Techniki projektowania aranżacji mieszkania o powierzchni 20 m2 m.

Problem wykończenia małych pomieszczeń jest niezwykle pilna. Myśl projektowa i możliwości technologiczne pozwalają stworzyć komfortowe warunki do życia i pracy w jednopokojowym mieszkaniu. Problem ten jest dotkliwy dla właścicieli starych zasobów mieszkaniowych. Czasami, aby osiągnąć cel, konieczna jest całkowita restrukturyzacja z wymianą starej komunikacji i budową elementów wewnętrznych, które nie są przewidziane w planie. Przebudowa o powierzchni 20 mkw. m są z powodzeniem rozwiązane, jeśli nie wpływają na konstrukcje nośne domu. Przy odpowiednim zaplanowaniu zrealizuj projekt mieszkania o powierzchni 20 m2. m, możliwa jest radykalna zmiana warunków wnętrza i życia.

Cele

Przystępując do prac remontowych w mieszkaniu jednopokojowym należy jasno określić ostateczny cel. Głównym zadaniem będzie stworzenie najbardziej komfortowego środowiska dla osób tam mieszkających, z uwzględnieniem ich pragnień i próśb. Warunkowo można podzielić wszystkich mieszkańców małych mieszkań na kilka kategorii.

Mieszkanie do pracy. Może to być biuro zaprojektowane jako pracownia lub w stylu popularnej dziś pracowni. Poświęciwszy jednak część narzędzi, nie pozbawiając właścicieli możliwości korzystania z nich, nacisk kładziony jest na stworzenie przestrzeni z zestawem funkcji, które zapewnią wnętrzu jak największą wydajność lub wymagany wizerunek.

Mieszkania dla młodzieży.Nie jest tajemnicą, że odsetek osób wchodzących dopiero w dorosłość rozpoczyna tę drogę od małego, często jednopokojowego mieszkania. Studenci, młode rodziny, dziewczęta i chłopcy decydujący się na samodzielne życie często mają specyficzne wymagania dotyczące aranżacji terenu, na którym planują przebywać. Młodzi ludzie lubią lofty lub apartamenty typu studio.

Osoby w średnim wieku. Czas spędzony w mieszkaniu jest minimalny. U szczytu kariery lub podczas wykonywania czynności zawodowych nie mają ochoty ani możliwości aktywnego zajmowania się gospodarstwem domowym. Wymagania dla tej kategorii mieszkańców są proste - maksymalna funkcjonalność.

Apartamenty dla osób samotnych lub starszych. Krewni często opiekują się tą kategorią mieszkańców. Określają również projekt mieszkania o powierzchni 20 m2. m. Chęć upiększenia wnętrza nie neguje stworzenia najbardziej niezawodnych i łatwych w obsłudze funkcji. Zdjęcia z udanym rozwiązaniem problemów pokazują, że komfort i wygoda są kompatybilne.

Łatwiej jest wyposażyć przestrzeń w jednopokojowym mieszkaniu niż w luksusowym, ale trzeba wziąć pod uwagę specyfikę małego obszar w celu osiągnięcia ostatecznego sukcesu.

Opcje wykończenia

Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie sukcesu w realizacji swoich celów. Dalsza praca nie może opierać się wyłącznie na wielkości oszacowania. O wiele ważniejsze jest dokonanie właściwego wyboru nie ze względu na cenę, ale z konieczności. Nawet przy niewielkich środkach finansowych realistyczne jest stworzenie ekskluzywnego projektu jednopokojowego mieszkania, które w pełni spełni postawione zadanie. Istnieje kilka sposobów na aktualizację wnętrza.

Naprawy kosmetyczne.Prace prowadzone są bez zmian układu i ciągów komunikacyjnych. Pod względem kolorystyki, faktury materiałów, oświetlenia, doboru mebli i dodatków, co widać na prezentowanych zdjęciach, wnętrza zasługują na uwagę i szacunek.

Częściowa przeróbka.Głębsza ingerencja w pierwotny plan małego mieszkania. Do realizacji pomysłu projektowego dostępny jest prawie cały wachlarz technik.

Całkowita rekonstrukcja. Przeniesienie komunikacji i przebudowa pomieszczeń ze zmianą ich przeznaczenia. Często technika ta służy do tworzenia tzw. studia. Nie musi to oznaczać, że będą tam mieszkać ludzie kreatywni. Tyle, że termin ten stał się powszechnie znany, ponieważ sam pomysł pojedynczej przestrzeni został zapożyczony od artystów i fotografów. Popularność studia rośnie z roku na rok.

Jaki styl preferujesz?

