Tworzymy projekt małej sypialni o powierzchni 11 m2. m: rozszerzenie funkcjonalności

Aby stworzyć wysokiej jakości projekt sypialni o powierzchni 11 m2, należy zaopatrzyć się w pewną wiedzę. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią tapetę, meble i mały wystrój.W przypadku małego pokoju będziesz musiał skorzystać z niestandardowych rozwiązań projektowych, ponieważ musisz zaoszczędzić każdy metr kwadratowy.

Dekorowanie pokoju

Wizualne poszerzenie przestrzeni pomoże w odpowiednim wykończeniu. Należy zastanowić się, jakie materiały i kolory zastosować w małej sypialni:

 • Ściany. Zwiększ szerokość tapety z poziomymi paskami. W małej sypialni lepiej wybrać gładkie i lekkie powłoki. Aby wnętrze nie było nudne, dodaje się do niego kilka pasków tapety o dyskretnym wzorze. Zdjęcia to ciekawe detale. Bardziej złożonym, ale skutecznym rozwiązaniem jest połączenie ciemnych i jasnych tapet. ( Jak wizualnie powiększyć przestrzeń tapetą )

 • Sufity. Tutaj musisz obliczyć wysokość stropów. Jeśli pozwala na wykonanie kilku poziomów konstrukcji zawieszonych lub napiętych, to ten krok doda wnętrzu niezwykłości. Warto sięgnąć po materiały lustrzane i błyszczące. Dzięki swoim właściwościom odblaskowym pozwalają na zabawę światłem i przestrzenią.

 • Pol. W przypadku małego pomieszczenia wybierz wykładzinę w jasnych odcieniach. Ważna jest również technika układania materiału (parkiet, laminat). Orientacja po przekątnej pomoże rozszerzyć pomieszczenie i stworzyć pożądany efekt.

Wybierz wszystkie elementy zgodnie ze sobą. Powinny być połączone i działać na jeden rezultat - poszerzanie granic sypialni. Warto postawić na jasne kolory.Dobrze, jeśli wnętrze zawiera białe, beżowe odcienie. Muszą być rozcieńczone nie jasnymi, ale delikatnymi kolorami.

Istnieje schemat dopasowania kolorów oraz warunki oświetleniowe. Dlatego pomieszczenia zalane światłem zaleca się dekorować w zimnych kolorach. Przeciwnie, brak światła rekompensują ciepłe kolory i odcienie.

Na wideo: Tapeta do sypialni: wybór i Rada.

Wybór mebli

Projektując sypialnię o powierzchni 11 m2 należy harmonijnie dopasować meble do wnętrza. Na tak małej powierzchni zwykle zmieszczą się:

 • miejsce do spania;
 • stoliki nocne;
 • komoda na rzeczy;
 • szafa;
 • stolik do makijażu.

To jest zestaw standardowy. Zakłada się, że oprócz spania w pokoju trzeba będzie przechowywać ubrania, drobiazgi, biżuterię oraz mieć kącik do nakładania kosmetyków. Możesz spróbować rozdzielić te obszary funkcjonalne do innych pomieszczeń. Wtedy będzie więcej miejsca na odpoczynek.

W sytuacji ograniczonej przestrzeni warto zadbać o kompaktowe opcje mebli.Obecnie projektanci zalecają przyjrzenie się produktom, które można łatwo przekształcić. Należą do nich sofy modułowe, łóżka, stoły i krzesła.Zamknięte szafki i szafki można zastąpić półkami. Otwarte półki wizualnie dodadzą powietrza do pomieszczenia.

Nie przeciąży atmosfery i garderoby. Warto jednak wybrać modele z lustrami na drzwiach - odbicie pomoże poszerzyć pomieszczenie i rozjaśnić je.

Oświetlenie i detale

Sypialnia z małym materiałem filmowym wymaga dobrego oświetlenia. Dobór oświetlenia powinien być oparty na pożądanym efekcie:

 • Podsufitki na suficie tworzą wzory, które wyglądają niecodziennie i czynią pomieszczenie bardziej komfortowym.
 • Przy łóżku umieszczone są kinkiety ścienne. To dodaje romantyzmu i komfortu.
 • Oświetlenie punktowe może pomóc w uzyskaniu słabego światła. Lampy o niewielkich rozmiarach ( Oryginalne domowe lampy na ścianie ) rozmieszczone są w różnych obszarach funkcjonalnych. Najczęściej przeznaczają miejsce do spania i odpoczynku.

Projektując podświetlenie należy wziąć pod uwagę wszechstronność pomieszczenia.Zaleca się jednoczesne wykonanie kilku poziomów oświetlenia: na dzień i na noc, odpoczynek i czytanie przed snem.Każdy z tych celów będzie wymagał innego rodzaju światła.

Wyposażając pomieszczenie i wypełniając je różnymi drobnymi elementami należy pamiętać o małej powierzchni. Jeśli w dużym pokoju te szczegóły są odpowiednie, to w sypialni z 11 kwadratami staną się niezdarne i niepotrzebne. Tekstylia należy dobierać w oparciu o ogólny styl. Lekkie i lekkie tkaniny zawsze będą dobrym pomysłem.Czasami w sypialni chcesz stworzyć królestwo nieprzenikliwe dla światła, możesz uciec się do ciężkich zasłon.

Odcienie zasłon powinny być w jasnych kolorach. W przeciwnym razie obraz pokoju ulegnie pogorszeniu.

Rozszerzanie funkcjonalności

Mała przestrzeń to pole do kreatywności i różnorodności pomysłów. W końcu znajdują się tutaj najbardziej odważne i nietypowe rozwiązania.Jeśli pozwala na to wysokość sufitów, można stworzyć improwizowane drugie piętro za pomocą konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych i specjalnych mebli.Ten krok stworzy miejsce do spania na górze.

Zaleca się wymianę stolików nocnych na konsole. Umieszczono je na poziomie łóżka i pomalowano na kolor ścian.Wszystkie niezbędne i ważne drobiazgi należy umieścić w otwartych półkach ściennych. Zamknięte szafki wyglądają na bardzo duże. Ale cienkie drewniane elementy dodadzą pomieszczeniu elegancji i uczynią go bardziej funkcjonalnym.

Popularną techniką jest łączenie stołu z parapetem. To rozwiązanie znacznie oszczędza miejsce.

Warto pamiętać, aby nie przeciążać pomieszczenia ani zostawiać zbyt wielu pustych kącików.W obu przypadkach irracjonalne wykorzystanie przestrzeni może zakłócić całą harmonię w pomieszczeniu.

Dekoracja małej kwadratowej sypialni zajmuje dużo czasu. W końcu trzeba przemyśleć każdy szczegół, skorelować go z resztą, a następnie wprowadzić w życie. Korzystając ze wszystkich wskazówek i trików projektowych, łącząc kolory i odcienie, możesz uzyskać swoją wymarzoną sypialnię.

Tworzenie małej sypialni (2 filmy)

Rozwiązania projektowe (39 zdjęć)

.