Tworzymy stylowy projekt balkonu z podszewki: dekoracje ścienne i opcje projektowe

Ostatnim etapem naprawy loggi jest wybór wykończeń. Najlepszą opcją jest stworzenie projektu balkonu z podszewki. Ale musisz zrozumieć, że sam proces poszycia ma wiele niuansów.Jakość wyniku zależy od tego, czy przestrzegano zasad wyboru materiału i jego rozmieszczenia na ścianach.

Jak wybrać podszewkę

Podszewka to popularny materiał w dekoracji loggii, pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. Jednocześnie przeznaczenie lokali może być zróżnicowane, z ich pomocą tworzą ogrody zimowe, miejsca pracy i tereny rekreacyjne.

Istnieją dwa główne typy podszewek:

 • Plastik. Posiada piękną błyszczącą powierzchnię. Ta jakość jest ważna w przypadku małych pomieszczeń balkonowych, ponieważ błyszczące elementy pozwalają powiększyć przestrzeń. Główną zaletą jest łatwość czyszczenia i wymiany uszkodzonych części. Jednak umieszczenie plastiku we wnętrzu może być trudne.

 • Drewniane. Błyskawicznie tworzy przytulność i wygodę. Dość popularny sposób na pokrycie balkonów. Ale taki materiał wymaga stałej pielęgnacji, tylko wtedy będzie miał dobry wygląd. Dzięki temu drzewo może stać się tłem dla każdego pomysłu na balkonie. Konstrukcja okładziny z drewna zakłada również inną fakturę drewna.

Wraz z rozwojem technologii wymagania dotyczące okładzin zaczęły rosnąć. Dlatego poprawiono nawet drewnianą wyściółkę. Na przykład pojawiła się podszewka euro.

Jego charakterystyczne cechy to:

 • jakość (jeżeli zwykła okładzina wykonana jest z drewna mokrego, to euro - z drewna suchego);
 • wymiary powierzchni (zmniejszono ją z 15 do 12 cm);
 • ​​
 • od wewnątrz wykonano specjalne systemy odwadniające;
 • przeguby (dzięki szerszemu bocznikowi 88 mm podszewka Euro jest odporna na wilgoć).

Lepiej jest kupić opcję wykończenia w euro i zaoszczędzić pieniądze i wysiłek. Taki materiał przez długi czas zachwyci swoim wyglądem i praktycznością.

Rodzaje wykończeń

Po wyborze materiałów należy zdecydować, do czego służy okładzina. Są takie rodzaje leczenia balkonów:

 • Zimno. Nadaje się do tych loggii, które nie będą izolowane. W takim przypadku materiał jest po prostu przymocowany do ścian. Okazuje się, że to dobry projekt. Ale temperatura na loggii i na zewnątrz będzie taka sama.
 • Przebudowa. To wykończenie stosuje się w sytuacjach łączenia loggii z pokojem. Należy pamiętać, że taka praca jest niemożliwa bez izolacji. Możliwe jest zastosowanie specjalnych materiałów i umieszczenie konwektora w tej strefie.
 • Naprawa na ciepło. Jest to najczęstszy typ. Przed bezpośrednim zamocowaniem podszewki konieczne jest ocieplenie pomieszczenia. Istnieją opcje ogrzewania loggii. Dopiero potem zajmują się wyglądem i designem.

Najtrudniejsze są dwie ostatnie metody wykończeniowe, ponieważ jedna z nich polega na rozbiórce ścian, a druga - gruntownej izolacji.

Zasady układania materiału

Pierwszym krokiem powinno być uwolnienie przestrzeni loggii od przechowywanych tam rzeczy. Konieczny może być demontaż starych powłok.

Algorytm przygotowania lokalu jest następujący:

1. Wyleczyć pęknięcia i nierówności na ścianach, podłodze i suficie. Zwykle za pomocą szlifierki rozszerzają szwy na obwodzie pomieszczenia.

2. Etap szpachlowania - obróbka szwów i pęknięć.

3. Jeśli na posadzce występują nierówności, należy je natychmiast skorygować. Najpopularniejszą metodą jest jastrych cementowy. Po wyschnięciu substancji należy zagruntować podłogę.

Samą okładzinę deski wykonujemy następująco:

1. Początkowo tworzona jest rama, do której montuje się dwie deski drewniane, umieszcza się je poniżej i powyżej. Poziom jest wymagany do kontrolowania równości. Listwy tworzące ramę układa się na całej powierzchni z krokiem nieco większym niż 50 cm, po listwach poziomych z tym samym stopniem i kontrolą równości umieszcza się również listwy pionowe.

Ramę wykonujemy z listew

2. Gotową ramę koniecznie obrobić specjalną impregnacją insektoidową lub zwykłym lakierem. Zapobiegnie to rozmnażaniu się owadów w drewnie, dzięki czemu drzewo nie będzie narażone na ich ataki.

3. Pomiędzy zamontowane łaty umieszcza się materiał izolacyjny, do tego celu nadaje się zwykła wełna mineralna. Jeśli są otwory i szczeliny, są one wypełnione pianką poliuretanową.

Układanie izolacji

4. Po zamontowaniu izolacji i sprawdzeniu jej szczelności należy ułożyć ościeżnicę na podłożu z folii. Materiał ten umieszczany jest od góry, zapinany na zszywacz.

