Udane pomysły na wykończenie i dekorację mieszkania o powierzchni 50 m2. m.

Taki obszar nie może być nazwany małym, nadaje się dla pełnoprawnej rodziny ze wszystkimi udogodnieniami. Jednak to, jak przyjemne i komfortowe będzie ich życie, w dużej mierze zależy od odpowiednio dobranych rozwiązań, dzięki którym projekt mieszkania o powierzchni 50 mkw. każdego dnia zachwyci rodzinę swoim pięknem i wygodą. Ważną rolę odgrywa umiejętność prawidłowego gospodarowania przestrzenią: wytyczenia stref funkcjonalnych, jeśli chodzi o pracownię, poprawnego geometrycznego rozmieszczenia mebli, a także nie bać się realizacji niestandardowych pomysłów opartych na subiektywnych poglądach całej rodziny.

Jak zaczyna się projektowanie mieszkań

Każdy projekt wymaga poważnego i dokładnego podejścia, w którym wszystkie pomysły opierają się na praktycznej platformie. Aby wybrać najkorzystniejszą metodę projektowania, należy zwrócić uwagę na cechy mieszkania. Nisze, gzymsy, specyficzny układ, położenie ścian i otworów okiennych zawsze można wykorzystać w pozytywny sposób.

Ochrona wolnej przestrzeni również odgrywa ważną rolę. Dlategostyle klasycznedoskonale nadają się do dekoracji mieszkania o powierzchni 50 m2, ponieważ zawierają wiele jasnych odcieni. A także nowoczesne style, takie jak hi-tech, minimalizm, loft, eco, z ich geometrycznymi kształtami, nietypowymi rozwiązaniami oświetleniowymi i monochromatycznymi powierzchniami.

Każdy projekt zakończy się sukcesem, jeśli zwrócisz należytą uwagę na następujące punkty:

  • Budżet budowy, który zawiera środki na nieprzewidziane wydatki;
  • indywidualne cechy mieszkania, a także ich prawidłowe użytkowanie;
  • uwzględnienie potrzeb wszystkich członków rodzinyw celu zapewnienia jak największej funkcjonalności lokalu;
  • właściwe rozmieszczenie niezbędnych elementówwnętrza i obowiązkowych atrybutów;
  • optymalny wybór stylu.

Remont korytarza

Jeśli chodzi o mieszkanie dwupokojowe, gdzie korytarz zostanie podzielony na osobne pomieszczenie, musisz polegać na dwóch głównych rzeczach. Do dekoracji ścian lepiej wybrać dowolne jasne odcienie, które najbardziej podobają się Twoim oczom. Konieczne jest, aby dominowały te kolory, które zostaną wykorzystane w pozostałej części mieszkania.

Np.popularny minimalistyczny design bardziej opłaca się wykonać w ciepłych odcieniach szarości lub brąz, a meble lepiej kupować w ciemniejszych odcieniach. W takim przypadku ściany przedpokoju można wykończyć jasnobrązowym tynkiem dekoracyjnym.

Po drugie,jeśli odległość od sufitu nie jest duża, to korzystne będzie uwzględnienie w aranżacji wnętrza instalacji oświetlenia ukrytego, który jest montowany w suficie podwieszanym. Wypełni to korytarz magicznym blaskiem, a także stworzy efekt przestrzeni wolumetrycznej, tak potrzebnej w mieszkaniu o powierzchni 50 m2.

Takie techniki będą również istotne w studiu, w którym meble często pełnią funkcję, która pomaga wyznaczyć wymaganą przestrzeń, a układ pozwala na instalowanie wielopoziomowych sufitów podwieszanych.

Dekorowanie kuchni

Projekt będzie ciekawy, gdy powierzchnia różnych elementów zestawu kuchennego wraz z jadalnią będzie miała błyszcząca lub lustrzana struktura. Również elementy wykonane ze szkła nie będą przeszkadzać. Ten projekt studyjny sprawi, że duże urządzenia gospodarstwa domowego będą mniej widoczne. Przezroczysta tiulowa zasłona zapewni większy dostęp światła dziennego, co zwiększy wizualną ekspansję kuchni.

Dobrym rozwiązaniem byłaby błyszcząca biała fasada wiszących szafek kuchennych i stołu do gotowania.Lustrzane drzwi mogą sprawić, że lodówka będzie prawie niewidoczna. W projekcie studia możesz uwzględnić przezroczyste szklane ścianki działowe, które będą miały nietypowy kształt.

Jeszcze kilka trików, które pomogą uczynić kuchnię atrakcyjną i funkcjonalną:

  • miejscowe oświetlenie powierzchni roboczych;

  • oprawy wpuszczane do sufitu;

  • minimalna ilość dekoru;

  • możliwość szybkiej transformacji jadalni.

Oryginalny projekt pracowni o powierzchni 50 m2, który wprowadzi dynamikę i lekkość w odbiorze kuchennego wnętrza, w dużej mierze zależy od odpowiedniego oświetlenia, a także umiejętność nie przeciążania go niepotrzebnymi atrybutami dekoracyjnymi, które nie niosą żadnego obciążenia semantycznego. Źródła światła powinny być kontrolowane pod względem intensywności i stopnia rozproszenia wiązki.

Pamiętaj. Głównym wymaganiem jest harmonijne podobieństwo wszystkich poszczególnych stref do siebie, wtedy pomieszczenie o powierzchni 50 m2 będzie wyglądało na jednolitą i integralną.

Pokój dzienny i dormitorium

Osobne pokoje, jeśli mówimy o dwupokojowym mieszkaniu o powierzchni 50 m2, zwykle stają się sypialnią i pokój dzienny.Ich główną zaletą jest obecność osobnych otworów okiennych, dobrze umiejscowionych w stosunku do drzwi wejściowych. Taki pokój wygląda na bardziej przestronny, zwłaszcza w połączeniu z kuchnią, w przypadku salonu. Projekt ten uważany jest za racjonalny, ponieważ otwiera więcej możliwości korzystnego wykorzystania dostępnej przestrzeni życiowej.

Tworząc pełnoprawny projekt studyjny, w którym konieczne jest osiągnięcie harmonii w ogólnym stylu, należy dobrać odpowiednią kolorystykę. Na średniej powierzchni 50 mkw. decyduje o percepcji całej przestrzeni, a także tworzy sprzyjającą psychologicznie atmosferę. Możesz stworzyć ciekawy projekt, który łączy różne style. Zwłaszcza jeśli sufity mają znaczną wysokość i znajdują się w pobliżu znaku 3 metrów. Pozwala to na zmianę granic wysokości podłóg i wykonanie wielopoziomowych sufitów podwieszanych.

Łączenie oświetlenia, granie kontrastami odcieni, wielopoziomowe przejścia pomogą uniknąć uczucia dyskomfortu i zatłoczenia.

Układ mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych (2 filmy)

Najbardziej udane pomysły projektowe (44 zdjęcia)

​​
.