Techniki projektowania dekoracji ściany nad sofą w salonie

W jakimkolwiek stylu zdecydowano się na salon, musi on mieć sofę, a nad nią znajduje się przestrzeń wymagająca dodatkowych wysiłków. Dekoracja ściany nad sofą w salonie to priorytet, aby nadać pomieszczeniu akcent, który świadczy o smaku, wysiłku, spędzonym czasie.

Gdy dekoracje nie są potrzebne

Sofa w salonie gra pierwsze skrzypce w odbiorze atmosfery mieszkania Dom. W małych pomieszczeniach znajduje się wzdłuż ściany, w połączonej przestrzeni wyznacza jej części. Jeśli sofa znajduje się na środku pokoju, oddzielając jedną strefę od drugiej, to po prostu nie ma nad nią ściany.

Drugim przypadkiem, w którym nie musisz myśleć o dekorowaniu ściany, jest sofa umieszczona wzdłuż okna. Krajobraz za oknem i piękny design otworu okiennego to elementy całkowicie samowystarczalne.

Szybkie rozwiązanie - plakaty, obrazy, tryptyki

Umieszczanie plakatów na ścianie jest mile widziane we wnętrzu niezwiązanym z pewien styl. Plakat tematyczny ozdobi ścianę w przedszkolu, sprawdzi się w pokoju nastolatka oraz w salonie, gdzie kreatywność dominuje nad stylem. Plakaty wyglądają organicznie nad sofą w salonie w stylu skandynawskim, pop-art. Poddasze również wspiera tę sztukę. Jedynym warunkiem jest albo wartość artystyczna, albo utrzymanie przez działkę motywu przestrzeni życiowej.

Plakaty wyglądają ekologicznie nad sofą w salonie w stylu skandynawskim, pop art!

Obrazy nadają się do pomieszczenia w stylu klasycznym, gdzie płótna malowane olejami, akwarelami, pastelami nie zaśmiecają przestrzeni i nie zostaną wyjęte kontekstu. Na obrazy nadają się duże przestrzenie i odpowiednie meble, dodatkowe oświetlenie i możliwość podziwiania arcydzieła. Do małych mieszkań warto zaopatrzyć się w małe akwarele, akwaforty lub sztychy – w małym mieszkaniu trudno odtworzyć styl pałacowy ze złoconymi ramami ramowymi. Ale tak czy inaczej dekorowanie ściany dziełami sztuki jest zawsze honorowe.

Tryptyk - główny nurt współczesności. Obraz fabularny podzielony na kilka części, kolorowy kolaż lub cokolwiek innego, co ma wspólne cechy, można nazwać tryptykiem, dyptykiem i tak dalej w gradacji. Drukowane na płótnie, papierze, folii i naciągnięte na trzy lub więcej blejtramów. Umieszczony jest na ścianie w pewnej odległości od siebie, tworząc iluzję niekompletności i pragnienia ponownego zjednoczenia. Możesz go kupić w sklepach lub zamówić samodzielnie w warsztatach. Najczęściej tryptyki nie są oprawione.

Tryptyk to obraz fabularny podzielony na kilka części, kolorowy kolaż lub cokolwiek innego, co ma wspólne cechy!

Zdjęcia na ścianach

Na ścianach salonu jest wystarczająco dużo miejsca na zdjęcia, w tym powyżej kanapa. Ale tutaj należy dokładnie przemyśleć i najpierw zrobić profesjonalną sesję zdjęciową z fotografem, aby zdjęcia właścicieli domu wyglądały przyzwoicie. Fabuły przywiezione z miejsc spoczynku, spotkań z przyjaciółmi, dziecięce fotografie znajdą miejsce obok wysokiej jakości portretów, łączących się w jedną kompozycję. Zdobienie ściany zdjęciami rodzinnymi mówi o wartościach właścicieli domu.

Inną opcją na zdjęcie na ścianie w salonie nad sofą jest abstrakcyjne zdjęcie słynnego mistrza lub tematu, który osobiście lubisz, ujęcie. Zdjęcia czarno-białe z cienką ramką wyglądają stylowo. Istnieje wiele opcji umieszczania zdjęć o różnych rozmiarach. Powinny mieć jedną wspólną cechę: kolor, kształt, szerokość ramki.

Fototapety na ścianie nad sofą, dobrane ze smakiem i uwzględniające styl pomieszczenia, radzą sobie z zadaniami dekoracyjnymi. Przy wyborze papieru fotograficznego ważne jest, aby nie dać się ponieść emocjom: rysunek nie powinien być zbyt jasny. Preferuj sceny wykonane w makrofotografii: latające parasole dmuchawca, ptasie pióro, liść drzewa.

Wybierając fototapetę pamiętaj, aby obraz nie był zbyt jasny!

Faktura na ścianie, półki, farba

Czasami ściana nad sofą nie wymaga dekorowania z czymkolwiek innym. Jeśli w okresie remontu zaplanujesz, gdzie będzie środek salonu, to akcenty nad sofą można ustawić za pomocą faktury na ścianie. Tutaj nadają się cegła, tynk artystyczny, panele ceramiczne, lampy, półki i wiele innych, które zapewnią wygodę, styl i wyobraźnię. Projekt aranżacyjny uwzględniający aranżację mebli pomoże udekorować ścianę podczas procesu renowacji.

Płaska biała ściana, również faktura, którą można podkreślić jedynie lekkim akcentem koloru lub precyzyjnymi liniami kontrastu. Pomalowaną na stonowane pastelowe kolory ścianę nad sofą można urozmaicić wzornikiem lub naklejką.

Półki na ścianie nad sofą sprawią, że salon stanie się przytulniejszy i zapewnią powierzchnię dla kolekcji, kilku obrazów, książek, bibelotów, małych rzeźb, kwiatów. Często można zmienić wypełnienie półek, stale aktualizując nastrój pomieszczenia. Podświetlane półki to dodatkowy bonus dla właściciela. Miękkie, otulające wieczorne światło w strefie sofy odpręża, nastraja do odpoczynku, tworzy intymną atmosferę.

Półki sprawią, że salon stanie się przytulniejszy i zapewnią powierzchnię na kolekcje książek lub bibelotów!

Kreatywnie zaprojektowane oświetlenie ścienne nad sofą przemienia cały salon, czyniąc sofę mistrzem przestrzeni. Umieszczając za sofą panel świetlny, lampę o nietypowym kształcie, udekorujesz w ten sposób płaszczyznę i zmienisz przestrzeń.

Lustra nad sofą

W każdym pomieszczeniu lustro to zwycięski wystrój, ważne jest, aby odpowiednio je ustawić. Wąski długi salon, rozciągnięte w poziomie lustro płótno powiększy się wizualnie, a znajdujące się naprzeciwko okno doda światła. Dość często nowoczesne lustra są ozdabiane piękną, fantazyjną ramą, która gra bardziej jak solo, kreuje własny styl i jest wprowadzana do salonu z odpowiednimwzorem. Taki obiekt artystyczny nie akceptuje towarzystwa i zastępuje wszystkie inne triki dekoratorskie.

Starożytne lustro, odziedziczone, rości sobie prawo do dumnego tytułu antyków, dlatego należy je umieścić na ścianie nad sofą. Dodaj do tego postarzaną ramę, trochę antyków, a dekoracja ścienna w stylu vintage jest gotowa. Portrety rodzinne poprzednich pokoleń również zmieszczą firmę do lustra.

Biżuteria vintage w formie lustra lub obrazu przyda się!

Galeria wideo

Galeria zdjęć

​​
.