Wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni i wyboru stylu w kuchni 9 m2

Kuchnia projekt 9 m2 zależy od kształtu pomieszczenia, obecności i lokalizacji okna, a także drzwi. Jeden projekt nadaje się do wydłużonego pokoju, a drugi do nieregularnej kuchni. Styl kuchni powinien być całkowicie spójny, ponieważ na ogólny wygląd wpływa wszystko, w tym solniczka i serwetnik na stole.

Przygotowanie przestrzeni

Kuchnia o powierzchni 9 metrów kwadratowych nie jest uważana za małą według rosyjskich standardów, chociaż jest mała według standardów zachodnich. W przeciwieństwie do kuchni o powierzchni 5-6 metrów kwadratowych, w aranżacji takiej powierzchni jest więcej możliwości stworzenia przytulnego, funkcjonalnego i jednocześnie dość przestronnego wnętrza. W razie potrzeby pokój kuchenny o powierzchni 9 mkw. może być nawet wyposażony w kanapę lub sofę.

Aby zacząć zastanawiać się nad projektem, należy zacząć od miejsc, w których cofnięto komunikację dla zlewu i kuchenki gazowej, ponieważ najczęściej pożądane jest, aby ich nie przenosić. Wokół zlewu i kuchenki należy zbudować obszar roboczy, ponieważ każda kuchnia jest przeznaczona przede wszystkim do gotowania. Główną funkcjonalność pomieszczenia kuchennego można z łatwością zmieścić na powierzchni 9 m2. metrów.

Kuchnia musi być wyposażona w okap, który może pomieścić pomieszczenie o powierzchni 9 metrów kwadratowych. metrów. Pozwoli to na zapewnienie odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, a także wyłapywanie sadzy i sadzy. Ważne jest, aby zawczasu zastanowić się, który okap będzie znajdował się nad piecem (płaski podwieszany, do zabudowy, kopułowy) i jak będzie podłączony do gniazdka. Rury wydechowe można schować pod puszką z płyt kartonowo-gipsowych.

Rada! Dla jednolitości elewacji i uporządkowania wnętrza wskazane jest wybranie wszystkich sprzętów w zabudowie kuchennej (w tym lodówki).

Jak zwiększyć przestronność kuchni

Istnieje kilka standardowych zasad, które pozwolą powiększyć przestrzeń w kuchni o 9 metrów kwadratowych. metrów:

  • Warianty z balkonem (loggia) można pokonać mocując go radykalnie do pokoju lub tylko usuwając okno i drzwi na środku.​​Może to wiązać się z koniecznością legitymizacji przebudowy związanej z balkonem.

  • Parapet można pogłębić i połączyć z blatem roboczym lub stworzyć osobny stół z parą drążków krzesła.Wskazane jest, aby wybierać meble lekkie zarówno pod względem wyglądu, jak i wagi.

  • Zestaw kuchenny należy ustawić bezpośrednio przy pustej ścianie lub w kształcie litery G (kuchnia narożna).Kolorystyka kuchni to 9 m2. metrów, zaleca się wybór w jasnych kolorach (można z jasnymi akcentami), bez dużych kontrastowych wzorów (wzorów) i podłużnych pasków.

  • Oświetlenie nie powinno być w jednym miejscu, konieczne jest stworzenie dodatkowej wyspy świetlnej przynajmniej nad obszarem roboczym.Lepiej wybrać żyrandol, który daje efekt nieważkości i zwiewności, np. ze szkła.

Organizacja przestrzeni w kuchni-salonie

Niektórzy proponują połączenie pokoju dziennego z pokojem kuchennym zwiększyć przestrzeń. Ten sposób organizacji przestrzeni pociąga za sobą następujące zmiany:

  • Moc okapu powinna być zwiększana proporcjonalnie do rozbudowy powierzchni usługowej, ale nie uratuje to całkowicie mieszkańców obszar przed zapachami i oparami z obszaru roboczego.
  • Goście będą widzieć wszystkie przygotowania i inne czynności między posiłkami.
  • Połączenia nie można wykonać po prostu przez demontaż drzwi wewnętrznych. Przebudowa lokalu wymaga legalizacji. Proces ten odbywa się w kilku etapach, z których każdy wiąże się z pewną inwestycją czasu, pieniędzy i siły psychicznej.

Ważne! Trudniej sprzedać pracownię kuchenną, nawet przy zalegalizowanej przebudowie.

Ponieważ 9 metrów kwadratowych nie jest tak małą powierzchnią dla kuchni, warto pozostawić ją jako osobne pomieszczenie i zagospodarować przestrzeń wewnątrz za pomocą pomoc rozwiązań projektowych.

Praktyczne porady dotyczące opracowywania projektu

Dowiedz się wcześniej, jak umieścić wszystko na swoim miejscu w takiej kuchni pomoże projektowanie 3D, które jest teraz dostępne w każdym Internecie użytkownik. Z jego pomocą możesz zobaczyć, jak efektywniej wykorzystać przestrzeń, biorąc pod uwagę wymiary niektórych obiektów. Ponadto pomoże ci zrozumieć, jak wykonać okablowanie elektryczne dla technologii. Punkty mocy są wyświetlane raz w określonych lokalizacjach i trudno je później zmienić. Ważna jest wysokość tych punktów i liczba komórek w lokalizacji wyjściowej. Norma europejska zakłada, że ​​gniazdka i wyłączniki znajdują się blisko podłogi, ale nie jest to odpowiednie dla rodzin, które już mają lub planują mieć małe dzieci.

