Wbudowana lodówka - jak oszczędzać liczniki w kuchni

Jak wbudować lodówkę do kuchni i jednocześnie uzyskać dodatkową przestrzeń? odpowiedź jest dość prosta: potrzebujesz narzędzi i pomysłowości. Sprzęt AGD do zabudowy to świetna okazja do zaoszczędzenia miejsca w małej kuchni i dodania oryginalnego akcentu projektowi. I choć kuchenki, zmywarki i pralki znalazły swoje miejsce w kuchni wielu mieszkań, współczesny rynek jest gotowy do zaoferowania czegoś nowego, a mianowicie lodówek do zabudowy.

Mała lodówka dla małej rodziny

Małe lodówki do zabudowy bez zamrażarki idealnie nadają się do małej kuchni w Chruszczowa apartament. Średnia pojemność takiego sprzętu wynosi od 90 do 170 litrów, co wystarcza małej rodzinie. Brak komory zamrażarki można łatwo i prosto zrekompensować za pomocą oddzielnego urządzenia, które jest podobne do kuchenki mikrofalowej i można je łatwo dopasować do poziomej szafki ściennej zestawu słuchawkowego.

Należy pamiętać, że instalując ciężkie sprzęty AGD w szafce ściennej, należy zadbać o wzmocnienie konstrukcji zestawu słuchawkowego. Można to zrobić za pomocą pionowych metalowych prętów, poziomych prowadnic i dodatkowych warstw plastiku, MDF lub płyty wiórowej.

Sama lodówka do zabudowy ma wysokość około 85 centymetrów, co pozwala na umieszczenie jej pod blatem jak piekarnika.Wybierając urządzenia do zabudowy, należy zwrócić uwagę na szerokość urządzenia, ponieważ lodówka emituje wibracje podczas pracy, co po pewnym czasie może wpłynąć na wytrzymałość i trwałość zestawu kuchennego.Idealnie odległość między szafką komory lodówki a szafką stolika zestawu słuchawkowego powinna wynosić jeden lub dwa centymetry. Powstałe puste przestrzenie można zamaskować panelami dekoracyjnymi.

Duże lodówki do zabudowy

Jeśli rodzina jest duża, kuchnia jest skromna, a lodówka musi nadal mieć odpowiedni rozmiar, należy zwrócić uwagę na urządzenia dwukomorowe. W przeciwieństwie do swoich kompaktowych odpowiedników, ta technika jest wbudowana w zestaw słuchawkowy na pełną wysokość.

Duże lodówki są ogólnie atrakcyjne pod względem wzornictwa, z dodatkowymi funkcjami, od redukcji hałasu i tłumienia wibracji po strefy świeżości i powłokę przeciwdrobnoustrojową.

Niektóre modele premium wyglądają bardziej jak instalacja high-tech niż urządzenia gospodarstwa domowego.Taki sprzęt ma stylowy i nowoczesny wygląd, można nim sterować za pomocą smartfona, jest wyposażony w ekrany dotykowe, a nawet jest w stanie powiadomić właściciela o obecności zepsutych produktów w komorze.Ponadto niektórzy producenci oferują każdemu zakup specjalistycznych urządzeń do kuchni, przeznaczonych do przechowywania określonych rodzajów żywności i napojów, takich jak wino czy sery.

Jak zamontować lodówkę w zestawie kuchennym

Jak pokazuje praktyka montaż zabudowanej -w lodówce to generalnie sprawa prosta. Od mistrza wymagana jest tylko niewielka siła fizyczna i uważność, a także niektóre narzędzia.

Najpierw musisz zdecydować, gdzie będzie stać sprzęt i zrewidować projekt pomieszczenia. Następnie należy zwolnić miejsce na niepotrzebne rzeczy i przedmioty, a także wcześniej pomyśleć o podłączeniu urządzenia do sieci elektrycznej.

Najlepiej poprowadzić kabel za zestawem słuchawkowym. W niektórych przypadkach wskazane będzie ukrycie go pod wykładziną podłogową i przykrycie go na górze specjalnym progiem dla bezpieczeństwa i niezawodności.

Sama lodówka jest instalowana zamiast modułów kuchennych, które w razie potrzeby będą musiały zostać zdemontowane bez uszkodzenia konstrukcji i funkcjonalności. Małe urządzenia są nakryte blatem, w przypadku dużych jednostek można zastosować listwy przypodłogowe, aby sprzęt wyglądał harmonijnie.

Należy zauważyć, że w niektórych urządzeniach brakuje paneli dekoracyjnych. Dzięki tej funkcji możesz ukryć lodówkę jako moduł kuchenny, zamykając jej drzwi za pomocą laminowanej płyty wiórowej lub elewacji MDF.

