Wybór nowoczesnej tapety do aranżacji pokoju dziecięcego

Udoskonalenie żłobka może wywołać wśród młodych rodziców ogromną liczbę pytań dotyczących zarówno samego projektu, jak i funkcjonalności oraz komfortu pomieszczenia. Ponadto nie na ostatnim miejscu jest przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo materiałów wykończeniowych, ponieważ w pokoju będzie małe dziecko. Podstawą wnętrza jest wysokiej jakości tapeta, która nadaje nastrój pomieszczeniu. Dobór okładzin ściennych należy traktować poważnie.

Nowoczesna tapeta umożliwia eksperymentowanie w szerokim zakresie technik projektowych, wykorzystując we wnętrzu różnorodne oryginalne elementy dekoracyjne, utrzymane w określonym stylu, czy to prowansalskim, hi-tech,nowoczesnei inne popularne style.

Tapeta do pokoju dziecięcego powinna być przyjemna dla oka, zachęca do ciekawego i oryginalnego rysunku, co pozytywnie wpływa na rozwijającą się psychikę dziecka. Nie jest łatwo wziąć pod uwagę wszystkie subtelności i niuanse przy wyborze tapety do sypialni dziecięcej. Dlatego lepiej, aby młodzi rodzice z wyprzedzeniem zapoznali się ze zdjęciami towarów i określili, jakie dokładnie będzie wnętrze pokoju dziecięcego.

Materiały i ich właściwości

Tapeta na ściany przedszkola musi być dobrej jakości, dlatego do wyboru skład, z którego są wykonane, musisz być wybredny. Oczywiście dla dziecka ważne jest nowoczesne i stylowe wnętrze, ale jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo. Wysokiej jakości tapety z motylami, kwiatami lub obrazkami edukacyjnymi sprawią, że wnętrze przedszkola będzie oryginalne i miłe dla oka, a dziecko zrozumie otaczające go postacie.

Dziś w sprzedaży można znaleźć następujące rodzaje tapet na ścianę:

  • papier;
  • włóknina do malowania;
  • winyl na podłożu z włókniny lub papieru;
  • tkanina.

Tapety papierowe

Do dekoracji ścian pokoju dziecięcego najlepszym wyborem będą tapety papierowe, których zdjęcia można łatwo znaleźć w katalogu dowolnego sklepu... Ten materiał jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny, dobra przepuszczalność powietrza. Ponadto w przypadku nieprzewidzianych sytuacji łatwiej będzie wymienić ten lub inny obszar zasięgu na nowy. Małe dzieci często psują tapetę, uszkadzając ją mechanicznie lub plamiąc farbą, pisakami, tuszem, wykazując kreatywność. Łatwiej będzie wymienić lub przykleić tapetę do pokoju dziecinnego, jeśli wcześniej kupisz materiał wykończeniowy z niewielkim marginesem. Na szczęście papierowa tapeta na ściany jest dość niedroga.

Wskazówka: Jeśli ściany w pokoju dziecinnym często służą jako pole do twórczych eksperymentów, możesz kupić specjalną tapetę do prania lub tapetę do malowania na papierze.

​​

Tapeta flizelinowa

Nowoczesna tapeta flizelinowa do malowania powinna być wybrana do przytulnego stylowego wnętrze pełne rozkoszy jest dla Ciebie ważne. Ponadto ten rodzaj wykończenia charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i pary. Z ich pomocą można łatwo wzmocnić drobne pęknięcia w ścianach. Tapeta flizelinowa jest trwała i elastyczna, co ułatwia przyklejanie się do powierzchni ściany.

Tapeta winylowa

Życząc dziecku zdrowia, nie używaj tapety winylowej do dekoracji ścian pokoju dziecięcego. Być może jasna tapeta winylowa z motylami, której zdjęcia można zobaczyć na stronie, ozdobi wnętrze, ale nie będzie najlepiej odzwierciedlać samopoczucie małego lokatora pokoju i jego komfort.Tapety winylowe przepuszczają powietrze, mogą uwalniać szkodliwe związki i łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym.Decydując się na winyl, warto zwrócić uwagę na perforowaną tapetę na ściany. Umożliwiają lepszy przepływ powietrza, zapewniając bardziej naturalną atmosferę w pomieszczeniu.

