Sypialnie w nowoczesnym stylu: wykończenie i dobór mebli (+40 zdjęć)

wiele opcji projektowania sypialni.Wielu tradycyjnie woli klasyczną sypialnię. Ale niektóre pokoje są tak małe, że nie da się w nich urzeczywistnić tego stylu.Dlatego jednym z najlepszych wyborów jest współczesny projekt sypialni. Jak to zrealizować?

Cechy aranżacyjne

Samo pojęcie „nowoczesnej sypialni” mówi tylko o kierunku stylistycznym. Ma jednak charakterystyczne cechy, które pozwalają podkreślić cechy nowoczesnej sypialni. To połączenie wygody, praktyczności i przytulności z obowiązkowym uwzględnieniem najnowszych trendów.

Uwaga! Nowoczesna sypialnia jest odpowiednia dla osób, które nie mogą zdecydować się na konkretny kierunek i preferencje stylistyczne.

Do stworzenia takiego wnętrza można wybrać niemal dowolny kolor i materiał. Pomimo popularności jasnych odcieni i naturalnych materiałów, nie są one jedynymi. Wnętrze sypialni w nowoczesnym stylu zakłada połączenie pewnych wykończeń, mebli i wystroju. Aby stworzyć nowoczesny styl w tym pokoju, należy wziąć pod uwagę jego główne cechy.

Wyróżnia się następujące cechy stylu nowoczesnego w sypialni:

 • wykorzystanie sztucznych i naturalnych materiałów;
 • możliwość łączenia elementów wyposażenia wnętrz o różnych kierunkach w jednej przestrzeni;
 • pełna dowolność wyboru odcieni i ich kombinacji;
 • aktywne wykorzystywanie innowacji technicznych;
 • przewaga mebli funkcjonalnych, wygodnych i praktycznych.

Jak urządzić nowoczesną sypialnię w Chruszczowie?​​​​

W Chruszczowie trudno zastosować jakikolwiek projekt poza nowoczesnym. Wynika to ze specyfiki małej przestrzeni i błędnej decyzji planistycznej. Podczas opracowywania projektu ważne jest, aby wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje.

Często te sypialnie mają następujące wady:

 • niewygodne położenie wejścia do pokoju;
 • jest mało miejsca na niezbędne meble;
 • niewystarczające oświetlenie;
 • ciasnota pomieszczenia;
 • niski sufit;
 • obecność jednego małego okna.

Aby odpowiednio ominąć wszystkie wady i zrealizować zaplanowany projekt, ważne jest przestrzeganie ustalone zasady. Pomoże to przekształcić niewygodną przestrzeń w nowoczesną sypialnię.

Warunki harmonijnego wnętrzaZalecenia
Dobre oświetlenieWażne jest, aby w pomieszczeniu było więcej światła. Porzuć klasyczne żyrandole. Daj pierwszeństwo małym lampom sufitowym zainstalowanym w oddzielnych obszarach funkcjonalnych. Kinkiety nocne lub lampki mogą pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia w sypialni.
Lakoniczna kolorystykaWieloskładnikowe i złożone kombinacje kolorów nie nadają się do małych sypialni. Musisz wybrać jeden kolor, do którego możesz dodać dwa dodatkowe. W przeciwnym razie sypialnia okaże się zbyt kolorowa.
Minimalizm wyposażeniaTo najważniejsza zasada sypialni w Chruszczowie. Do umeblowania wybierz tylko niezbędne meble. Aby zaoszczędzić miejsce, możesz dokupić łóżko z szufladą, w której możesz przechowywać pościel.
Zgodność przedmiotów z wymiarami pokoju Zgodność przedmiotów z wymiarami pokojuW pomieszczeniu o małych wymiarach warto zrezygnować z dużych elementów w wzór zasłon, tapet i tapicerki mebli tapicerowanych. To samo dotyczy wymiarów mebli. Stworzy to udane wnętrze.

Wykończenia

Wybór odpowiednich materiałów do wykończenia powierzchni jest ważnym elementem nowoczesna sypialnia.Projektanci radzą, aby nie przeciążać pomieszczenia wieloma jasnymi kolorami, odcieniami i złożonymi ozdobami.Wszystkie szczegóły muszą być posłuszne spokojnemu i spokojnemu stanowi.

Nowoczesne wnętrze sypialni ma ważną cechę wyróżniającą - złożony projekt sufitu. Mogą to być konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych lub sufity napinane o różnym stopniu skomplikowania. Szczególnie popularne jest połączenie zakrzywionych konstrukcji z odpowiednim oświetleniem z reflektorami, które podkreślają gładkość krzywizn.

Uwaga! Jeśli chcesz stworzyć niezwykłe i harmonijne wnętrze, projekt sufitu powinien być wykonany z tego samego materiału, co wykończenie podłogi.

