Wazon podłogowy - spektakularny wystrój DIY (+50 zdjęć)

Tworzenie pięknych produktów „zrób to sam” to ciekawe i ekscytujące doświadczenie. Wprowadzając do wnętrza elementy dekoracyjne własnej produkcji, będziesz mógł oryginalnie udekorować swój dom i dużo zaoszczędzić na kosztownych elementach designerskich. W artykule porozmawiamy o tym, jak stworzyć dekoracyjny wysoki wazon własnymi rękami, czego do tego potrzebujesz i jak możesz to zaaranżować.

Tworząc stylowe wnętrze nie należy zapominać o drobnych, ale ważnych elementach wystroju, które tworzą odpowiedni nastrój i ogólne wrażenie pomieszczenia.

Główną zasadą, na której należy się kierować urządzając mieszkanie, jest stosunek wszystkich detali do jednej stylizacji. Tworząc wazon własnymi rękami do dowolnego stylu wnętrza, ważne jest, aby był organiczny i nie psuł ogólnego obrazu. Dekoracja całego pomieszczenia, w tym drobne elementy, powinna być wykonana w tym samym tonie i stworzyć pełny i kompletny wygląd.

Style wnętrz i ich projektowanie

Obecnie mamy ogromną różnorodność stylów wnętrz. Przeanalizujemy najpopularniejsze z nich i zastanowimy się, jak możesz podkreślić swoją indywidualność za pomocą ręcznie robionych wazonów podłogowych.

Dekorując wazon w pokoju pamiętaj o stylu:

Minimalizm: preferują lakoniczne formy, powściągliwe kolory i skromne wykończenia.

Klasycyzm: stosują symetryczne wzory, jasną paletę i tradycyjne ornamenty roślinne.

Hi-tech : użyj nowoczesnych materiałów, możesz ozdobić dziwaczny wazon szkłem lub stalą.

Kicz: Zapomnij o zasadach i łącz niepasujące, jasne kolory, a różne konfiguracje Ci w tym pomogą.

​​

nowoczesne: wykorzystanie płynnych linii i abstrakcyjnych kształtów, do dekoracji nadaje się metal lub drewno.

Art Deco:Luksusowy styl tworzą odcienie złota i brązów. W stylu Art Deco dekorowanie jest mile widziane niemal wszędzie.

Awangarda:Myśl kreatywnie dzięki niezwykłym kształtom i jasnym kolorom.

Tworząc ten element dekoracyjny, możesz iść na dwa sposoby. Weź stary zakupiony wazon i zacznij go dekorować lub zrób go od podstaw własnymi rękami.

Ustal rozmiar produktu podłogowego

Zanim zaczniesz wykonywać ten element dekoracyjny własnymi rękami, musisz zdecydować na jego głównych parametrach. Jednym z nich jest rozmiar. Szerokość może być według własnego uznania, w zależności od kształtu i stylu, w jakim jest tworzona. Wysokość wazonu podłogowego mieści się w zakresie od 40 do 90 centymetrów. Mniejszy wazon można postawić na stole lub stoliku nocnym, a ogromne produkty powyżej 90 centymetrów nie prezentują się harmonijnie w pomieszczeniu.

Duże naczynie ustawione na podłodze jest bardzo efektownym dodatkiem do wnętrza, wygląda niecodziennie i nadaje pomieszczeniu szczególnego uroku.

Tworzenie bazy

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie produktu własnymi rękami od podstaw, pewnie zastanawiałeś się jak samemu zrobić wazon podłogowy? Aby to zrobić, możesz użyć techniki papier-mache. Ta metoda polega na zmiękczeniu gazety wodą i rozcieńczonym klejem PVA. Masę tę należy dokładnie wymieszać, nadać pożądany kształt i pozostawić do stwardnienia.

Piękne wazony można wykonać własnymi rękami z następujących materiałów:

• karton; • wiązki papieru, które zostaną owinięte wokół podstawy; • gazeta (bezpośrednia podstawa papier-mache); • Klej PVA, będą musieli naprawić uprzęże.

Ta metoda pozwala stworzyć wazon o dowolnym rozmiarze i kształcie. Aby to zrobić, możesz użyć gipsu, nałożyć go na podstawę, poczekać, aż trochę wyschnie i użyć noża, aby stworzyć niezbędną ulgę.

Aby uzyskać płaską i gładką powierzchnię, użyj papieru ściernego, aby usunąć wszelkie szorstkie krawędzie i przykryj wazon warstwą wyrównującą.

Wybór kształtu

Kiedy już zdecydujesz, z jakiego materiału będziesz korzystać, zastanów się nad kształtem produkt. Forma dobierana jest według własnego uznania, wyobraźni i połączenia z wybranym stylem wnętrza.

