Toaleta podwieszana z instalacją: wskazówki dotyczące wyboru i funkcji instalacji

Podczas naprawy toalety wiele twarzy taki problem jak wymiana muszli klozetowej. Obecnie na rynku jest duży wybór takich osprzętów hydraulicznych. Nowoczesne modele mogą mieć inną konstrukcję i metodę instalacji. Najprostszą opcją jest zainstalowanie znanej wszystkim toalety stojącej na podłodze. Ale ostatnio znacznie wzrosło zapotrzebowanie na podwieszaną toaletę z instalacją. Który lepiej wybrać?

Cechy hydrauliki podwieszanej

Na pierwszy rzut oka taka hydraulika nie budzi zaufania. Wydaje się krucha i zawodna. Ale w rzeczywistości tak nie jest.Nowoczesne modele mają specjalną konstrukcję, dzięki której produkt jest w stanie wytrzymać obciążenie do 400 kg.

Głównym elementem konstrukcyjnym jest instalacja. Jest prezentowany w postaci stalowej ramy, która jest bezpiecznie przymocowana do ściany i podłogi podczas instalacji.Istnieją również opcje montażu tylko na jednej ścianie. Korzystając z takiej instalacji, warto wziąć pod uwagę, że można ją zamontować na ścianie nośnej, która jest wykonana z betonu lub cegły. Konstrukcje wykonane z innych materiałów nie nadają się do montażu muszli klozetowej wraz z instalacją.

Sama toaleta jest przymocowana do instalacji za pomocą specjalnych kołków, które są uwalniane przez okładzinę. W rezultacie okazuje się, że w zasięgu wzroku pozostaje tylko miska.

Zbiornik na ścieki jest wykonany głównie z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Pozwala to na lżejszą konstrukcję.Jest bezpiecznie przymocowany do ramy i schowany za okładziną. W określonym miejscu powstaje mały ukryty właz lub zdejmowany panel. Zapewnia to swobodny dostęp do zbiornika, który będzie potrzebny do przeprowadzenia napraw lub odcięcia wody.

Jeżeli nie ma wystarczającej ilości miejsca do zamontowania zbiornika, w ścianie wykonuje się małe wgłębienie.Odpływ jest usuwany w dogodne miejsce. Możesz również skorzystać z nowoczesnych paneli dotykowych, które automatycznie aktywują odpływ.

Zalety i wady

Nie trzeba się spieszyć z szukaniem odpowiedzi na pytanie - miski wiszące z montażem jak wybierać? W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się zaletom i wadom takiej kanalizacji.

Zalety to:

 • Mały rozmiar konstrukcji, co pozwala na w małej toalecie.
 • Instalacja wodno-kanalizacyjna doskonale wpisuje się w nowoczesny design, co jest możliwe dzięki ukrytej instalacji głównej części konstrukcji.
 • Zainstalowane toalety są niezawodne i trwałe w użyciu.
 • Woda do spłukiwania generuje znacznie mniej hałasu niż modele standardowe.
 • Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności toalety. W razie potrzeby może służyć jako bidet).
 • Sprzątanie pomieszczenia jest znacznie uproszczone, podłogę pod toaletą można łatwo umyć do połysku.
 • Konstrukcja podwieszana posiada lepszy i bardziej wydajny system odwadniający.

Jak widać podwieszana toaleta z instalacją ma wiele zalet. Oczywiście nie należy zapominać o mankamentach, których taki system niestety nie jest pozbawiony.

Główne wady konstrukcji podwieszanej:

 • Montaż instalacji wymaga pewnych umiejętności w wykonywaniu takich prac. Proces jest bardzo czasochłonny. Jeśli nie ma doświadczenia w instalacji instalacji, będziesz musiał skorzystać z usług specjalistów, a to pociągnie za sobą znaczne koszty finansowe.
 • W trakcie montażu może zajść konieczność przerobienia systemu wodociągowego i odwadniającego.
 • W przypadku braku miejsca na zamontowanie spłuczki należy dodatkowo wykonać wnękę w ścianie. Taka praca zajmie dużo czasu i wysiłku, zwłaszcza jeśli chodzi o ściany betonowe.
 • Nie ma pełnego dostępu do instalacji, ponieważ jest ona ukryta za lekką przegrodą pokrytą warstwą licową.
 • Ponieważ instalacja hydrauliczna jest stosunkowo nowa na rynku, jej koszt jest na dość wysokim poziomie.

Te informacje należy wziąć pod uwagę przed pójściem do sklepu po osprzęt hydrauliczny. Wbrew wszystkim życzeniom czasami właściciele zmuszeni są ograniczyć się do zwykłej muszli klozetowej. Jeśli spodobała Ci się instalacja do toalety, poniższe wskazówki pomogą Ci ją wybrać.