Jeśli chodzi o ściany, preferuj zwykłą tapetę. Jeśli pomieszczenie ma dużą powierzchnię, możesz wybrać duży nadruk na całej ścianie, jasne poziome lub pionowe paski, duży rysunek lub podział na strefy poszczególnych ścian.

Jeśli pomieszczenie jest małe, wybierz dyskretną kolorystykę. Nie rysunek wysuwa się na pierwszy plan, ale niezwykła faktura.

Można również zastosować inne materiały wykończeniowe ścian, wśród których wyróżnia się:

 • panele z korka lub tworzywa sztucznego,
 • tynki dekoracyjne;
 • farba.

Podłoga w sypialni powinna być nie tylko efektowna, ale również wygodne.

Istotną zaletą jest zastosowanie następujących materiałów:

 • laminat,
 • parkiet,
 • deski naturalne,
 • korek.

W rzadkich przypadkach linoleum jest używane do tego pokoju. Staje się najlepszym wyborem, jeśli masz zwierzęta. Aby zwiększyć komfort sypialni, na podłodze dodatkowo układane są dywany z wysokim włosiem.

Wybór mebli

Głównym problemem w większości nowoczesnych sypialni jest zbyt duży entuzjazm dla detali. W dążeniu do stworzenia praktycznego i wygodnego pomieszczenia przestrzeń wymuszana jest niepotrzebnymi rzeczami i meblami. Ważny jest umiar.

Rada! Bez względu na wielkość sypialni przestrzegaj jednej zasady - minimalna liczba rzeczy daje maksymalną funkcjonalność.

Doświadczeni projektanci radzą z wyprzedzeniem zdecydować, jakie meble postawisz w sypialni.

Dla wygody sypialni potrzebne są następujące przedmioty:

 • łóżko z wysokiej jakości materacem;
 • szafa lub pojemna komoda;
 • stoliki nocne.

Pozostałe elementy wybrane do tego pokoju są zbędne. Należą do nich toaletka, krzesło, komputer i telewizor. Można je umieścić w dużej sypialni. Jeśli powierzchnia pokoju jest niewystarczająca, możesz je odmówić.Jeśli to możliwe, wybierz garderobę w oddzielnym pomieszczeniu. W takim przypadku nie musisz stawiać szafy w sypialni. Poradzisz sobie z wysoką i wąską komodą.

Wskazówka! Jeśli powierzchnia pokoju jest bardzo mała, lepiej nie używać zwykłych stolików nocnych. Można je zastąpić półkami. Ale w tym przypadku powinny stać się logiczną kontynuacją łóżka. Ten projekt doda pomieszczeniu lekkości.

Dobre łóżko reprezentuje solidna rama i ortopedyczne listwy. Ale równie ważny jest materac. Na jego wybór należy zwrócić szczególną uwagę. Wybierając szafki i komody do małego pomieszczenia, zwróć uwagę na ich kompaktowość i funkcjonalność.

Względy dekoratorskie

Należy zwrócić odpowiednią uwagę na właściwy dobór oświetlenia.Nowoczesne wnętrze sypialni nie wiąże się z zastosowaniem tradycyjnych żyrandoli, które charakteryzują się masywnymi detalami.Można je zastąpić reflektorami, lampami podłogowymi lub ściennymi. Można również zastosować taśmy LED ukryte w okapie z płyt gipsowo-kartonowych. Właściwe oświetlenie to klucz do sukcesu całego wnętrza.

Projektanci jednogłośnie opowiadają się za uwolnieniem nowoczesnego wnętrza od rzeczy niefunkcjonalnych i niepotrzebnych.

Całą uwagę należy zwrócić na przedmioty, które pełnią rolę nie tylko elementów dekoracyjnych, ale również niosą obciążenie użytkowe.

​​

Zwróć szczególną uwagę na zasłony w wystroju swojego pokoju. Dobrze prezentują się w nich wielowarstwowe struktury. Z powodzeniem uzupełniają kolorystykę wnętrza, chronią przed działaniem promieni słonecznych oraz chronią przed wzrokiem ciekawskich.Innym możliwym wystrojem jest instalacja doniczek ze świeżymi kwiatami i obrazami nad łóżkiem lub na przeciwległej ścianie.

Wskazówki projektowe

Aby stworzyć harmonijne wnętrze tego pokoju, rozważ następujące wskazówki:

 • Dla kontrastu preferuj brąz i biel;
 • rozcieńczyć wnętrze akcentami kolorystycznymi;
 • kupić minimalną ilość mebli;
 • Użyj łóżka jako głównego elementu ogniskującego.

Nowoczesne wnętrze w sypialni to zakątek maksymalnej praktyczności i komfortowego wnętrza. Wszystko tutaj jest przemyślane - od połączenia wykończeń po wybór wygodnych mebli.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.