Za najpopularniejsze formy projektanci uznają następujące formy:

• okrągły, taki wazon zgrabnie wpasuje się w każde wnętrze, najłatwiej go wykonać za pomocą technika papier-mache, przyjmująca za podstawę zwykłą butelkę; • kwadratowy, będzie pasował do nowoczesnego wnętrza, podstawą będzie kartonik; • trójkątny, tutaj nadaje się metoda na tuby gazetowe, ten kształt wygląda bardzo oryginalnie.

Wazon może być wydłużony, wypukły, owalny. Jego kształt jest najbardziej dziwaczny i oryginalny.Znalezienie odpowiedniej podstawy dla dużego kawałka podłogi nie jest łatwe. Nie poddawaj się, możesz wykonać tymczasową strukturę, na przykład z tektury, plasteliny, plastiku. I stwórz z niego dekorację dla swojego wnętrza, nakładając dużo papier-mache na podstawę. Następnie wysuszony przedmiot jest cięty, podstawa jest wyciągana, a połówki przedmiotu są sklejane, szlifowane i dekorowane.

Dekoracyjny pomysł na życie

Gdy gotowy jest solidny i niezawodny półfabrykat na przyszły wazon, przystępujemy do dekorowania. Wystrój można wykonać na różne sposoby. W tej kwestii wszystko zależy od Twojej wyobraźni i możliwości. Na początek możesz pokryć podstawę lakierem lub farbą. Następnie, jeśli potrafisz dobrze rysować, udekoruj wazon rysunkami, wzorami i kształtami.

Jeśli wiesz, jak robić na drutach, możesz własnoręcznie zrobić oryginalny dzianinowy pokrowiec na wazon podłogowy, taki produkt doda wnętrzu szczególnego ciepła i komfortu.

Pomysłów na dekorację jest dużo, można uszyć pokrowiec z tkaniny i ozdobić go wstążkami, koralikami, aplikacjami. Dobrą ozdobą wazonu jest wzornictwo za pomocą szablonu.

Dekoracja będzie:

• mozaika; • jasne przyciski; • monety; • zboża, nasiona, żołędzie; • cekiny, koronki, wstążki; • sól gruboziarnista; • drewno; • decoupage z serwetkami lub wycinkami z czasopism i gazet.

Istnieje możliwość wiązania wazonu grubą nicią lub liną.Robienie wazonu to przyjemny moment, ponieważ w tym momencie Twoja wyobraźnia i umiejętności projektowe mogą się w pełni zamanifestować. Twórz piękne rzeczy własnymi rękami i wypełniaj swój dom przytulnością i ciepłem.

Napełnianie wazonu

Gdy wazon podłogowy jest gotowy, należy przemyśleć jego napełnienie.Duże wazony podłogowe nie były pierwotnie stworzone do umieszczania w nich kwiatów. Zwykle przechowywano w nich wino i zboża.Dziś wazon podłogowy może pozostać pusty i ozdobić przestrzeń.

Przezroczysty wazon świetnie prezentuje się w kolorowych kamyczkach i wsypanym do środka piasku. Interesujące jest wypełnienie suchymi jagodami, kwiatami, gałązkami, szyszkami. W malowanym, wklejonym lub osłoniętym wazonie można umieścić suszone kwiaty lub gałązki pomalowane na odpowiedni kolor, odpowiednie są gałązki brzozy, bambus lub uszy.

Świeże kwiaty, umieszczone w wazonie, również dobrze wyglądają, najważniejsze jest, aby wybrać roślinę o odpowiedniej wielkości i nie zapomnij o nią dbać. Możesz zmienić wypełnienie wazonu i uczynić z niego główną ozdobę na każde wakacje. Na Nowy Rok ważne jest, aby umieścić w nim pachnącą gałązkę świerkową, a na gałązkach wierzby wielkanocnej.

Produkty sparowane bardzo efektownie prezentują się we wnętrzu. Dwa identyczne wazony, umieszczone po obu stronach kominka, dopełnią całości i nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny charakter.

Przy tworzeniu domowych dekoracji domu najważniejsze jest, aby nie bać się eksperymentować. DWykonanie wazonu podłogowego własnymi rękami może zająć dużo czasu, ale wynik jest tego wart!Gdy wykonasz zadanie i postawisz swoją dumę w najbardziej wyeksponowanym miejscu, twoi przyjaciele i znajomi z pewnością docenią wynik twojej twórczej działalności. Ten przedmiot może być świetnym prezentem na parapetówkę lub świąteczny prezent.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.