Tapeta na korytarz - wybrany warsztat (+40 zdjęć)

Przedpokój - to pomieszczenie, w którym są wszyscy: zarówno goście, jak i gospodarze, nie da się go przejść. Korytarz opowie pierwsze wrażenie o Tobie i Twoim stylu życia. Dlatego należy poświęcić dużo uwagi tej części mieszkania. Dobrze, jeśli masz przestronny dom, ponieważ z reguły oszczędzają pieniądze na korytarzach. A jeśli mieszkanie to Chruszczow, to często mają małe korytarze.

Znalezienie odpowiedniej tapety na korytarzu to bardzo trudne zadanie. Muszą być praktyczne i wizualnie dopasowywać przestrzeń.

Wąski korytarz - rozszerzaj, przyciemniaj, aby rozjaśnić i tak dalej. Ważne jest przestrzeganie zasad, a każdy pokój może zostać oszukańczo przybliżony do perfekcji. Projekt powinien być według Twojego gustu, ale w harmonii z meblami i resztą przestrzeni mieszkania.

Ważne zalecenia

Głównym dekorem ścian pozostaje tapeta. Posiadają wiele odcieni, wzorów, struktury, nadają estetyczny wygląd, przytulność i wygodę. Przy odpowiednim doborze wypełnią korytarz przestrzenią i światłem. Najbardziej praktyczną opcją jest zmywalna lub płynna tapeta. Hol wejściowy jest podatny na zabrudzenia uliczne i kurz. Możesz pokusić się o małe sztuczki i łączyć praktyczne rodzaje zmywalnej lub płynnej tapety z winylem. Przyklej najbardziej zanieczyszczony obszar zmywalną tapetą, a resztę korytarza winylem. Połączone wyglądają spektakularnie i stylowo.

Do korytarza lepiej wybrać tapetę zmywalną lub płynną. Płynną tapetę musi nakładać profesjonalista!

Popularne rodzaje tapet na korytarz:

 • Zmywalna - ten rodzaj tapety pokryty jest specjalną warstwą odporną na wilgoć. Taką papierową tapetę można prać, delikatnie czyścić gąbką, pędzelkiem. Zawsze będzie wyglądać jak nowy. Taka tapeta na mały korytarz jest bardzo praktyczna: zawsze możesz szybko uporządkować.
 • Płynna tapeta - przypominająca tynk dekoracyjny. Dekoracja ścienna z nietypowego materiału, należy zaangażować profesjonalistę - to delikatna praca. Oczywiście tapety w płynie nie mogą pochwalić się szerokim wyborem wzorów - są monochromatyczne. Ale plusem jest to, że ściany są gładkie, równe i ukrywają nierówności. Zaletą płynnej tapety jest brak szwów.
 • Tapety winylowe - ich popularność i wydajność są bardzo wysokie. Są niedrogie i mają ogromny wybór. Inna faktura, kolor iwzór. Dzięki swojej fakturze drobne wady ścian zostaną ukryte. Projekt w przedpokoju można zaprojektować w jasnych kolorach lub w spokojnej abstrakcji.

Kolory

planujesz remont, wtedy będziesz musiał ciężko pracować z przedpokojem. Naprawa w korytarzu to pracochłonny i żmudny proces. Projekt musi być przemyślany i praktyczny.

Za pomocą prostej tapety możesz podkreślić wszystkie mankamenty przedpokoju lub wzmocnić wrażenie przytulności i nadać ton domowej atmosferze.

Dlatego trudno wymyślić idealny projekt wąskiego, małego korytarza. Każdy projektant to własny dom, ale są jeszcze jakieś uniwersalne wskazówki, które pomogą uniknąć typowych błędów. Wystarczy przestrzegać ich zaleceń, a korytarz będzie wyglądał nienagannie.

Kolorystykazależy od Twojego gustu i upodobań, ale warto wiedzieć:

 • Ciepła tapeta tworzy przytulną i komfortową atmosferę.
 • Wyraźne i wyraziste linie podkreślają bogate i żywe barwy.

Biel i jasne odcienie dodadzą przestrzeni w korytarzu. Jedyny minus, bardzo łatwo się brudzą na korytarzu. Ale jeśli wybierzesz jasne tło z ciemną abstrakcją, kolorami, jasny projekt stanie się praktyczny.Ze względu na ciemny wzór małe defekty nie będą widoczne.

Ciemne, chłodne kolory sprawią, że korytarz będzie posępny, a nawet wizualnie może go jeszcze pomniejszyć. Ten schemat kolorów wymaga określonego scenariusza oświetlenia.

Dzięki kierunkowemu światłu kinkietów, świetlikowi górnemu i kilku dodatkowym punktom świetlnym, przedpokój stanie się bardzo przytulny i stylowy, nawet przy ciemnej tapecie.

Rozwiązania projektowe dla korytarza

Jeśli chodzi o projekt przedpokoju to jest szeroki wybór asortymentu. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniegoornamentutapety, palety kolorów i zestawienia z kolorem sufitu i podłogi.

