Wskazówki dotyczące projektowania salonu w Chruszczowie (+45 zdjęć)

Projekt salonu w Chruszczowie jest trudny, ale możliwe! Co może być atrakcyjnego w Chruszczowie? Mieszkania w domach z paneli są małe: małe pokoje, niskie sufity, niewygodny układ. Można bez końca wymieniać wszystkie wady tej obudowy.

Nawet w tak niewygodnym mieszkaniu istnieje wiele opcji projektowych, aby stworzyć komfortowe środowisko życia. Oczywiście pod warunkiem, że mądrze podejdziesz do tej kwestii, po wcześniejszym obliczeniu wszystkiego.

Aby zrealizować swoje pomysły na aranżację Chruszczowa, trzeba mieć cierpliwość i dużą wyobraźnię. W przypadku małego mieszkania każda przebudowa w jednym pokoju płynnie zamienia się w przebudowę całego mieszkania.

Wady: na co zwracać uwagę

Układ Chruszczowa jest taki, że rolę hali pełni pokój przejściowy. Jego dwie ściany graniczy z kuchnią i sypialnią. I tylko jeden jest zewnętrzny. Dlatego oświetlenie w salonie jest minimalne, a reżimu temperaturowego nie można normalnie utrzymać.

Główną cechą Chruszczowa są jego mury. Ich właściwości termoizolacyjne są raczej niskie. Latem w mieszkaniach jest rozgrzane powietrze, jest duszno i ​​gorąco, a zimą zimno i przeciągi przeszkadzają w komfortowym mieszkaniu. Można oczywiście użyć urządzeń do stabilizacji temperatury, takich jak klimatyzacja na lato i grzejniki na zimę. Ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

W przypadku małego salonu głównym problemem jest prawidłowe rozmieszczenie mebli.

Standardowy podział hali jest prawie niemożliwy, więc trzeba sięgnąć po sztuczki. Najczęściej salon łączy się z kuchnią, tworząc przestronne pomieszczenie z podziałem na trzy strefy - kulinarną, jadalną i dzienną. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w obecności ścian nośnych.

Sposoby rozwiązywania problemów

Projekt salonu

Jeśli rozkład mieszkania na to pozwala, istnieje możliwość poszerzenia otworów okiennych w celu doświetlenia salonu. Lub użyj jasnych kolorów podczas tworzenia wnętrza.

Jasna gama kolorów optycznie powiększy pomieszczenie, uczyni je bardziej przestronnym, co podniesie poziom komfortu.

Lakoniczny design i minimalne wykorzystanie mebli będzie najlepszą opcją do dekoracji małego salonu.Wystrój salonu powinien być utrzymany w neutralnych, beżowych barwach, z zastosowaniem delikatnych odcieni.Taka kolorystyka sprawi, że wnętrze salonu będzie ciepłe i przytulne.

Meble najlepiej układać liniowo wzdłuż długich ścian. To zrekompensuje wydłużony prostokątny kształt pomieszczenia. Środek pokoju stanowić będzie długa sofa w jasnych kolorach. Naprzeciwko można zainstalować modułową ścianę o półtora odcienia ciemniejszą niż sofa.

Wnętrze sali w kontrastowych kolorach zrekompensuje wydłużony prostokątny kształt hali.

Do dekoracji okien użyj klasycznego stylu zasłon - cienkich lekkich zasłon ze złotym wzorem w połączeniu z ciężkimi ciemnymi zasłonami. Wnętrze salonu w tym projekcie będzie idealnym rozwiązaniem problemu.

Zasłony sięgające do podłogi i delikatne oświetlenie z efektem rozproszonym można wykorzystać do kompensacji niskich sufitów. Możesz również użyć lamp sufitowych LED.

Dekoracja podłogi również powinna być w jasnych kolorach. Nie ma znaczenia, czego używasz - parkiet, linoleum czy dywan. Kolor podłogi powinien być identyczny z kolorem sofy lub jaśniejszy o pół tonu. Sufity w Chruszczowie są niskie i aby je wizualnie podnieść, użyj metody sufitów napinanych o błyszczącej powierzchni. Całe pomieszczenie będzie lustrzane i stworzy wrażenie ogromu przedpokoju.

Izolacja ścian

Izolacja ścian zewnętrznych nie zawsze jest właściwym rozwiązaniem. Ale w przypadku domów panelowych jest to jedyna opcja. Izolacja wewnętrzna tylko pogorszy stan ściany zewnętrznej i doprowadzi do jej zniszczenia. Do izolacji ścian zewnętrznych można użyć dowolnych materiałów do tego odpowiednich.

Podział hali na strefy

W Chruszczowie pokój dzienny często łączy się z pokojem do pracy lub sypialnią... Aby wizualnie podzielić pomieszczenie na strefy, możesz użyć dekoracyjnych przegród lub elementów mebli.

Wąskie regały można wykorzystać do oddzielenia salonu od miejsca pracy. Ich projekt powinien pasować do ogólnego stylu pomieszczenia.

Genialne pomysły dotyczące wykorzystania szafek lub mebli tapicerowanych do podziału na strefy najlepiej nie realizować. W przeciwnym raziewnętrzepokoju będzie przeciążone i nie będziesz w stanie osiągnąć głównego celu - przytulności i komfortu w przedpokoju.Aby nie naruszać integralności projektu salonu, użyj najprostszych mebli do dekoracji miejsca pracy.Jego kolor powinien pasować do głównego elementu pomieszczenia - sofy lub ściany modułowej.

Czy miejsce do spania w małym salonie należy zamaskować tak, aby było niewidoczne? Wszystko zależy od Ciebie i Twojej postaci. W większości sofa dla gości służy do spania. Nie trzeba go maskować, ponieważ jest centralną figurą hali i integralną częścią projektu. Niektórzy właściciele Chruszczowa specjalnie przydzielają miejsce do spania w salonie za pomocą podium lub ciężkich zasłon nad sofą.

Aby urozmaicić wnętrze hali i nadać mu indywidualny charakter, do podziału na strefy można zastosować zasłony panelowe. Nie tylko podzielą pokój na strefy, ale także staną się częścią wystroju.

Najprostszym rozwiązaniem podziału na strefy jest dekorowanie ścian. Użyj różnych materiałów wykończeniowych na swoich ścianach.Panel lub imitacja cegieł, duże lustra w złotej ramie lub jasne geometryczne kształty można podzielić na małe strefy.Aby stworzyć niepowtarzalne projekty ścian, możesz użyć drogich tkanin, aby zasłonić część ściany w swoim salonie.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

​​
.