, że w tym wieku dzieci nie przejmują się kolorami ścian i sufitów. Jedyne, co ich uszczęśliwia, to obecność rodziców.

Zdaniem ekspertów lepiej wybrać kolory pastelowe. Gdy dziecko dorośnie, łatwiej będzie zmienić projekt.Dodatkowo taka waga będzie działać uspokajająco na dorosłych, a dziecko to odczuje. Z czasem dzieci będą przyciągać zabawki. Zainteresowanie designem pojawi się znacznie później. Możliwy projekt tapety do sypialni dziecięcej pokazano na zdjęciu.

Jeśli dziecko jest przedszkolakiem lub młodszym uczniem

Dziecięcy staje się mikrokosmosem przedszkolaka. Ma własne preferencje, które należy wziąć pod uwagę. Bezpieczny zakład - twoje ulubione postacie z kreskówek.Dla dziewczynki odpowiedni jest wizerunek jednej z księżniczek Disneya.Każdego ranka małą dziewczynkę wita miły Kopciuszek lub dzielna Belle.

Jak wybrać tapety dla chłopców? Mimo młodego wieku już chce czuć się nieustraszony i dąży do „męskich” hobby.Samochody z fototapety będą bardzo cenione przez znajomych.Może być superbohaterami. Następnie stwórz „sypialnię pająka”.Po prostu kieruj się zdrowym rozsądkiem, losowanie nie powinno być agresywne. Twoje dziecko spędza tutaj każdy dzień, a projekt w taki czy inny sposób będzie odzwierciedlał jego nastrój. W Internecie można zobaczyć tapetę do pokoju dziecięcego, zdjęcia są również prezentowane poniżej.

Tapeta dziecięca dla chłopców i dziewczynek może przedstawiać zwierzęta.Małe dzieci uwielbiają bawić się ze swoimi pupilami. Ta opcja nie znudzi Cię tak szybko, jak postacie z kreskówek.Za dwa lub trzy lata chłopak będzie się wstydził przed chłopakami za Cars. Ale słodki szczeniak nadal będzie go zachwycał.W przypadku zdjęć dziecięcych na ścianach nadają się również z innymi postaciami, mogą to być smoki i rycerskie wątki.

Oryginalnym rozwiązaniem będzie autorski rysunek, który doskonale uzupełni tapetę w pokoju dziecięcym, fotoprojekt ożywi zdjęcie z rodziną lub przyjaciółmi.

Znajdź odpowiednią lokalizację dla obszarów z tapetą. Najlepsze opcje to wezgłowie łóżka i plac zabaw.W pierwszym przypadku rysunek nie będzie odwracał uwagi od snu, w drugim - rozbudzi wyobraźnię podczas gry.Nie kupuj kolorowych fototapet, jeśli chcesz wykorzystać obszar w pobliżu miejsca pracy.Ze względu na jaskrawe kolory uczeń nie będzie mógł skoncentrować się na lekcjach.

Malowanie tapet ściennych jest ważne, szczególnie w obszarze zabaw. Młodzi badacze z pewnością będą tworzyć własne sztuki. Farba ukryje niechciane wzory.Zadbaj o wytrzymałość materiału. Płynna tapeta wytrzyma uderzenia, jeśli młody piłkarz zdecyduje się na trening.Dlatego staraj się łączyć różne rodzaje tapet.

Tapeta 3D tworzy iluzję objętości obrazu z daleka. Nie ma sensu kleić ich w małym pomieszczeniu, ponieważ efekt znika przy nim.

Na wideo: płynna tapeta we wnętrzu dziecięcego pokoju.

Wnętrze sypialni nastolatka

Nastolatek stara się chronić swoją przestrzeń, więc zaczyna wdawać się w spory z rodzicami o projekt sypialni. Teraz dobór materiałów do pokoju stał się prawdziwym wyzwaniem. Co powinni zrobić rodzice? Znaleźć kompromis. Przed nimi nie ma już dziecka, ale prawie dorosły. Ma prawo stworzyć dla siebie komfortowe warunki. Z drugiej strony rodzice muszą dostosować swoje wybory. Trzeba brać pod uwagę nie tylko jakość i cenę.