Pasiaste tapety na korytarzu są bardzo ważne od wielu lat, ale trzeba z nimi bardzo uważać. Tapeta w paski idealnie nadaje się do jasnego, dużego, kwadratowego przedpokoju. Nie trzeba niczego wymyślać, harmonijnie pasują do korytarza. Jeśli jesteś właścicielem wąskiego korytarza, wizualnie pasek jeszcze bardziej przedłuży korytarz. Najpopularniejszą metodą wklejania pasiastych ścian jest pół ściany, imitujące panele na dole ściany. Przestrzeń można rozciągnąć paskiem lub wzorem, który wygląda jak pasek. Pragnę zaznaczyć, że tapeta w paski jest zawsze modna.

W przypadku wąskiego i długiego korytarza wybierz miękkie odcienie. Rozwiń korytarz - ścianę z poziomym paskiem.

Tapeta w poziome pasy, polecana na krótkie i równoległe ściany. Wizualnie pokój będzie wyglądał dłużej.

Klasyczny wystrój przedpokoju, jest to panel. Wiele osób uważa projekt paneli za nieistotny, ale to oni poprawią wygląd korytarza w Chruszczowie. Panele są uważane za klasyczne rozwiązanie projektowe, a z funkcjonalnego punktu widzenia są również praktyczne. Możesz go skleić w jednej kolekcji, możesz wybrać spód w paski, a góra solidna lub kwiatek.

Lepiej przykleić sufit jasną tapetą lub go rozciągnąć.

Tapeta na korytarz z abstrakcją. Prawdopodobnie będą pasować lepiej niż wszystkie inne typy. Różne wzory pomogą ukryć drobne niedoskonałości. Asortyment jest przyjemny dla oka, a polityka cenowa jest dostosowana do różnych poziomów dochodów ludności. Jeśli wybierzesz jasny ton i ciemny wzór, to łapiąc brud, małe zadrapania nie są tak zauważalne.

Zwykła tapeta w korytarzu jest dobra ze względu na swoją prostotę. Podkreślają meble do przedpokoju, lustra i inne elementy dekoracyjne. W przypadku takiej tapety ściany powinny być idealnie gładkie, są bez zbędnego przepychu, ale nadają wnętrzu szyku.

Fototapeta do korytarza

Fototapeta we wnętrzu korytarza wygląda pięknie i stylowo. Mlecze, stokrotki, samochody, cokolwiek. Ale bardzo trudno je znaleźć - to cała nauka. Dobrze, jeśli masz przestronny, duży hol, każda fototapeta będzie tam idealnie pasować. Ale co robić na korytarzu mieszkania w Chruszczowie.

Dla wąskiego korytarza przy wyborze papieru fototapety obowiązują następujące zasady:

 • fototapeta z dużym ornamentem, efekt 3D, wizualnie zmniejszy wielkość korytarza mieszkania;
 • Jasne kolory tapety należy łączyć z pastelowymi kolorami. Taka kombinacja kolorów nie będzie wywierać presji na wzrok i psychikę;
 • ciemne odcienie wizualnie zawężą korytarz;
 • w małym mieszkaniu nie używaj fototapety z małymi kwiatkami i rysunkami. Ten rodzaj tapety wymaga dużej ilości światła.

Tapety z dużymi obrazami lub motywami można łączyć z innymi tapetami. Efektowną kombinację można uzyskać dzięki płynnej tapecie, która wygląda jak tynk dekoracyjny. Płynna tapeta jest również dobra, ponieważ nie wymaga szczególnie starannego przygotowania ścian przed wykończeniem, a efekty osiągane przez płynną tapetę mogą być dość nieoczekiwane pod względem projektu i możliwości. Nie ma znaczenia, z jakimi rodzajami łączyć dekorację ścienną, najważniejsze jest szlachetny i zadbany wygląd przedpokoju.

Lustra naprzeciw fototapety wizualnie rozszerzą korytarz.

Zaprojektowanie pokoju z fototapetą zawsze dodaje pomieszczeniu dodatkowej przestrzeni, nawet dla wąskiego i długiego korytarza w Chruszczowie.

Wskazówki dotyczące wyboru tapety w małym korytarzu

Korytarz w mieszkaniu Chruszczowa jest wąski i mały. Ciężko pogodzić się ze wszystkimi trendami w modzie. Aby uniknąć poważnych błędów przy wyborze tapety do małego korytarza, możesz po prostu posłuchać rad projektantów. A projekt przedpokoju będzie idealny.

Zasady projektowania korytarza:

 • nie używaj ciemnych kolorów w małym korytarzu (brąz, niebieski, zielony, czarny). Okaże się ponurym, martwym korytarzem;
 • Jasne kolory wprowadzą światło do atmosfery. Najważniejsze to nie przesadzać, wiedzieć, kiedy przestać;
 • Tapeta w neutralny deseń, pasiasta z pewnością poprawi wizualną estetykę pomieszczenia;
 • połączenie tapety doda uroku korytarzowi;
 • Staraj się unikać niepotrzebnych przedmiotów we wnętrzu, aby nie przeciążać korytarza.

Korytarz w Chruszczowie nie jest wyrokiem. Warto wybrać odpowiednią kolorystykę i wzór. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj tapety jest płynny czy winylowy. Projekt zależy wyłącznie od Ciebie.

Mistrzowska klasa pracy z płynną tapetą (2 filmy)

Różne opcje projektowania korytarza (40 zdjęć)

.