Tapeta tekstylna

Tekstylia to praktyczny i przyjazny dla środowiska materiał. Możesz zobaczyć jego zewnętrzny urok na zdjęciu. Tapeta tekstylna wykonana jest z włókna roślinnego, podstawą materiału są sprasowane naturalne włókna bawełniane.Wysokiej jakości tapety tekstylne z motylami lub fantazyjnymi zwierzętami, kwiatami, ornamentami pomogą stworzyć radosną atmosferę w pokoju dziecinnym.Dekorując wnętrze materiałami tekstylnymi, warto pomyśleć o wykonaniu tego rodzaju materiału wykończeniowego. Być może będziesz musiał kilkakrotnie odnawiać ściany po sztuczkach małego artysty, a koszt tapety na bazie tkaniny jest dość wysoki.

Rysunek i odcienie

Jeśli zdecydowałeś się już na materiał, to czas wybrać odcień i wzór tapety na ściany pokoju. Tutaj wygodniej jest użyć zdjęcia z próbkami materiałów lub skonsultować się ze specjalistą. Każdy sam decyduje, co dokładnie powinno być przedstawione na tapecie: motyle, kwiaty, postacie z kreskówek, kwiatowy nadruk lub coś innego. Na przykład możesz wybrać tapetę z motylami, jeśli masz małą księżniczkę dorastającą. Również delikatne wielokolorowe motyle ozdobią pokój noworodka.

W przypadku hazardowej chłopczycy preferowane są jasne i kolorowe tapety z samochodami lub ulubionymi postaciami z kreskówek.

Najczęściej za podstawę przyjmuje się następujące reguły, które należy wziąć pod uwagę:

  • Wybór odcienia tapety zgodnie z główną kolorystyką. Kolory dobierane są z proponowanej palety. które najbardziej harmonijnie łączą się z kolorem mebli, zasłon i innych elementów dekoracyjnych. Małe pokoje utrzymane są w jasnych barwach, niski sufit korygują pionowe wzory w dekoracji ścian. Poniżej możesz zobaczyć zdjęcia z próbkami dekoracji ścian pokoju;

  • Wybierz skalę kolorów pasującą do osobowości Twojego dziecka. Nie każdemu będą pasować jasne, wesołe odcienie, a także wzory ze skrzydlatymi motylami czy asymetryczne ozdoby.Odcienie łóżka są lepsze do dekoracji ścian nadpobudliwego pokoju dziecka.Trochę ostudzą zapał i pomogą dziecku skoncentrować się na wykonywaniu lekcji lub twórczych zadaniach. Warto również wziąć pod uwagę, że czerwone odcienie wywołują agresję i aktywność fizyczną, a liliowe i niebieskawe, wręcz przeciwnie, wzywają do spokoju i opanowania;

Żółte odcienie sprzyjają kreatywności, a stonowane jasnozielone i zielonkawe pomogą Ci się zrelaksować i w pełni odpocząć.

  • Weź pod uwagę wiek dziecka . Wybierając tapetę na ściany pokoju noworodka, lepiej przyjrzeć się spokojnym tonom łóżka.Dzieci będą czuły się komfortowo w pokoju z jasnymi, wesołymi obrazkami na ścianach, które rozwijają ich wyobraźnię i wyobraźnię.Idealne są tapety w motyle, asymetryczne wzory, wizerunki postaci z bajek. Zdjęcia takich tapet w szerokim asortymencie prezentowane są w katalogu produktów sklepów internetowych lub hipermarketów budowlanych. Dzieci i młodzież gimnazjalna mogą już brać bezpośredni udział w wyborze, dlatego przed wyborem materiału do dekoracji ścian lepiej zasięgnij ich porady.

Wzory i ornamenty

Rysunek jest ważny przy dekorowaniu ścian pokoju dziecinnego. Tutaj warto wziąć pod uwagę wiek dziecka, a także jego preferencje i zainteresowania. Dla małych dzieci odpowiednie są kwiatowe, schematyczne obrazy zwierząt, ptaków lub tapety z motylami.W sprzedaży dostępne są również oryginalne tapety edukacyjne z literami, cyframi i zwrotami w języku rosyjskim lub angielskim. Dzieci ze szkół podstawowych będą szczęśliwe, jeśli ściany w ich pokoju będą ozdobione postaciami z ich ulubionych bajek, plakatami z wizerunkiem ulubionych postaci z kreskówek lub jasnymi kolorowymi wzorami.Przed podjęciem decyzji o wyborze tego lub innego materiału możesz przestudiować zdjęcia i główne cechy tapety, przeczytać recenzje produktu z globalnej sieci. Pomoże Ci to podjąć kompetentną i wyważoną decyzję oraz uniknąć elementarnych błędów.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

​​
.