Wnętrze przedpokoju: kolor i design (+30 zdjęć)

Aby stworzyć harmonijne wnętrze w przedpokoju w mieszkaniu, najlepiej przemyśleć oryginalną koncepcję projektową, skupiając się na już stworzonym stylu ze zdjęcia i podstawowych kolorach. Nowoczesne korytarze pełnią rolę swoistej „wizytówki” każdego pomieszczenia, w której goście lub osoby, które przypadkowo wejdą od drzwi, będą mogły od razu zrozumieć, kto tu mieszka.

Właściciel mieszkania, zacnej wiejskiej chaty, właściciel stylizowanej pracowni czy reprezentacyjnego biura - każdy marzy o tym, by zrobić przyjemne wrażenie w swoim domu lub biurze. Wszystko zaczyna się na korytarzu.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że nie tylko nowe elementy współczesnego wzornictwa są w stanie zapewnić przedpokoju większy komfort. Wiele osób ignoruje firany i inne elementy efektownych tkanin, zapominając, że w przypadkuwnętrza, czy to przedpokoju w mieszkaniu, czy projektu nietypowego przedpokoju w domu, o wszystkim decydują przede wszystkim detale.

Czasami zdarza się, że wchodząc do domu lub mieszkania, ma się wrażenie „pustki” – jakby czegoś brakowało. I to jest główny błąd projektantów, którzy muszą z góry orientować się we wszystkich niuansach wyposażonych pomieszczeń, korytarzy lub przęseł. Na zdjęciu znajdują się akceptowalne opcje, które proponuje się wydać w mieszkaniu lub w biurze.

Wzornictwo w pastelowych kolorach

Aby korytarz nie wyglądał zbyt ponuro, lepiej zastosować kurtyny świetlne i dobierz do umeblowanego wnętrza meble z elementami luster i szkła.Taka elewacja meblowa, a także jasna podłoga, okładziny sufitowe nadadzą poszczególnym strefom szczególny komfort, pozwalając wizualnie powiększyć przestrzeń. Zaleca się stosowanie sztucznego oświetlenia w celu podkreślenia akcentów i strefowania słabo oświetlonych obszarów.

Polecane rozwiązanie projektowe w pastelowych kolorach doskonale łączy się z pojemną szafą lub małym piórnikiem do umieszczenia elementów garderoby. Przypominające na zewnątrz masywną półkę w suficie, kreatywne rozwiązanie stylistyczne spodoba się tym właścicielom, którzy zdecydowali się umieścić w korytarzu nie tylko sztuczne oświetlenie, ale także żywe rośliny, elementy draperii lub zasłony.

W przypadku jasnych przedpokojów, jeśli właściciele planują zminimalizować obecność mebli, można stworzyć rodzaj gabloty za pomocą półek, wnęk i łuków.

Jeśli jest to wąski, ale dość długi i wysoki korytarz, najlepiej wykorzystać nisze na korytarz i jako dekorację ścienną - wszelkiego rodzaju reprodukcji, obrazów, grafik lub paneli.To nie tylko ozdobi przestrzeń, ale także pomoże subtelnie podkreślić doskonały gust właścicieli domu czy mieszkania. Stylizacja pokoi z tej kategorii, projektanci wybierają dodatkowy wystrój.

Najbardziej pożądany wystrój korytarza:

  • elementy ozdobnej sztukaterii;
  • kolumny pod stropem z elementami żeber podłużnych;
  • pięknie zaprojektowane kinkiety ustawione jak najwyżej;
  • wykładziny podłogowe z wzorami mozaiki lub imitacją kolorowego parkietu.

W przypadku przejścia, w tym przedpokoju, drzwi wejściowych lub projektu niestandardowego przedpokoju, jak widać na zdjęciu, najlepiej przemyśleć podział na strefy z wyprzedzeniem. Stylizując ściany dekorem i wybierając odpowiednie oświetlenie ze zdjęcia, wykorzystują nie tylko kinkiety w stylu klasycznym, ale także nowoczesne oświetlenie LED.Oświetlenie punktowe może pomóc Ci zaoszczędzić na energii elektrycznej i stworzyć najbardziej komfortowe oświetlenie.

Zasady projektowania hal

łatwiejsze niż dla niestandardowych układów. Ale w mieszkaniu wielopokojowym hol wejściowy często działa jak rodzaj „wyspy”, na której zbiegają się wszystkie wyjścia / wejścia i znajduje się kilka drzwi jednocześnie. W przypadku takich pomieszczeń przejściowych, stylizowanych na jasne odcienie, zaleca się dobranie odpowiedniego wystroju ścian.