Osoby, które mają dzieci, prywatny dom lub mieszkanie na parterze, powinny rozważyć potrzebę ogrzewania podłogowego w kuchni o takiej kwadrat.Podłogi kuchenne są zwykle wykończone płytkami ceramicznymi, które są funkcjonalne (nie odkształcają się pod wpływem wody), ale wystarczająco chłodne.W związku z tym można połączyć podłogę (część robocza - płytki, jadalnia - laminat lub parkiet) lub zainstalować ogrzewanie podłogowe. Na przykład elektryczne ogrzewanie podłogowe można wyłączyć, gdy nie jest potrzebne.

Wskazówka! Deska pomoże Ci wybrać idealną paletę kolorów w kuchni, na której musisz zebrać fragmenty wszystkich próbek materiałów, które lubisz, w tym kartki papieru pomalowane różnymi kolorami. Wygodnie jest sprawdzić na nim zgodność różnych materiałów pod względem koloru i tekstury i wybrać spośród nich najbardziej odpowiednie.

Najważniejsze we wnętrzu to nie przesadzać z wystrojem. Nie ma potrzeby wieszania na ścianach dużej ilości obrazów, fotografii, paneli itp.

Duża ilość roślin, a także innych elementów dekoracyjnych jest niedozwolona ze względu na to, że wiele zbędnych detali tworzy efekt bałaganu.

Rozmieść sprzęty w kuchni tak, aby stworzyć wygodny trójkąt roboczy (zlew-kuchenka-lodówka).Odległość między głównymi punktami powinna być optymalna do poruszania się i gotowania, nie powinny znajdować się obok siebie, ani za blisko, ani za daleko.

Ważne! Zasłony w małym pokoju nie powinny być ciężkie, ciemne ani mocno udrapowane.

Style kuchenne

Classic

Styl klasyczny przypadnie do gustu miłośnikom naturalnych materiałów (drewno, kamień, kucie), wykwintne kształty, stonowane kolory i różne elementy dekoracyjne (wazony, obrazy, figurki itp.). Ten styl nie zakłada zbyt wielu błyszczących i metalicznych powierzchni, a także prostoty i nadmiaru prostych linii.Styl ten wyróżnia się dużą ilością masywnych drewnianych mebli, które trudno swobodnie rozmieścić na 9 m2. metrów.Z tego powodu styl klasyczny jest rzadko stosowany w pomieszczeniach tej wielkości.

High-tech

Dla tych, którzy chcą wyposażyć swoją kuchnię w najnowszą technologię, styl techniczny jest odpowiedni. Styl ten zakłada maksymalną funkcjonalność przy wykorzystaniu ogromnej ilości sprzętów do zabudowy, modnych trendów (wiele elementów wysuwających się i wysuwających, gdy nie jest to konieczne) oraz materiałów.Akcesoria pomogą ożywić takie wnętrze.Pokój w tym stylu jest zwykle urządzony w jasnych kolorach z błyszczącymi powierzchniami (stal, chrom, połysk). Zaawansowaną technologicznie kuchnię można łatwo wyposażyć na powierzchni 9 m2. metrów.

Minimalizm

Nowoczesną kuchnię można urządzić również w stylu minimalistycznym. Jest odpowiedni dla tych, którzy kochają wyraźne linie i brak wszystkiego, co zbędne. Kolorystyka w stylu minimalizmu zostanie utrzymana w neutralnych tonacjach podstawowych (nie używa się więcej niż trzech kolorów). Ten styl dobrze pasuje do małych kuchni, ponieważbrak zbędnych rzeczy, ergonomia i prostota pozwalają wypełnić pomieszczenie światłem i wizualnie zwiększyć przestrzeń. Projekt kuchni 9 m2 w stylu minimalizmu wybierają głęboko zurbanizowani esteci.

Prowansja

Styl prowansalski to jeden z najistotniejszych trendów w projektowaniu kuchni z powierzchnia 9 metrów kwadratowych. Styl ten charakteryzuje się lekkością, wyrafinowaniem i ciepłą kolorystyką. Pokój w tym stylu wygląda naturalnie i cieszy oko pięknymi detalami.Wystrój kuchni w stylu prowansalskim oparty jest na motywach kwiatowych i kwiatowych oraz małych wzorach.Generalnie jest to styl bardziej żywy, w którym gospodynie domowe i inne osoby często przebywające w kuchni mogą wygodnie spędzać czas.

Wniosek

Projekt kuchni 9 kw. - jest to sprawa czysto indywidualna, do której należy podchodzić z rozsądkiem i duszą do właścicieli domów. Pozwoli to na znalezienie kompromisu między ograniczeniami budżetowymi a chęcią nabycia najbardziej stylowego pokoju, wygodnego dla tej konkretnej rodziny. Aby zmniejszyć pewne koszty, możesz samodzielnie wykonać niektóre produkty projektowe, odnawiając stare przedmioty lub uszlachetniając tanie rzeczy.

Projekt kuchni 9 kw.w domu z paneli (2 filmy)

Warianty aranżacji ścian w kuchni (40 zdjęć)

.