Nakładamy izolację foliową

5. Po zakończeniu pracy z ramą możesz od razu zacząć klaskanie. Proces ten zaczyna się od najbardziej widocznego narożnika pod oknem, który otwiera się na spojrzenie bezpośrednio od wejścia. Już w pierwszej desce, znajdującej się na rogu, wycięty jest zewnętrzny rowek, aby ułatwić układanie listwy.

Zainstaluj pierwszą deskę

6. Sprawdź, czy równość instalacji pomoże na tym samym poziomie, który kontroluje każdy szczegół. Po zamontowaniu pierwszej deski jest ona zabezpieczana gwoździami wpuszczanymi. Łączniki są młotkowane na pół, po czym są osiągane z mentorem. Ten niuans jest ważny, ponieważ pozwala całkowicie wbić gwóźdź.

Kontynuuj rząd

7. Wszystkie pozostałe listwy układa się w ten sam sposób, z tą różnicą, że nie trzeba wycinać rowka zewnętrznego.

Na wideo: wykańczanie balkonu klapą.

Podświetlenie

Tworzenie projektu loggii należy rozpocząć od doboru oświetlenia.Lepiej pomyśleć o tym jeszcze przed montażem podszewki, ponieważ tam trzeba przeprowadzić ukryte okablowanie. Ta opcja jest estetyczna i bezpieczna.

Istnieje kilka najpopularniejszych opcji oświetlenia:

 • Kinkiety- można je umieścić na wąskich bokach loggii.
 • Reflektory- takie oświetlenie rozmieszczone jest na całym obwodzie sufitu. Dla tych, którzy wykonali nisze na balkonie, można umieścić tam lampy, aby podkreślić elementy dekoracyjne.
 • Lampy kute- idealnie pasują do wnętrza z boazerią drewnianą.
 • Lampy ze szklanymi kloszami- Nadają się do materiałów plastikowych i tworzą nowoczesny, casualowy styl.

Warto zastanowić się nad wymiarami pomieszczenia.Ze względu na niewielkie rozmiary miniaturowe lampy należy umieścić na balkonie.Duże lampy tutaj zajmą całą przestrzeń i będą wyglądać śmiesznie.

Wybór mebli

Ważne jest, aby dobrać odpowiednie elementy wystroju. A meble to najbardziej złożony i centralny detal.Powinieneś pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Powinno być tutaj minimum przedmiotów.W przypadku chłodni należy wziąć pod uwagę wahania temperatury i wysoką wilgotność. Na podstawie tych czynników dobierany jest odpowiedni mebel.

Każdy mebel musi spełniać następujące wymagania:

 • Kompaktowość.Krzesła, stoły, szafy, które zajmują mało miejsca, zostały wybrane na balkon. Współczesny rynek towarów sugeruje wykorzystanie mebli przekształcających. Łatwo go złożyć i zmodyfikować jego przeznaczenie.
 • Światło.Trzeba mu dać możliwość doświetlenia przestrzeni i nie zasłaniania okien meblami. Tak więc szafki zostały zastąpione przezroczystymi półkami.
 • Lekkość.Wszystkie elementy dekoracyjne powinny być lekkie i łatwe do przenoszenia.
 • Wygląd.To zależy od ogólnego stylu pomieszczenia. Musimy starać się zachować jednolity design.

Jeżeli dopuszczalne jest stosowanie jakichkolwiek materiałów w pomieszczeniach zamkniętych, to w przypadku balkonów otwartych warto sięgnąć po elementy metalowe i drewniane.

Dekoracja balkonu

Jeśli kolor podszewki nie pasuje do ogólnego stylu, to łatwo ją pomalować. W takim przypadku warto zastosować jasne i ciepłe kolory.Niewielki rozmiar pomieszczenia poszerzy tonację gamy światła, a drobne dekoracje pomogą rozmyć monotonię.Najczęściej świeże kwiaty wybierane są jako element wystroju balkonów. Tworzą atmosferę ogrodu na niewielkiej powierzchni.Czas trwania tego efektu zależy od rodzaju rośliny.

Asortyment dekoracji mieszkalnych oferuje opcje zarówno dla loggii zimnych, jak i izolowanych. Takie ogrodowe wnętrze można uzupełnić odpowiednimi lampami i małymi figurkami umieszczonymi na obwodzie pomieszczenia.

Do przechowywania rzeczy należy wybierać otwarte półki i półki. Zajmują mało miejsca i wizualnie nie „zjadają” przestrzeni.Ale zawsze muszą być w porządku, inaczej będzie to wyglądało nieestetycznie. Jeśli są wykonane z drewna, połączą się z szalunkami, co jest korzystne dla wnętrza.

Jeśli nadal potrzebujesz zamkniętej szafki, powinieneś wybrać drzwi z tektury falistej, szkła lub lustra. Jest bardzo wygodny i praktyczny.

Projekt balkonu z okładziną jest dość popularnym rozwiązaniem. Sukces remontu zależy tylko od prawidłowego doboru materiału i połączenia wszystkich elementów w pomieszczeniu. Najważniejsze jest, aby początkowo zobaczyć gotowy obraz pokoju i wziąć pod uwagę wszystkie cechy przestrzeni balkonowej.

Rekomendacje specjalistów (2 filmy)

Opcje dekoracji balkonu (36 zdjęć)

.