Świąteczne szablony: udekoruj okna i twórz pocztówki

Nowy Rok to szczególne święto, bo w uroczysty dzień ludzie robią przyjemne rzeczy i przygotowują się do nadchodzącej zabawy. W ramach przygotowań ważne jest, aby niczego nie przegapić - należy dokładnie zastanowić się, co i komu dać, wybrać menu na świąteczny stół, wybrać obraz i wybrać strój. Równie ważne jest udekorowanie mieszkania. Możesz stworzyć oryginalny wystrój za pomocą szablonów na Nowy Rok.Zazwyczaj takie szablony służą do rysowania obrazów na oknach, a także do robienia pocztówek lub gazet ściennych w biurze.

Jak ozdabiać okna na Nowy Rok

Dziś bardzo popularne stało się ozdabianie okien - to łatwe zajęcie, a rysunki pomagają stworzyć prawdziwy noworoczny nastrój i poczucie magii. Tradycyjnie okna noworoczne ozdobione są różnymi papierowymi płatkami śniegu. To klasyk. Jednak od kilku lat vytynanki cieszą się popularnością. To szczególny rodzaj dekoracji.

Vytynanki wykonane są w postaci różnych postaci stylizowanych na konkretne święto. Używa się ich nie tylko w Nowy Rok, ale także w Halloween, Walentynki i inne święta. To rozwiązanie jest szczególnie popularne w licznych kawiarniach, sklepach i innych różnych instytucjach publicznych, gdzie kierownictwo jest przyzwyczajone do zachwycania gości i dawania im bajki.

Vytynanka to szablon wykonany z papieru, ale projektanci mogą użyć do ich produkcji innych materiałów: folii, kalki, papieru metalizowanego.

Szablony noworoczne

Tradycją stało się już, że symbolem najważniejszego zimowego święta są płatki śniegu lub bałwanki. Czas użyć czegoś nowego. Dopracowana kompozycja to świetna opcja.Szczególnie interesująco będą wyglądać szablony przedstawiające fabuły z dowolnymi postaciami z bajek noworocznych. Może to być Święty Mikołaj, stary Mikołaj, Śnieżna Panna, jeleń, inne zwierzęta i prezenty.

Szczególnie ważne jest, aby zastanowić się, jakim znakiem jest nadchodzący rok. Na przykład rok 2019 jest pod znakiem Ognistego Koguta - dobrze wpasuje się w fabułę szablonu. W ten sposób możesz tworzyć niepowtarzalne kompozycje.

Noworoczna technologia produkcji szablonu

Aby wykonać szablon, musisz pobrać zdjęcie, które Ci się podoba, a gotowy szablon wydrukować na drukarce. Następnie należy przygotować materiały i narzędzia.

Czego potrzebujesz:

  • nóż biurowy (z jego pomocą wytnij gładkie kontury);
  • małe, ale ostre nożyczki do paznokci;
  • deska (najwygodniejsze jest wycinanie na niej papieru).
  1. Przygotowuje się lub rysuje odpowiedni obrazek
  2. Następnie wycina się go wzdłuż obrysu papieru.
  3. Za pomocą noża biurowego wycina się duże elementy, drobne detale wypracowuje nożyczkami do paznokci.

Na filmie: jak wyciąć otwór w papierze (klasa mistrzowska)

Szablony do okien

Istnieje kilka możliwości dekorowania okien. Procedury nie są skomplikowane, a wynik w dużej mierze zależy tylko od Twojej wyobraźni:

  • Negatyw . Korzystając z tej metody, możesz utworzyć negatyw obrazu wybranego szablonu w okienku okna. W tym celu do okna z czystą wodą dołączony jest wstępnie wybrany szablon. Następnie w małym pojemniku rozcieńczyć wodę mydłem i pędzelkiem lub spryskać płyn wokół szablonu gąbką, po czym szablon ostrożnie usunąć. Aby uzyskać obraz doskonały pod każdym względem, musisz narysować kontury zwykłą wykałaczką.

  • Za pomocą pędzla . Wykonany jest z myjki do mycia naczyń. W środku gąbka jest ciasno zwinięta taśmą, osuszona wodą z mydłem lub mieszanką białej pasty do zębów, a następnie nakładana jest warstwa przez szablon. Rysunek będzie przypominał śnieg. A gdy za oknem jest lato, obraz przypomni Ci o bajecznych wakacjach.

  • Gwasz do malowania . W takim przypadku obraz jest rysowany na oknie gwaszem. A obraz należy uzupełnić szablonami, które przykleja się do szkła zwykłą taśmą.

Kartki i zaproszenia

Do tego ferie zimowe wielu chce zaprosić gości, krewnych i przyjaciół. Do zaproszeń najczęściej używa się pocztówek. Możesz je wykonać samodzielnie lub pobrać gotowy szablon zaproszenia na Nowy Rok w Internecie. Ale ważne jest, aby pamiętać, że gratulacje muszą koniecznie być niezwykłe, zabawne i bajeczne.

Możesz wybrać gotowy szablon listu, pobrać, wydrukować i ozdobić materiałami złomowymi.

Szablon kartki z drzewkiem 3D

Do wykonania kartki z zaproszeniem potrzebny będzie kolorowy papier i karton. Można wziąć papier błyszczący, foliowy, falisty. Papier origami lub drukarki są również świetne. Dodatkowo przydadzą się różne dodatki: koraliki, guziki, futerko, tkaniny, koronki, cyrkonie czy lakier z cekinami. Z narzędzi - nożyczki (wytną elementy obrazu), linijka, kompas i klej.

Materiały do ​​stworzenia kartki noworocznej

Sercem każdego schematu jest gruby karton lub dowolny gruby papier. Podstawa jest złożona na pół. Aby to zrobić, możesz użyć nożyczek lub linijki. A następnie elementy obrazu są wycinane zgodnie z szablonem i sklejane zgodnie ze schematem na tekturowej podstawie.

Wykonanie pocztówki z szablonu

Aby efekt był niepowtarzalny i oryginalny, trzeba wykazać się odrobiną wyobraźni. Takie noworoczne zaproszenie z pewnością ucieszy gości wakacji.

Gotowa kartka sylwestrowa

Gazety ścienne

W urzędach również zwyczajem jest świętowanie Nowego Roku. Możesz tworzyć tematyczne gazety ścienne, plakaty i tylko gazety. Wcześniej, aby narysować piękny świąteczny plakat, trzeba było poświęcić dużo czasu i wysiłku, teraz, wraz z rozwojem technologii, wszystko staje się znacznie łatwiejsze. Możesz wybrać swoje ulubione szablony powitań noworocznych i na ich podstawie tworzyć gazety ścienne lub inne materiały.

Noworoczny szablon gazety ściennej

Istnieje wiele szablonów noworocznych - to wybór tych, którzy chcą zadowolić innych, ale nie mają wrodzonego talentu do rysowania.Do tworzenia takich gazetek ściennych wystarczy wziąć biały papier lub papier whatman, wydrukować szablon, skleić i pomalować. Rezultatem jest gotowa gazeta wakacyjna. Ściana ozdobiona takim plakatem na długo zachwyci pracowników biura.

Nie odkładaj wszystkiego na ostatni dzień przed uroczystością, zastanów się, co lepiej zrobić za pomocą szablonów - pocztówki, zaproszenia lub gazety ścienne. Niezależnie od dokonanego wyboru szablony pomogą ci bardzo szybko stworzyć bajkę noworoczną.

Noworoczna dekoracja okien (2 filmy)

Szablony sylwestrowe i vytynanka (37 zdjęć)

.