Idealna byłaby tapeta z wzorem na jasną cegłę, imitację polerowanego kamienia naturalnego, nieobrobione powierzchnie marmuru lub granitu.

Stylizacja w naturalnych kolorach, wygląda naturalnie z dużymi lustrami czy masywnymi witrażami. Możesz wybrać nie tylko zasłony w pastelowej palecie kolorów, ale także ozdobić ściany.Meble w jasnym drewnie i bielonych odcieniach będą wyglądać harmonijnie, co doda całej przestrzeni więcej światła i stworzy pozytywny nastrój dla gości domowych lub biurowych.

Ważne jest, aby wiedzieć o projekcie przedpokoju

Dobór mebli lub innych akcesoriów.W końcu oprócz szafy, szafki na buty i podnóżka można postawić podnóżek lub bardziej masywne meble tapicerowane.Wielu obywa się bez niej, wiedząc, że do tego mają pokój dzienny.

Planując projekt przedpokoju zamiast kompaktowego przedpokoju, należy przewidzieć miejsce na kanapę, sofę i lustro, bo przed wyjściem lub zaraz po wejściu z ulicy, w mieszkaniu, domu czy biurze, goście będą musieli wygodnie usiąść, aby się posprzątać.

Jeśli wyposażasz studio lub inną powierzchnię handlową, która jest równoznaczna z biurem lub centrum usług, musisz umieścić stojak, na którym możesz umieścić pomoce wizualne, próbki lub inne materiały prezentacyjne.

Jeżeli podłoga jest utrzymana w jasnych barwach, a przedpokój jest wystarczająco przestronny – zaleca się wykonanie podświetlenia diodowego poniżej. Takie rozwiązanie projektowe zapewni większy komfort dla obszarów przechodnich.Zasłony nie są potrzebne do wnętrza pokoju przechodniego - na zdjęciu widać, że można sobie poradzić z pojemną szafą, umieszczając ją w rogu.

W takim miejscu światło nie jest używane tak często, więc jeśli nie ma okien i nie są potrzebne zasłony, lepiej zamontować sufit podwieszany z oświetleniem diodowym. Na zdjęciu oryginalny projekt przedpokoju, w którym matowe wykończenie sufitu podwieszanego organicznie nawiązuje do matowego szkła drzwi wewnętrznych i elewacji meblowej ściany przedpokoju.

Przy projektowaniu przedpokoju zasadnicze znaczenie ma wybór odpowiedniego oświetlenia.

Wybierając powłoki w jasnych odcieniach na ściany, podłogi i sufity w mieszkaniu lub biurze ważne jest wcześniejsze zamówienie mebli. Biała elewacja pięknie prezentuje się w zestawieniu z kontrastującymi elementami półek, okuć i lamówek.

Wybierając zasłony w katalogach, warto najpierw zdecydować się na zdjęciu, który projekt sali pasuje do Twojego układu. Jeśli jest to korytarz, który płynnie przechodzi w przedpokój, w którym nie ma okien, to zasłony można zastąpić pięknie ułożonymi mozaikami.

Projekt do przedpokoju jest tak samo niezbędny jak do każdego pomieszczenia. W projekcie przedpokoju, przedpokoju, korytarza można wyczuć rękę właścicieli i ich szacunek dla siebie i swoich gości.

Mając do tego wydzieloną strefę pod sufitem proponujemy dekorację ściany w dowolnych kolorach - według własnego uznania. Będzie mógł zastąpić witraż, a wnętrze w rozwiązaniach świetlnych stworzy najkorzystniejsze warunki do wypoczynku i spotkania gości. Przestronne pokoje na zdjęciu, jakie kolorowe zasłony idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza, utrzymanego w pastelowych odcieniach.Zaleca się podświetlenie oddzielnych obszarów, koncentrując się na ścianach i podłodze. Stonowany kolor zasłon i dekoracje na ścianach powinny nakładać się na siebie kolorystycznie, tworząc jedną całość - wnętrze na pewno na tym skorzysta.

Paleta kolorów dekoru

Przy dekorowaniu przedpokoju w odcieniach beżu zaleca się umieszczenie akcentów w kolorach zbliżony do naturalnego. Idealnie, jeśli tak jest; brązowy, zielony, czarny, biały lub szary. Główna mieszanka koloru wystroju w mieszkaniu nie powinna przekraczać 3 kolorów. Jest to pokazane na wielu zdjęciach i ma klasyczny kolor.

Kreatywne rozwiązania projektowe w zakresie zagospodarowania przestrzennego i drobiazgowy dobór poszczególnych elementów znacznie oszczędzają miejsce w bardzo wąskich przestrzeniach pokoi przechodnich, pracowni, biur i hale.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

​​
)
.