Na filmie: zalety zawieszania muszli klozetowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybierając model toalety warto wziąć pod uwagę cechy produktu. Dotyczy to nie tylko tego, którą instalację zamontować, ale także cech widocznego elementu - miski.

Wśród głównych kryteriów wyboru są:

 • Materiał miski. Lepiej preferować wyroby z porcelany i ceramiki. Modele porcelanowe mają gładką powierzchnię, co nadaje im elegancji. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz kupić produkty z glazurowanej ceramiki. Zewnętrznie w niczym nie ustępują poprzednim modelom, ale mają niższą cenę. Na rynku dostępne są również produkty ze stali nierdzewnej. Wykorzystywanie ich w mieszkaniach jest niedopuszczalne, ponieważ przypominają instalację wodno-kanalizacyjną z toalet publicznych.

 • Rozmiar miski. W przypadku małej łazienki preferuje się stosowanie produktów kompaktowych, których długość nie przekracza 54 cm, a miski średniej wielkości są uważane za najbardziej popularną i wygodną opcję. Ich długość sięga 60 cm, a powiększone miski (do 70 cm) są używane głównie dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Mogą być również instalowane w dużych pomieszczeniach.
 • Kolor hydraulika. Wybierając muszlę klozetową naścienną z instalacją warto zastanowić się nad projektem pomieszczenia. Tutaj ważny jest nie tylko kształt i wielkość miski, ale także jej kolor. Często ludzie decydują się na produkty białe, które bez problemu wpasują się w każde wnętrze, niezależnie od kolorystyki. W razie potrzeby możesz użyć produktów w innym odcieniu. Lepiej uzgodnić wybór z projektantami.

 • Kształt miski. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu osprzętu hydraulicznego. Misa może być okrągła, owalna, kwadratowa i o innych kształtach.

 • Typ wpuszczany. Może być prosty lub okrągły. Przy spłukiwaniu bezpośrednim woda spływa z tyłu i myje całą ścianę miski. Następnie trafia do kanalizacji. Jeśli chodzi o drugą opcję, tutaj woda jest dostarczana przez pochyły otwór. Porusza się spiralnie, co prowadzi do powstania lejka. Jeśli mówimy o oszczędnościach, lepiej wybrać projekt z podwójnym odpływem. Posiada dwa przyciski. Po naciśnięciu jednego następuje częściowy zrzut wody, drugi przycisk odpowiada za całkowite zrzucenie wody.

 • Funkcjonalność. Konstrukcja instalacji wodno-kanalizacyjnych jest stale ulepszana. Tak więc na rynku można znaleźć produkty, które mają system czyszczenia, suszarkę do włosów, a nawet podgrzewane siedzenie. Dlatego nie będziesz musiał długo wybierać.

 • Producent. Tutaj musisz zdecydować, którą instalację firmy wybrać. Wśród popularnych opcji są firmy takie jak Cersanit, Roca, Laufen, Jika i inne. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę, że im bardziej popularna firma, tym wyższa jakość jej produktów. W rezultacie koszt za toaletę będzie nieco wyższy.

Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze kanalizacji. Nie zapomnij również o konsultacjach ze sprzedawcami sklepowymi. Doradzą, jak wybrać instalację łazienkową.

Mity na temat misek podwieszanych

Mając tę ​​wiedzę, bez trudu odpowiesz sobie na pytanie, jak dobrać instalację do miski podwieszanej. Niestety wiele osób ma błędne wyobrażenie o tym projekcie. W rezultacie odmawiają zainstalowania podwieszanej toalety. Ale w rzeczywistości ich opinia jest błędna.

Głównym nieporozumieniem jest to, że wiszące toalety są produktami delikatnymi i zawodnymi, które nie są w stanie wytrzymać dużych obciążeń.Oto zaprzeczenie tego faktu - miska wykonana jest z trwałego materiału, który wytrzymuje obciążenie do 400 kg.Podczas pracy nie porusza się, ponieważ jest bezpiecznie przymocowany do ramy.

Kolejne błędne przekonanie, że instalacja toalety jest ukryta za lekką przegrodą z okładziną, co rzekomo uniemożliwia wykonanie drobnych napraw konstrukcji i jedyne wyjście jest rozebranie fałszywej ściany.W rzeczywistości podczas instalowania instalacji wodociągowej jest wyposażony zdejmowany panel. Dzięki temu istnieje dostęp do mechanizmu odwadniającego.Ułatwia to przeprowadzanie drobnych napraw i odcięcie dopływu wody w sytuacji awaryjnej.

Właściciele małych łazienek uważają, że takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Ale toaleta z instalacją wymaga mniej miejsca niż standardowe modele. Wynika to z faktu, że spłuczka montowana jest we wnęce w ścianie. Dzięki temu oszczędza miejsce, którego brakuje.

Jak wybrać wysokiej jakości toaletę (2 filmy)

Wisząca toaleta we wnętrzu łazienki (36 zdjęć)

​​
)
(2 35)
...