Tapeta z chmurami, aby wizualnie powiększyć pomieszczenie: wskazówki dotyczące wyboru i wklejania na suficie

Właściwa i prawidłowa aranżacja wnętrza to dość trudne zadanie.Aby stworzyć prawdziwie domową i gościnną atmosferę, do której chce się wracać po ciężkim dniu pracy, psychologowie zalecają wykorzystanie w projekcie niebiańskich kolorów.Tapeta na suficie chmur może stworzyć cichą i spokojną atmosferę, która pozwoli Ci się zrelaksować i nastroić w pozytywny nastrój.

Odmiany niebiańskich tapet

Nowoczesne tapety na suficie z wizerunkiem nieba są kilku rodzajów:

 • Płótna z chmurami - jeden z najpopularniejszych rodzajów dekoracji sufitu, przedstawiający bladoniebieskie niebo z unoszącymi się na nim śnieżnobiałymi chmurami. Wygląda dość prosto, ale jednocześnie pięknie, przewiewnie i dyskretnie. Często ta opcja jest stosowana w małych pomieszczeniach, co wizualnie zwiększy przestrzeń i podniesie sufit.

 • Obrazy dynamiczne - posiadają pewien element, który przyciąga wzrok i tworzy poczucie ruch obrazu. Tym elementem mogą być promienie słońca, samolot, ptaki i tak dalej.

 • Obecność jasnych kolorów – ten rodzaj tapety służy do odświeżenia wnętrza, przynosząc wiele kolorów i pozytywności. Efekt uzyskuje się dzięki obecności na płótnie jasnych elementów, takich jak balony i tęcza. Takie obrazy niosą ze sobą wiele pozytywnych emocji i są często wykorzystywane w sypialniach i pokojach dziecięcych.

Tapety z nocnym niebem, które fascynują swoim pięknem i urokiem, cieszą się obecnie dużą popularnością.Na płótnie mogą znajdować się dodatkowe elementy, takie jak zorza polarna i różne konstelacje.Po umieszczeniu nad łóżkiem takie obrazy pomagają dostroić się do głębokiego i głębokiego snu.

Stosując tapetę z tęczą, przedłużając ten element na ściany, można osiągnąć znaczne poszerzenie granic pomieszczenia.

Korzystanie z tapety z chmurami ma wyraźne zalety:

 • ponieważ obraz nieba jest niezwiązany z żadną epoką i zawsze dobrze wygląda, korzystnie dopełniając ogólny projekt.
 • Niebiańska tapeta na suficie doskonale komponuje się z naturalnym krajobrazem na ścianach.
 • Chmury wyglądają dyskretnie i pięknie, tworząc przewiewną atmosferę w pomieszczeniu.

Na wideo: fototapeta na sufit z chmurami i nie tylko...

Wskazówki dotyczące wyboru tapety z chmurkami

Kolorystyka powinna przede wszystkim zależeć od parametrów pomieszczenia.W przypadku małego pokoju odpowiednie są pastelowe kolory, na przykład tapeta na ściany ze śnieżnobiałymi chmurami lub obraz nieba o świcie.Przestronny pokój dziecięcy będzie pięknie wyglądał z kontrastową powłoką, przedstawiającą gałązki palm na chabrowo-niebieskim tle, skierowane ku niebu.

Wybierając obrazy z chmurami należy wziąć pod uwagę rodzaj oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki harmonijnemu połączeniu z kolorami możesz stworzyć piękne i malownicze wnętrze.

Jeśli potrzebujesz wizualnie zwiększyć wysokość pomieszczenia, tapeta na ściany powinien być w tym samym tonie co sufit...Dekoracje, takie jak rozgwieżdżone niebo czy zachód słońca, dodadzą pomieszczeniu objętości. Wykorzystując w projekcie obraz nieba, można stworzyć lekką atmosferę.

Procedura klejenia

Aby zachować wzór i integralność obrazu, klejenie należy wykonywać ostrożnie i uważnie.

Do pracy potrzebne będą narzędzia:

 • wałek lub pędzle do nakładania kleju;
 • taśma miernicza, ołówek, nóż biurowy;
 • poziom budynku;
 • drabina;
 • suchy kawałek materiału.

Dla poprawności i dobrego wyniku zaleca się zachowanie pewnej kolejności w pracy, a mianowicie:

1. Za pomocą noża i poziomicy odciąć białą linię znajdującą się na każdym płótnie. Odbywa się to dla jednolitego wzoru.

2. Na ścianie wykonuje się ołówkiem oznaczenia w celu dokładnego nałożenia płótna.

3. Podłoga jest pokryta polietylenem lub gazetą, aby chronić ją przed klejem.

4. Na ścianę nakłada się masę klejącą. W zależności od rodzaju tapety, klej można również nałożyć na jej powierzchnię. W tej formie ściana powinna stać około 10 minut.

5. Pierwszy pasek przyklejamy do powierzchni na podstawie wcześniej wykonanych oznaczeń.

6. Za pomocą wałka wydmuchać powietrze i wygładzić wszelkie nierówności na taśmie.

7. Kolejny arkusz jest sklejany z zakładką w celu wyrównania wzoru.

8. Wzdłuż linii wyrównania tapety należy wykonać dokładne cięcie na całej długości. Do tego używamy noża biurowego i linijki.

9. Po wklejeniu, w końcowym etapie płótno można pokryć środkami hydrofobowymi, które uchronią materiał przed wilgocią, oparami i promieniowaniem ultrafioletowym.

10. W okresie schnięcia tapety wysoce niepożądane jest otwieranie okien lub wietrzenie pomieszczenia.

Tapety Chmury na ścianę pomagają stworzyć piękne i lekkie wnętrze.Niebiański lazur z lekkimi chmurami nada każdemu pomieszczeniu lekkości, nasłonecznienia i optycznie poszerzy granice pomieszczenia.Jeśli ten wzór zostanie zastosowany do dekoracji sufitu i ścian, możesz uzyskać pomieszczenie, które nie ma krawędzi.

Warianty projektu sufitu z chmurami (2 filmy)

Projekt sufitu z chmurami (38 zdjęć)

​​
​​
.