Tworzenie unikalnego kolażu ze zdjęć: opcje wykonania

Często właściciele mieszkań dochodzą do wniosku, że ich wnętrzu brakuje indywidualnych cech. Możesz dodać przytulności, dodając piękne detale do wnętrza pokoju. Nie wymaga dużych inwestycji finansowych, ponadto nie są wymagane specjalne umiejętności w pracy ze zdjęciami. Idealną opcją, która szybko zyskuje na popularności, jest kolaż zdjęć „zrób to sam”.Za pomocą tego fragmentu wnętrza można od razu „zabić dwie pieczenie na jednym ogniu” – aby zamknąć pustą przestrzeń na ścianach i wzmocnić wspomnienia szczęśliwych chwil przeżytego życia.

Podstawowe pojęcia

Poznanie metod fotokolażu należy zacząć od początku.W języku francuskim, skąd pochodzi to słowo, definicja oznacza „przyklejanie się”. Dlatego podstawową zasadą kolażu fotograficznego jest naklejanie wielu zdjęć na główną powierzchnię.

Głównymi materiałami mogą być:

 • papier kolorowy;
 • folia przezroczysta;
 • płótno;
 • jasna tkanina;
 • plastik;
 • karton;
 • drewno.

Kształt i wymiary ograniczone są jedynie wyobraźnią autora. Należy jednak pamiętać, że kolaż wykonany własnymi rękami składa się nie tylko ze zdjęć.Dopuszczalne jest użycie przedmiotów należących do tego samego tematu, co główny szczegół kompozycji.

Co jest wymagane do kolażu

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wykonanie rękodzieła z kart fotograficznych jest bardzo trudne na ścianie własnymi rękami. Ale kiedy zaczyna działać, stereotypowa opinia zostaje natychmiast rozwiana. Wystarczy użyć wyobraźni i zdobyć niezbędne materiały, aby odtworzyć swoje plany.

Proces tworzenia całej kompozycji składa się z trzech etapów, ułożonych w porządku chronologicznym:

1.Wybór tematu kompozycji . Rodzinna podróż lub podróż dookoła świata w towarzystwie przyjaciół, historia miłosna, tylko rodzinne zdjęcia – wybór należy do autora.

2.Dobór materiałów , które zostaną użyte w pracy. Często używane są rzeczy, które leżą bezczynnie na półkach. Jeśli ich nie ma, powinieneś iść do sklepu.

3.Detalowanie . Należy pamiętać, że nic nie jest robione szybko, więc etap wymaga cierpliwości i dokładności. Należy pamiętać, że praca będzie musiała ozdobić ściany domu, więc wymagana jest maksymalna wytrwałość.

Przygotowanie podłoża

Istnieje niezliczona ilość opcji materiału bazowego - od podstawowego papieru do rysowania po figurę drewnianą:

 • Najbardziej przystępną opcją jest użycie papierowej bazy do kolażu, którą następnie należy podpisać i ozdobić.

 • Styropian jest doskonałym materiałem do tworzenia bazy. W takim przypadku zdjęcia należy naprawić za pomocą przycisków, a następnie można je zmieniać z czasem.

 • Warto podkreślić drzewko. Idealnie sprawdzi się panel wykonany z drewna lub wycięty z pnia. Drewno z powodzeniem wpasuje się w absolutnie każde wnętrze.

Materiał bazowy powinien być starannie dobrany tak, aby wszystkie fotografie wygodnie mieściły się na powierzchni.

Aby poprawnie obliczyć rozmiar okładki, należy najpierw ułożyć szczegóły tak, jak powinny być w gotowej wersji kolażu. Kiedy udało się uzyskać optymalne położenie zdjęcia, należy przystąpić do wycinania kształtu podstawy. Ponownie każdy twórca dokonuje własnego wyboru kształtu. Na koniec należy nałożyć farbę lub lakier, w zależności od wstępnego wyboru materiału.

Główne materiały, które muszą być użyte w pracy: nożyczki lub nóż biurowy, klej, szmaty, folia zabezpieczająca obrabianą powierzchnię.Dodatkowymi materiałami do tworzenia rękodzieła mogą być dowolne drobiazgi leżące wokół, na przykład koraliki, guziki lub monety. Każdy je ma.

Nawet najdrobniejsze detale nadadzą ostatecznej kompozycji niepowtarzalny styl, w zależności od indywidualnych preferencji.

Program do tworzenia fotokolażu

Żyjemy w dobie zaawansowanych technologii. Wszystkie niezapomniane ramki są przechowywane na komputerach i nośnikach cyfrowych. Istnieje już wiele programów, które ułatwiają projektowanie kolaży. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z komputera. Istnieje wiele sposobów obróbki zdjęć, nie da się od razu określić rodzaju Twojego projektu.

Jedną z najtańszych opcji jest skorzystanie z programu „Kolaż zdjęć”. W tym celu będziesz potrzebować:

 • pobrać i zainstalować program na swoim komputerze;
 • nacisnąć przycisk "Utwórz nowy projekt";
 • wybrać rodzaj i szablon kolażu;
 • pobierz wymagane obrazy;
 • edytuj obraz i ładnie ułóż zdjęcia;
 • zapisz i wydrukuj gotowy projekt.

Innym ciekawym pomysłem jest stworzenie obrazu z najmniejszych zdjęć w programie, a następnie pobranie i wydrukowanie. W ten sposób możesz bez większego wysiłku uzyskać piękny kolaż zdjęć własnymi rękami na ścianie.

Dodatkowe wskazówki

Czasami, aby stworzyć fotokolaż własnymi rękami, wystarczy pomysł. Jeśli celowo usiądziesz i wyciśniesz z siebie pomysł, nic dobrego z tego nie wyjdzie. W takich sytuacjach pomocne będzie przeglądanie pracy innych osób. Patrząc na nie, chcę powtórzyć pomysł, dodając do niego własne szczegóły.

W domenie publicznej zawsze można znaleźć miliony opcji, które zadowolą wielu. Najważniejsze jest skorzystanie z opcji, którą możesz odtworzyć własnymi rękami. Pomysły kogoś innego odpowiedzą na pytanie, jak zrobić kolaż zdjęć własnymi rękami.

Kolekcjonowanie fotografii dzieci do albumów fotograficznych to z pewnością ciekawe zajęcie. Ale o wiele ciekawsze będzie samodzielne zebranie zabawnego kolażu zdjęć. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zaprojektowanie kolażu w programie komputerowym, a następnie wydrukowanie go w żądanym rozmiarze. Ale jeśli będą gotowe fotografie dzieci, to będą one znacznie lepiej wyglądać na kolażu własnej produkcji.

Jeśli ozdobisz rzemiosło guzikami, jasną tkaniną i koralikami, a następnie naciągniesz je na ramę, żadne dziecko nie pozostanie obojętne. Każdy szczegół kolażu powinien łączyć osobę z miłymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Nietypowy projekt kolażu ze zdjęciami (2 filmy)

Pomysły na wykonanie kolażu (35 zdjęć)

.