Sypialnia high-tech: wykończenia, dodatki i wystrój

Modny nowoczesny styl high-tech przypadnie do gustu osobom charyzmatycznym i odważnym. Łączy w sobie nowoczesną technologię i praktyczność. Dekorowanie sypialni w tym stylu implikuje określone techniki wykończeniowe, akcesoria i wystrój. Dzięki temu pomieszczenie powinno być jak najbardziej wygodne i funkcjonalne.

Dekorowanie

Zaawansowana technologia to styl ściśle geometrycznych kształtów. Materiały wykończeniowe muszą być zgodne z tym. Dotyczy to nie tylko ścian i podłóg, ale także sufitów, okien, a nawet drzwi.

Ściany

Dekorację ścian można wykonać w jednolitych kolorach. Preferowane są kolory pastelowe lub imitacja naturalnych materiałów. Paleta kolorów typowa dla stylu:

  • szary;
  • czarny;
  • biały;
  • beżowy;
  • srebrzyste.

Ściany mogą być tapetowane lub tynkowane. Monotonia wymaga rozcieńczenia, do tego jedna ze ścian może być podświetlona jasnym kolorem. Dobrze sprawdza się tapeta z wzorem geometrycznych kształtów.

Podłoga

Kompozycja kolorystyczna jest kontynuowana w wykładzinie podłogowej. Powinien mieć ten sam ton, co ściany. Styl zakłada wykorzystanie najnowocześniejszych materiałów. W związku z tym na podłogę możesz wybrać laminat lub parkiet. Powinien mieć błyszczące wykończenie. Niedopuszczalne są wszelkie wzory, zwłaszcza efekt starzenia. Na wierzchu można położyć dywan z długim włosiem bez wzorów i wzorów. Może zajmować zarówno całą powierzchnię, jak i część pomieszczenia. W ten sposób możesz strefować przestrzeń.

Sufit

Sufit sypialni lepiej wykończyć w jasnym odcieniu, można zastosować technikę zagospodarowania przestrzennego. Styl nie powinien mieć wielopoziomowych struktur, odcienie powinny kontrastować. Jeśli sufit jest wykończony na biało, to podział na strefy odbywa się w kontrastowym, na przykład czarnym.

Oświetlenie

Nowoczesny wystrój sypialni kontynuuje oświetlenie. Będziemy musieli zrezygnować z lamp podłogowych i żyrandoli. Pomieszczenie powinno być jak najbardziej jasne, można to zrobić za pomocą oświetlenia punktowego. Oprawy montowane są w suficie i ścianach.

Akcesoria i dekoracje

Styl high-tech pozycjonowany jest jako minimalizm we wszystkich szczegółach. Wystrój w tym kierunku jest praktycznie wykluczony. Dozwolone jest dekorowanie pokoju modułowymi obrazami z abstrakcyjnym obrazem. Dobrze sprawdzi się udekorowanie sypialni dużym zegarem ściennym z cyframi rzymskimi.

Projektanci używają kwiatów w pomieszczeniach, aby zapewnić wygodę, ale ich liczba jest bardzo ograniczona. Może to być pojedyncza doniczka podłogowa lub miniaturowe bonsai na toaletce. Rozcieńczy surowość i wprowadzi kolory do dużego akwarium. Powinien pasować do stylu - kwadratowy lub prostokątny w szkle.

W sypialni pomieści nowoczesny kominek zasilany energią elektryczną. Styl pozwala na zastosowanie we wnętrzu niewielkiej ilości ciepłych kolorów. Możesz wizualnie powiększyć przestrzeń za pomocą dużych luster. Służą do wykończenia części ściany od podłogi do sufitu lub frontu szafki.

Surowo zabrania się używania różnych figurek i pamiątek do dekoracji pokoju. Zabawek pluszowych nie wolno kłaść na powierzchniach. Półki można ozdobić książkami i kilkoma ramkami na zdjęcia. Meble high-tech wykonane są w jednolitym kolorze z minimalną ilością otwartych przestrzeni.

Styl idealny dla osób, które we wszystkim cenią minimalizm, nie boją się stosować innowacyjnych technologii – uderzającym przykładem jest system „inteligentnego domu”. Innowacje techniczne dobrze wpasowują się we wnętrze i podkreślają wybrany styl. Pomieszczenie staje się funkcjonalne i przestronne. Pojawia się w nim dużo światła.

.