Nastolatki często unikają jasnych kolorów, preferując ponure. Możesz zgodzić się, że w sypialni będą ciemne obszary, ale jeśli zostaną one rozrzedzone jasnymi i jasnymi detalami.

Jeśli poprawnie bawisz się tapetą, pokój nie będzie nudny.Abstrakcja geometryczna to klasyczna tapeta w pokoju dziecięcym dla chłopca, zdjęcia ulubionych sportowców czy piosenkarzy stały się również integralną częścią nastoletniej sypialni.Pod względem gamy kolorów granat pozostaje wszechstronną opcją. Nie rozprasza, nie denerwuje i można go pięknie łączyć z innymi odcieniami.

Jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala, możesz zatrzymać się na jasnym materiale.A połączenie tapet w przedszkolu pozwoli na udane zagospodarowanie przestrzenne, wizualnie oddzielając miejsca do spania, nauki, odpoczynku i zabawy.W przypadku małej przestrzeni należy zastosować pastelowe, dyskretne kolory.Katalog zdjęć zasugeruje dobre kombinacje.

Nie zdziw się, jeśli dzieci wybiorą poważne tematy, na przykład panoramę miasta nocą. Dla dziewczynki lub chłopca jest to trudny okres przejściowy, kiedy zaczynają kojarzyć się z dorosłymi.

Księżniczki Barbie i Disney nie są już odpowiednie dla dziewczynki.Dobrym rozwiązaniem byłaby kwiecista tapeta do pokoju dziecięcego dla dziewczynek, zdjęcie róż lub storczyków pomoże młodej damie wyrosnąć kobieco.Ale przygotuj się na niespodzianki. Dziewczyna może wykazywać zainteresowanie męskimi hobby (czasami z natury, czasami - aby zaimponować płci przeciwnej).Jeśli wybór wydaje się zbyt dziwny, udekoruj sypialnię dziewczynki w kojących kolorach, a ekspresję dziecka zostaw na akcesoria.Jeśli hobby się znudzi, nie będzie potrzeby rozpoczynania napraw.

Pokój dla dwojga dzieci

piętro dla dwojga dzieci, dokonaj wizualnego oddzielenia przestrzeni.Połączona tapeta do pokoju dziecięcego z łatwością poradzi sobie z zadaniem. Użyj tapety w dwóch różnych kolorach i wzorach, aby stworzyć niepowtarzalny wzór wokół miejsca pracy każdego chłopca, który odpowiada jego zainteresowaniom. Strefa pośrednia będzie neutralna.

Jeśli dzieci są różnej płci, tym bardziej trzeba dokonać podziału na strefy. Oczywiście kącik każdego dziecka powinien odpowiadać jego hobby. Ale powinny być równe, a nacisk nie powinien kłaść nacisku na żadną z sekcji.W tym przypadku wybierz jasny odcień dla wszystkich ścian. Dzieci samodzielnie udekorują swoje miejsca pracy.Dla chłopca będzie to kula, robot transformujący lub tarcza rycerska, dla dziewczynki ulubiona lalka, lustro lub diadem.

Zaprojektowanie przedszkola dla chłopca lub dziewczynki to bardzo wymagające zadanie. Z jednej strony należy wziąć pod uwagę interesy dziecka, z drugiej strony jego postrzeganie świata bardzo szybko się zmienia i nie każda rodzina zgodzi się na dokonywanie napraw co dwa lata. Umiejętnie balansując między dwiema twarzami, możesz znaleźć dobrą opcję.

Oprócz fototapety z pomocą przyjdą dodatkowe materiały: płynna tapeta, pokrycia tekstylne, fotonaklejki.Pamiętaj o szczegółach, aby projekt był spójny. We wnętrzu ważną rolę odgrywają zdjęcia, ramki, pudełka, figurki.

Niezwykła dekoracja ścian w pokoju dziecinnym (2 filmy)

Katalog fototapet (51 zdjęć)

.