Błędem jest myślenie, że biorąc niektóre z pomysłów projektowych, które lubisz, widoczne na zdjęciu, możesz z powodzeniem połączyć je we własnym projekcie. Przy nieudanym doborze elementów wewnętrznych mało prawdopodobne jest uzyskanie zadowalającego wyniku.

Klasyczny. Są one umownie podzielone na kilka obszarów, biorąc pod uwagę tradycje regionalne i narodowe. Wspólną rzeczą jest okres historycznego tworzenia i prosperity - XVII-XIX wiek. Dążenie do harmonii w kolorze i geometrii. Obecność wykwintnych elementów wykończeniowych: sztukaterii gipsowej, kolumn, rzeźb, paneli i innych detali, które są organiczne dla wnętrza w tym stylu. Do mieszkania o małej powierzchni, w szczególności mieszkania 20 m2 m wymaga doświadczenia i wiedzy przy projektowaniu. Obecność charakterystycznych elementów nie powinna przeciążać wizualnego wrażenia mieszkania. Logiczną kontynuacją jest neoklasycyzm, który wykorzystuje te same idee i formy, ale pozwala na zastosowanie nowoczesnych materiałów i metod zdobniczych.

Kraj. Projekt w tej technice to stylizacja wiejskiego życia. Charakterystyki narodowe są szeroko reprezentowane. Dużo miejsca i proste przedmioty gospodarstwa domowego świetnie nadają się do studia.

Prowansja. Nazwa pochodzi od historycznego regionu Francji, z którego powstał ten styl. Naturalne materiały i celowo szorstkie powierzchnie w połączeniu ze postarzanymi meblami i tkaninami z najprostszych draperii tworzą niezwykły komfort, który przy niewielkiej powierzchni 20m2. m byłoby dobrym rozwiązaniem.

Styl etniczny. Stosuje się metody wyposażenia i dekoracji domu, które są specyficzne dla danego kraju lub narodowości. Świetny sposób na tematyczne udekorowanie przestrzeni życiowej i biura. Pracownie wykonane w tej technice mogą wskazywać na specyfikę organizacji lub hobby właściciela.

Poddasze. Styl industrialny, który stał się popularny przy przekształcaniu pomieszczeń przemysłowych w mieszkania. Dziś nawet w zwykłych budynkach mieszkalnych można znaleźć podobną metodę projektowania. Nieotynkowane cegły, celowo szorstkie belki, obecność metalu i szkła to cechy poddasza.

Zaawansowana technologia. Jeden z ulubionych sposobów na udekorowanie mieszkań przerobionych na studio. Różni się zaawansowanymi technologicznie materiałami wykończeniowymi i pragmatycznym podejściem do kształtowania przestrzeni.

To tylko najpopularniejsze style. Zdjęcie pokazuje również ekskluzywne opcje stylu angielskiego i skandynawskiego. Jako dekorację często wybierany jest również design w technice art deco, w stylu empire, minimalizm.

Wybór mebli i urządzeń

Brak miejsca często uniemożliwia korzystanie ze standardowych mebli i urządzeń. Optymalnym rozwiązaniem dla małego mieszkania byłoby zamówienie poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Bardzo rzadko można znaleźć meble, które idealnie wpasowują się w wymiary pomieszczenia.Szafy wnękowe, rozkładane łóżka i sofy są idealne do mieszkania o powierzchni 20 m2. m.Prawie wszyscy producenci sprzętu AGD produkują linie produktów o zmniejszonych rozmiarach. To właśnie te urządzenia mają za zadanie skutecznie zwiększyć powierzchnię użytkową. Dopełni nowoczesny design pomieszczenia.

Dopasowanie kolorystyczne

Każdy szczegół wnętrza małego mieszkania staje się ważniejszy niż przy projektowaniu dużej powierzchni. Kolor jest tutaj, jeśli nie decydujący, to niezbędny. Oprócz ogólnych praw i zasad, nowoczesny design dopuszcza również pewne odstępstwa, które indywidualnie będą wyglądać korzystnie nawet na niewielkiej powierzchni 20 metrów kwadratowych. m.

Powszechnie przyjmuje się, że jasne kolory są lepsze od ciemnych.Jednak w niektórych przypadkach niestandardowe rozwiązania mogą również świetnie wyglądać. Ciemna podłoga może nadać głębi. Zaleca się, aby sufity były najjaśniejszą powierzchnią. Ściany można podzielić panelem z ciemnym dnem. Ściany pomalowane na jasne kolory z jasnym kolorem lub wstawką lustrzaną, jak na zdjęciu, mogą również optycznie powiększyć przestrzeń.

Jak ukryć kuchnię w mieszkaniu 20m2. (2 filmy)

Pomysły na dekorację mieszkania 20m2 (48 zdjęć)

​​
.