Tapeta w pokoju dla dziewczynek w każdym wieku

Aby pokój dziecięcy wyglądał stylowo, a projekt był przemyślany, należy zwrócić uwagę nie tylko na dobór mebli, ale również na materiał do dekoracji ścian. Wygląd całego pomieszczenia zależy od jakości powłoki i wybranego wzoru. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru tapety dla dziewczyn, czytaj dalej.

Kryteria

Aby dziecko czuło się w żłobku komfortowo i bezpiecznie, przy wyborze pokrowca należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

  • przyjazność dla środowiska materiału (musi być nietoksyczny i bezpieczny dla zdrowia);
  • powłoka musi „oddychać”;
  • kolory powinny być dostosowane do gustu dziecka;
  • łatwość pielęgnacji.

W sali dla dzieci w wieku przedszkolnym należy wybrać niedrogie ubezpieczenie. Kreatywne dzieci mogą używać ich jako sztalugi.

Kolory

Wybór koloru tapety do pokoju dziecka jest ważny, ponieważ od tego zależy rozwój emocjonalny dziecka. Dlategowskazane jest unikanie jasnych kolorów w pomieszczeniu, w którym znajduje się kołysanka.​​Lepiej jest przykleić tapetę w pokoju dziecinnym w delikatnych pastelowych kolorach takich jak brzoskwinia, beż, blady róż i zieleń.

Warto również zwrócić uwagę na fakturę i kolorystykę. Ozdoby kwiatowe i kwiatowe są uważane za uniwersalne.

Do pokoju starszego dziecka można wybrać tapetę ze zwierzętami lub postaciami z kreskówek. Płótna abstrakcji skierowane są do osób dorosłych. Tapeta z wyraźnymi wzorami może zmęczyć dziecko. Idealny do pokoju dziecinnego: przyklej płótna z obrazem na jednej ścianie, a pozostałe pozostaw gładkie.

Rodzaje tapet

Na rynku istnieje duży wybór płócien do ścian sypialni. Wszystkie mają różne tekstury, materiały i wzory. Przyjrzyjmy się bliżej najczęstszym rodzajom powłok:

  • Tapety papierowe są tanie, ale nie można ich prać.Lepiej przykleić taką wykładzinę w pokoju nastolatka, bo małe dziecko może je szybko pomalować.

  • Naturalna tapeta bambusowa jest bezpieczna dla zdrowia, ale jest droga, więc lepiej sprawdzają się tylko w pokoju nastolatka.

  • Tapety z flizeliny i winylu sprawiają, że ściany nie oddychają.Dlatego w przedszkolu czy pokoju nastolatka takie płótna najlepiej stosować w połączeniu z bezpieczniejszymi materiałami.

  • Fototapetę fotograficzną i szklaną, która umożliwia przeniesienie obrazu na płótno, należy nakleić tylko na jedną ścianę sypialni.Pozostałe trzy ściany można pomalować na ciepłe kolory.

Modne tapety welurowe i materiałowe nie są zalecane do stosowania w pokoju dziecięcym, ponieważ gromadzą kurz.

Dzieci do lat 4

Rodzice urządzają pokoje dla małych dzieci. Wybierając powłokę, należy skupić się na temperamencie dziecka: w pokoju energicznego maluszka można zastosować kolory afirmujące życie, dla spokojnego dziecka bardziej pasują kolory pastelowe.

Zalecenia psychologów przy wyborze tapety do pokoju dziecinnego:

  • Najbardziej optymalna kombinacja odcieni morelowych i lekko nasyconych odcieni niebieskich.Te kolory dają dziecku poczucie bezpieczeństwa.

  • Aby pobudzić aktywność, możesz użyć tapety ze zdjęciami lub postaciami z kreskówek w pokoju dziecięcym.Możesz również pomyśleć o wystroju pokoju w kontraście z czystymi czerwieniami, zieleniami i błękitami.

Dzieci w wieku 5-12 lat

W sypialniach dzieci w tym wieku tapeta jasna, wesoła kolory z kontrastowymi kombinacjami należy skleić, przyczyniając się do rozwoju fantazji.

