Tworzenie czarno-białego wnętrza sypialni - kreatywność i równowaga (+40 zdjęć)

Sypialnia w czerni i bieli to niestandardowa i dość odważna decyzja. Ta opcja zwykle przyciąga kreatywne osoby, które nie boją się odejść od standardu lub znaleźć się bez środowiska o jasnych kolorach. Aby czarno-białe wnętrze sypialni było stylowe i spójne, musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Rozwiązania stylistyczne

Najważniejszą zasadą przy tworzeniu sypialni w czerni i bieli jest projekt w tym samym stylu. Ta gama daje szerokie możliwości dla takich dziedzin jak:

 • Klasyka. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na dodatki w odcieniach brązu, srebra lub złota, obecność ozdób, rzeźbione dekoracje na meblach.

 • Minimalizm. Minimalna ilość wystroju, meble o prostych kształtach, bardziej białe niż czarne.

 • Hi-tech. Daj pierwszeństwo elementom dekoracyjnym wykonanym z metalu, funkcjonalności i lakonicznemu wzornictwu.

 • Styl vintage. Tutaj przydałoby się łóżko z oparciem z kutego żelaza, zamiast zwykłych szaf, stylowych komód, wielu różnych świeczników, szkatułek i innych dodatków przeważają ciemne kolory.

 • Art Deco. Wszystkie dodatki i wystrój powinny być duże, a materiały błyszczące i błyszczące, antyczne dodatki są mile widziane.

 • Barok. Duża liczba detali, luksusu, obrazów na ścianach, aktywnie wykorzystuje tekstylia.

Wybór stylu zależy nie tylko od preferencji, ale również od wielkości pomieszczenia. W ciasnej sypialni gmatwanina szczegółów będzie nieodpowiednia.

Na filmie: nowoczesna minimalistyczna sypialnia

Jakie kolory można zastosować

Połączenie czerni i bieli w sypialni nie oznacza, że ​​można zastosować tylko dwa odcienie.Przede wszystkim do takiego rozwiązania wystarczy tylko 2/3 całego wnętrza sypialni, zaprojektowanego w podstawowym zakresie.

Możesz również użyć różnych odcieni bieli:

 • śnieżnobiały;
 • perła;
 • Kreda;
 • mleko;
 • kość słoniowa;
 • zadymione.

Jeśli chodzi o kolor czarny, wyróżnia się takie odcienie jak „mokry asfalt”, czarno-czekoladowy, czarny jak węgiel, issinya - kolor czarny i śliwkowy.Jasne akcenty w dowolnym innym kolorze służą do rozcieńczenia mroku ciemnych odcieni.

Cechy pomieszczenia

Wybierając kolory, które będą dominować we wnętrzu - ciemną czy jasną, należy kierować się charakterystyką pomieszczenia.Jeśli sypialnia jest mała lub wychodzi na zacienioną stronę, lepiej porzucić dominację czerni.

Jeśli koniecznie chcesz zastosować czerń we wnętrzu małej sypialni, weź pod uwagę następujące zasady:

 • Zamiast gęstych zasłon należy stosować kurtyny świetlne, półprzezroczyste lub ażurowe.
 • Użyj wielu źródeł światła umieszczonych na ścianach i suficie.
 • Używaj jasnych detali wnętrza równomiernie w całym pomieszczeniu.
 • Powierzchnie mebli, półek lub elementów wyposażenia wnętrz powinny być szklane lub lustrzane.

Te same zasady dotyczą dużej sypialni, ponieważ czerń może znacznie zmniejszyć jej przestrzeń wizualną.

Zasłony i tekstylia

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich zasłon do sypialni w czerni i bieli. Powinny harmonijnie uzupełniać kombinację kolorów i mieć odpowiednią fakturę.Ponieważ zasłony są dość dużym detalem wnętrza, lepiej nie kontrastować z nimi, ale wybrać jeden z podstawowych kolorów lub ich kombinację.Najlepszą opcją jest połączenie jasnych białych zasłon i ciężkich ciemnych zasłon.

Dla bardziej oryginalnej opcji możesz wybrać białe zasłony z czarnym wykończeniem lub odwrotnie.

W odniesieniu do tekstyliów wybór odcieni i faktur tkanin zależy od wybranego stylu.Różnorodność wzorów i wzorów jest idealnym uzupełnieniem minimalizmu. W klasycznym wystroju czarno-białej sypialni odpowiednie będą monochromatyczne materiały, a barok będzie wymagał luksusowych detali o podkreślonej fakturze.Nie powinno być zbyt wielu dwukolorowych tekstyliów - sprawi to, że wnętrze będzie pozbawione smaku.

Sekretem czarno-białego wnętrza jest podkreślenie kontrastów. Lekkie poduszki należy położyć na ciemnej narzucie, biały dywan na ciemnej podłodze.

Jak dobrać meble

Meble do sypialni w kolorze czarnym i białym do wyboru w dwóch lub jednolitych kolorach.Należy jednak pamiętać, że meble dwukolorowe nadają się tylko do ścian bez wzoru.W przeciwnym razie pokój stanie się pomieszaną kolekcją czarno-białych plam.

Ponieważ ten projekt sypialni jest kontrastem, należy wybrać meble różniące się odcieniem od ścian.Jeśli ściany są jasne, wybierz ciemne meble i odwrotnie - wybierz ciemne meble do jasnych ścian. Lepiej wybrać meble wykonane w jednym kolorze. W razie potrzeby można go urozmaicić jasnymi dodatkami.

Nietypowe rozwiązania do pokoju w czerni i bieli (2 filmy)

Opcje aranżacji sypialni (40 zdjęć)

​​
(2 21)
.