Sypialnia z garderobą: zdjęcia projektowe i wskazówki projektowe

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie mieszkanie lub dom bez garderoby. Ten atrybut mieszkaniowy jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, ponieważ tam jest główny warunek - duża powierzchnia mieszkalna. Łatwo znaleźć w nich mały schowek. Ale dość trudno jest stworzyć projekt sypialni z garderobą, jak na zdjęciu we wnętrzu w małym pokoju. W tym celu projektanci wymyślili wiele sztuczek i sztuczek.

Wybór rodzaju garderoby

Istnieje kilka możliwości zaprojektowania sypialni z garderobą.

Pomysł nr 1 - Szafa

To świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w małym pomieszczeniu.Na rynku istnieje wiele modeli szaf i systemów garderobianych, które będą dobrze wyglądać, nie zajmując dużo miejsca.

Istnieje kilka rodzajów takich systemów przechowywania:

 • Szafa wnękowa - jest to nieodłączna konstrukcja od sypialnia.
 • Specjalny system - od reszty pomieszczenia oddzielony jest drzwiami.
 • Szafka ponadgabarytowa - jako wykończenie należy wybrać szklane drzwi i ściany.
 • Wnękowa garderoba w sypialni - jest wbudowana w ściany, można ją oddzielić zasłonami, systemami przesuwnymi.

Przezroczyste, lustrzane materiały garderoby pomogą optycznie powiększyć wielkość sypialni. Takie wnętrze sypialni z garderobą można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Pomysł # 2 - osobna konstrukcja

Jeśli jest miejsce na dużą i obszerne nisze na ubrania, wówczas należy wybrać spośród następujących opcji projektowych:

 • Przeprowadź strefowanie. W jednym z obszarów umieść łóżko i wszystkie atrybuty niezbędne do odpoczynku i snu. A w innym zrobić szafę, w tym samym miejscu postawić toaletkę i tak dalej.

 • Jeśli usuniesz łóżko z centralnej części pokoju, wtedy będzie miejsce do przechowywania rzeczy w kształcie litery „P”. Jako przegrody możesz użyć półprzezroczystego wykończenia, które doda powietrza do wnętrza.

 • Najlepszą opcją jest wykorzystanie przestrzeni za wezgłowiem jak w sypialni, projekt zdjęcia, które są bardzo popularne, można znaleźć w Internecie. Należy pamiętać, że minimalna szerokość przejścia powinna wynosić pół metra. Do tej liczby należy dodać szerokość samego działu na rzeczy - około 70 centymetrów.

Pomysł #3 - konstrukcja w narożniku

To rozwiązanie jest nadaje się do niewielkiej ilości odzieży i butów.Najczęstsze wzory wykonane są w kształcie litery „G”. W takim przypadku stosuje się ściany narożne i sąsiednie. Nie trzeba ich całkowicie zajmować.

Praktyczność tej metody polega na tym, że dopuszcza się usunięcie garderoby pod oknami - w postaci szafek, gdyż miejsce to jest zazwyczaj puste i nie używane w żaden sposób.

Sama szafa wykonana jest z przegród z płyt gipsowo-kartonowych, za pomocą systemów wbudowanych lub odpowiednich mebli.Jeśli projekt wygląda pięknie na zdjęciu, to nie znaczy, że tak też będzie w rzeczywistości. Warto zastanowić się nad cechami pomieszczenia i jego strukturą.

Na wideo: opcje garderoby w sypialni.

Podstawy garderoby

Biorąc pod uwagę gabaryty pomieszczenia i ogólny styl wnętrza, należy wybierz konkretny pomysł ubierania garderoby. Najczęściej posługują się technikami uniwersalnymi:

 • Wybierając kolorystykę, należy skupić się na tonacjach dominujących w sypialni.Najlepiej użyć tych samych materiałów i odcieni do obu pomieszczeń.To rozwiązanie jest w stanie połączyć dwie przestrzenie.

 • Jeśli szafa zajmuje jedną ze ścian, to można ją wykonać w zupełnie przeciwnych kolorach.Rysowanie lub tapetowanie jest dozwolone.Ale takich kombinacji należy unikać, jeśli garderoba w sypialni jest narożna.

 • Trzeba też zadbać o zewnętrzną stronę takiego pomieszczenia.Na zewnątrz zaleca się wyposażenie ściany w półki lub wnęki.Wypełniają je książki, wazony, figurki i inne elementy dekoracyjne.

 • Istnieje wiele odmian materiału ściennego. Dla zgrabnych właścicieli odpowiednie są szklane ścianki działowe.Należy rozumieć, że porozrzucane rzeczy będą wyglądać brzydko w takiej „szafie”. Zaleca się łączenie szkła ze stylami hi-techminimalizmem

Te diagramy pomogą Ci nawigować w projektowaniu pomieszczenia. Możesz łączyć pomysły i łączyć kolory i tekstury.Należy rozumieć, że sypialnia z garderobą powinna być łączona, a nie stylistycznie przeciwstawna.

Odpowiednie udekorowanie sypialni garderobą wymaga pewnej wiedzy w tym zakresie. Projekt powinien idealnie pasować do ogólnego stylu pomieszczenia. Możesz używać zupełnie innych projektów i urzeczywistniać szalone pomysły. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad łączenia i dystrybucji przestrzeni.

Porady ekspertów (2 filmy)

Opcje garderoby (45 zdjęć)

​​
.