Styl dziecięcej sypialni zależy od zainteresowań dziecka. Jeśli dziewczyna lubi sport, na przykład pływanie, możesz udekorować wnętrze w stylu wodno-morskim. W tym wieku rozwiązania kolorystyczne nie zależą już od płci. Niebieski koi porywczy temperament dziecka, niebieski korzystnie wpływa na kreatywność. Możesz wybrać tapetę do pokoju dziecinnego z wizerunkiem syreny, złotej rybki lub owoców morza.

Dziecko, które ukończyło osiem lat, można zabrać do sklepu, aby mogło odebrać tapetę do pokoju dziecinnego.

Dzieci w wieku 13 do 17 lat

Tapeta w pokoju nastolatka może być gładka, wzorzysta lub teksturowana. Możesz łączyć kilka kolorów, wyznaczając obszar pracy i odpoczynku. W pierwszym możesz użyć wszystkich odcieni zieleni, aw drugim - beżu, błękitu, różu.

Do wystroju sypialni należy użyć szablonów lub oryginalnych naklejek, plakatów z idolami.

W pokoju zwykle znajduje się wiele kolorowych akcesoriów, zabawek i książek. W takim środowisku warto wybrać pastelowe kolory: mięta, brzoskwinia, jasnoniebieski, jasnoróżowy, mleczna morela. Można je również wykorzystać do rozcieńczenia głównego różu w pokoju nastolatka.

Idealną opcją jest tapeta w neutralnych "plażowych" kolorach, piasku i beżu, które dobrze komponują się z innymi.

Zalecenia

Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz do pokoju, ważne jest, aby nie był zbyt krzykliwy. Jasne kolory należy stosować oszczędnie. Na przykład, jeśli do pokoju nastolatka wybierzesz niebieskie lub zielone płótna, musisz oszczędnie używać tych odcieni. W przeciwnym razie w pomieszczeniu wytworzy się przygnębiająca atmosfera. Tę samą zasadę należy kierować się przy wyborze tapety z wzorem. W pokoju nastolatka motyle i księżniczki wyglądają jasno, ale tylko na jednej ścianie.

Artykuł na ten temat:Kolor do przedszkola dla dziewczynki i chłopca: optymalne rozwiązania i wskazówki projektowe

Podział na strefy

Dla nastolatka jeden pokój pełni funkcji na raz: sypialnia, gabinet, spotkanie z przyjaciółmi, studio urody i garderoba. Dekorując pokój, musisz stworzyć nastrój dla określonej czynności, ale zachować jedność. Pomoże to w tworzeniu stref z kolorem.

Sypialnia

Część wypoczynkowa wymaga minimum łóżka.Jeśli powierzchnia pokoju jest niewielka, lepiej skorzystać z sofy. Na nim dziecko będzie mogło odpocząć i gości. Jeśli pozwala na to wielkość pomieszczenia, w pobliżu można umieścić podnóżki lub krzesła bez ram. Tak więc róg zamieni się w ulubione miejsce spotkań.

Miejsce pracy

W pokoju dziewczyna będzie nie tylko uczyć się, ale także ćwiczyć swoje hobby - rysunek, muzyka czy rękodzieło. Dlatego obecność pulpitu jest niezaprzeczalna. Jego wielkość powinna być wystarczająca, aby pomieścić podręczniki, komputery i sprzęt biurowy. Jeśli stół jest mały, potrzebne będą dodatkowe półki, a to jest irracjonalne.

Miejsce pracy w pokoju nastolatka powinno znajdować się obok źródeł światła naturalnego, czyli przy oknie.

Szafa i gabinet kosmetyczny

Wskazane jest umieszczenie w pokoju dziewczynki małej toaletki z dużą ilością małych szufladek. Ten opcjonalny przedmiot pomoże jej poczuć się jak piękność.

Aby przechowywać rzeczy w pomieszczeniu, musi istnieć system, który byłby wygodny w użyciu. Możesz skorzystać z komody z szufladami, w której upuszczą wszystkie rzeczy, które szybko się marszczą. Przegródka na trempele nie ma sensu, ale trzeba pomyśleć o schowku na buty.

W pokoju nastolatka można postawić szafę wnękową. Rozwiąże to jednocześnie dwa problemy. Po pierwsze znajdzie się miejsce do przechowywania rzeczy, a po drugie na drzwiach szafki znajdzie się duże lustro.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.