Czy można wbudować zwykłą lodówkę

Urządzenia do zabudowy są dość drogie i nie zawsze możliwe jest nabycie takiej jednostki. Ale nawet najbardziej popularne urządzenie, w razie potrzeby, można harmonijnie dopasować do projektu kuchni, dzięki czemu jest częścią zestawu słuchawkowego. To prawda, najpierw powinieneś pomyśleć o celowości takiego kroku.

Zainstalowanie nawet małej komory chłodniczej w zestawie nie pozwoli zaoszczędzić cennych metrów kwadratowych i centymetrów, gdyż oprócz wymiarów samego urządzenia trzeba będzie brać pod uwagę grubość mebla ciało.

Należy również natychmiast rozwiązać problem związany z drzwiami: lodówka ma jedną, a druga zamyka obudowę. Dwoje drzwi nie jest tak wygodne, jak byśmy sobie życzyli, zwłaszcza w małej kuchni, ponadto mogą sobie nawzajem przeszkadzać.Oczywiście możesz przymocować drzwi szafki do drzwi lodówki, ale w tym przypadku musisz wykonać pewne obliczenia, aby drzwi otwierały się i zamykały swobodnie.Decyzję o zintegrowaniu z zestawem zwykłej lodówki można uznać za bardzo oryginalny sposób na stworzenie niepowtarzalnego designu. Takie wyposażenie małej kuchni wygląda świeżo i niecodziennie.

Jak wbudować zwykłą lodówkę w zestaw słuchawkowy

Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie skrzynka.

Potrzebne będą następujące narzędzia:

  • wyrzynarka elektryczna;
  • poziom budynku;
  • śrubokręt;
  • Komplet śrubokrętów.

Należy również wcześniej zadbać o materiały. Najpierw musisz zdecydować o głównej powłoce: MDF lub płyta wiórowa. Pierwsza jest droższa, ale piękniejsza, druga jest prostsza w obu znaczeniach. Jednocześnie kolor pudełka powinien pasować do kolorystyki małej kuchni. Znalezienie odpowiedniego koloru może być trudne, ponieważ te same kolory od różnych producentów mogą mieć różne odcienie lub tekstury.

Oprócz materiału podstawowego potrzebne będą okucia w postaci wkrętów samogwintujących, narożników, zawiasów i uchwytów oraz taśmy samoprzylepnej do obramowania nacięć.

Budowa kanałów zawsze zaczyna się od pomiarów z lodówki. Jednocześnie zaleca się wykonanie niewielkiego marginesu 1-2 centymetrów we wszystkich kierunkach. Do cięcia płyt wiórowych lub MDF lepiej jest użyć wyrzynarki elektrycznej, ponieważ dzięki niej można pić równe i schludne kawałki.Wycięte części są połączone ze sobą za pomocą wkrętów samogwintujących i metalowych narożników.

Przy projektowaniu skrzyni chłodniczej należy pamiętać o konieczności wykonania otworu wentylacyjnego na dole. Można to również zrobić za pomocą wyrzynarki, wycinając zgrabne kółko na środku dna lub małe otwory i uszczelniając cięcie taśmą samoprzylepną. Ta sama technika powinna być zainstalowana na specjalnym podium. Ta elewacja stanowi element estetyczny i funkcjonalny, który wprowadza harmonię do zestawu słuchawkowego i ułatwia chłodzenie urządzenia. Zaleca się rezygnację z tylnego panelu wykonanego z płyty pilśniowej, ponieważ utrudni on cyrkulację powietrza wokół urządzenia i w żaden sposób nie zepsuje wystroju pomieszczenia.

Gdy tylko skrzynka jest gotowa, można ją bezpiecznie zainstalować w wybranym i wcześniej przygotowanym miejscu. Następnie zainstalowana jest w niej sama lodówka i, jeśli w powstałej strukturze nie są wymagane żadne zmiany, możesz przystąpić do instalacji drzwi.

W razie potrzeby drzwi szafy można połączyć z drzwiami lodówki za pomocą kleju budowlanego.Jednocześnie ważne jest, aby zwracać uwagę na niezawodność zawiasów i poprawność ich instalacji, ponieważ w przeciwnym razie pudełko zostanie zdeformowane, a wszelkie wysiłki pójdą na marne.

Po wszystkich tych manipulacjach pozostaje tylko zamaskować puste przestrzenie pomiędzy komorą chłodniczą a korpusem szafy. Można to zrobić za pomocą plastikowych paneli. Rezultatem jest technika zamknięta w drewnianej ramie. Taki mebel ozdobi każdą kuchnię, nawet małą, i nada jej szczególnej „zapału”.

Galeria zdjęć

)
​​
[1 87]
.