Wybór obrazów panoramicznych: różnorodna tematyka

Obrazy we wnętrzu domu mówią o gustach, upodobaniach artystycznych właścicieli. Ujawniają stosunek do natury, życia, piękna. Modułowe obrazy we wnętrzu salonu ożywiają przestrzeń, wnoszą piękno, wyrafinowanie i wyjątkowy szyk do wystroju pomieszczeń. Każdy obraz, czy to plakat, obraz olejny czy fotokopia, jest oknem na świat piękna.

Wybór obrazu

Oryginały dobrych rzemieślników to luksus dostępny dla nielicznych. Ale nowoczesne technologie kopiowania pozwalają ozdobić ściany domu pięknymi, niedrogimikopiami. Wybór obrazu powinien być podejmowany bardzo odpowiedzialnie. Należy go nie tylko łączyć stylowo, kolorystycznie z dekoracją pomieszczenia. Należy pamiętać, że obraz artystyczny wprowadza pewien nastrój, może wpływać na człowieka, dawać spokój, przywoływać jasne lub negatywne wspomnienia.

Obrazy panoramiczne często stają się centralnym elementem wnętrza.Każdy pokój ma swój własny styl dekoracji ścian. W salonie lub w dużym holu można powiesić wielkoformatowe płótna tematyczne lub duże panoramiczne obrazy przyrody. Obrazy modułowe są używane w nowoczesnym stylu. W sypialni pejzaże wyglądają organicznie, na ścianie można powiesić kompozycje kwiatowe w spokojnych pastelowych kolorach.

Obrazy modułowe

Obrazy modułowe przedstawiają jeden obraz, podzielony na kilka oddzielnych części umieszczonych na ścianie w niewielkiej odległości od siebie. Taki układ wizualnie zwiększa skalę obrazu. Każda z części nie jest oprawiona w ramkę, ale stanowi kontynuację ogólnego obrazu.

Obrazy z 2 części nazywane są dyptykiem, z 3 części - tryptykiem, obrazy z 4 lub więcej części nazywane są poliptykami.

Ostatnio popularne stały się obrazy modułowe. Ta dekoracja jest używana głównie do przestronnych pomieszczeń. Modułowy obraz można powiesić na środkowej ścianie w sypialni lub nad sofą w salonie.

Różnorodność tematów

Obrazy tematyczne służą do dekoracji każdego pomieszczenia zgodnie z jego przeznaczeniem. Dyptyk - warto powiesić pejzaż na ścianie w sypialni lub gabinecie. Obrazy w trzech częściach lub modną obecnie gałązkę kwitnącej wiśni można powiesić w przedpokoju lub salonie.

Fabuły obrazów:

 • pejzaże miejskie;
 • martwe natury;
 • kwiaty i kompozycje florystyczne;
 • zdjęcia przyrody;
 • zwierzęta;
 • motywy etniczne.

Techniki wykonywania obrazów modułowych są zróżnicowane. Obejmuje to drukowanie na płótnie, obróbkę obrazu specjalnym żelem imitującym pociągnięcia artysty, drukowanie na papierze fotograficznym i tak dalej. Obraz można zamówić indywidualnie ze zdjęcia.

Zasady doboru płótna

 • Wymiary płótna muszą być zgodne z wymiarami pomieszczenia i ściany.Fragmenty obrazu powinny znajdować się co najmniej 2-3 cm od sufitu i przyległych ścian.
 • Aby wybrać odpowiedni obraz, należy skupić się na kubaturze pomieszczenia.W małym pokoju duże kwiaty lub duża figura lwa ukryją przestrzeń, a pokój będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości.
 • Kolorystykę obrazu należy łączyć z gamą wnętrza, tekstyliami, tapetą w pomieszczeniu.Tonacja obrazu powinna uzupełniać, podkreślać kolorystykę wnętrza.
 • Zdjęcia natury wyglądają szczególnie organicznie w dużych pomieszczeniach.Dodają świeżości, przestronności zamkniętej przestrzeni.

Zdjęcia panoramiczne z kilku części powinny być zawieszone na pustej ścianie, gdzie nie ma okien ani drzwi. Wtedy postrzegany jest cały obraz. Uwzględniany jest również układ mebli w pokoju (płótno nie powinno być zaśmiecone meblami), kierunek padania światła, rozmieszczenie dodatkowych lamp na suficie i ścianach.

Zasady układania

 • Płótna średniej wielkości znajdują swoje miejsce nad łóżkiem, sofą, kanapą.Podłużne arrasy powinny być prawidłowo ułożone w ścianach.
 • Malowanie może pełnić funkcję podziału przestrzeni na strefy.
 • Płótno wymaga odpowiedniego tła ściany,oświetlenia kątowego, ważna jest nawet faktura dekoracji ściany.Obraz może mienić się nowymi kolorami w innym wnętrzu i otoczeniu.

Nuans

Cechą obrazów modułowych jest brak kadrowania. Nieograniczona przestrzeń obrazu sprawia, że ​​jest on naturalnym „oknem” na temat. Brak kilku ramek nadaje obrazowi lekkość, naturalność. Z daleka obraz wygląda trójwymiarowo i żywo. Obrazy modułowe zdobią ściany nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych, stylowo prezentują się w holach budynków użyteczności publicznej, w sklepach i biurach.

Wydruki wieloczęściowe są niedrogie i nadają niepowtarzalny charakter każdej przestrzeni. Nie można ich w pełni nazwać dziełami sztuki, ponieważ są elementami dekoracyjnymi. Oznacza to, że głównym wymogiem dla nich jest zgodność kolorystyki projektuprojektu, pełna zgodność z założonym stylem.

Ważne, aby obraz nie zgubił się na kolorowej ścianie. Tło musi być wybrane jako jednolity kolor.

Płótna do pokoi

Obrazy z dwóch lub trzech części mogą być poziome i pionowe. Te pierwsze nadają się do dużych ścian, drugie do małych pomieszczeń.

Nowoczesny obraz modułowy wprowadzi blask, niecodzienność do wyglądu małej kuchni, doda nastroju i świeżości. Soczyste martwe natury, jasne małe kwiaty, wizerunek pięknych naczyń to odpowiednie tematy do kuchni.

Wybór obrazu do salonu zakłada dużą różnorodność tematów. Na ścianie w holu można powiesić panoramiczne obrazy przyrody, pejzaże miejskie, abstrakcyjnyrysunek, stylizowane wizerunki motywów etnicznych, terakotę.

Na ścianach przedszkola będą zdjęcia kilku postaci i całe sceny z twoich ulubionych kreskówek, zdjęcia zwierząt, ptaków, zdjęcia egzotycznych zakątków planety. Wszystko, co jest interesujące dla dziecka, można umieścić w plakatach modułowych.

Jak zrobić obrazy modułowe (2 filmy)

Opcje i aranżacja obrazów modułowych obrazy (37 zdjęć)

​​
.