Sufity wielopoziomowe z płyt gipsowo-kartonowych w salonie i sypialni

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia, jest sufit. Proste i białe są już nieistotne i nudne. Powłoki wielopoziomowe o nietypowym designie z elementami dekoracyjnymi i iluminacją dają zupełnie inny efekt. Przyjrzyjmy się bliżej, czym są dekoracyjne sufity z płyt gipsowo-kartonowych.

Widoki

Istnieje wiele podwieszanych pokryć różniących się kształtem, kolorem i wzornictwem. Zwolennicy tradycyjnego projektowania ograniczają się zwykle do jednopoziomowej kompozycji w hali. Dla tych, którzy chcą stworzyć coś wyjątkowego, projektanci oferują projekty wielopoziomowe.

KonstrukcjaOpis
DuplexNajpopularniejsze wzory z wieloma możliwościami projektowania
TrzypoziomoweTe sufity dekoracyjne są bardzo trudne w montażu, ale wyglądają niesamowite
KolumnyTe proste i niedrogie elementy można wykorzystać jako uzupełnienie każdego projektu
ŁukiPokój, ozdobiony łukami, wygląda jak arcydzieło

Sufity dwupoziomowe

Dekoracyjne okładziny z płyt gk w przedpokój lub sypialnia dodają pomieszczeniu dodatkowej objętości, zmieniają jego kształt nie do poznania, czyniącwnętrzebardziej wyrafinowanym. Złożoność projektu zależy tylko od wyobraźni projektanta.

Nagłe zmiany lub płynne elastyczne, wbudowane lampy lub niestandardowe kolory wykończenia - wszystkie te cechy można zrealizować przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych. Opcje sufitu do sypialni pozwalają tworzyć różne kształty: przerywane linie, narożniki i krzywe.

W zależności od projektu w sypialni, pokrycie można ozdobić malarstwem lub sztukaterią. Za pomocą kropli i przemyślanego oświetlenia można dokonać podziału na strefy pokoju lub podkreślić poszczególne elementy wnętrza: łóżko, stół itp.

Sufity dwupoziomowe są bardziej odpowiednie dla dzieci Pokój. Za pomocą płyt kartonowo-gipsowych możesz budować dowolne kształty: słońce, kwiat, obcy statek, piłkę.

Podświetlenie

Główną funkcją podświetlenia nie jest oświetlenie, ale tworzenie szczególnego nastroju i atmosfery. Jego projekt może być dowolny. Najbardziej popularne są taśmy LED. Tworzą równomierne oświetlenie, zwiększając głębokość sufitu i tworząc efekt „pływania”. Łącząc różne kolory i kształty można stworzyć niepowtarzalny projekt, zbudować lekki gzyms z oświetlenia LED lub neonowego. Żarówki umieszczone wzdłuż obwodu sali nadają pomieszczeniu szczególnej atmosfery i uroku.

Rodzaje oświetlenia:

 • Oświetlenie standardowe tworzy się z opon i lamp sufitowych.Nadaje się do każdego pomieszczenia.
 • Zagospodarowanie przestrzeni kolorem pozwala podzielić pomieszczenie na części.Obszar aktywny można rozjaśnić, a obszar relaksacyjny stonować.

Wykładzina w sypialni

Nad łóżkiem montowane są sufity wielopoziomowe. We wnętrzu sypialni największą popularnością cieszą się powłoki dekoracyjne o falistych liniach. Projekt może być dowolny: asymetryczna dekoracja, fryzy, łuki, kolumny. Najważniejsze, aby nie używać jasnych kolorów. Zwykle montowana jest biała powłoka. Ale możesz też zainstalować jasnoniebieski sufit, który będzie przypominał niebo. Drugą opcją jest pomalowanie środka ciepłym kolorem, a następnie wykonanie gładkich linii z przejściem do zakresu ścian.

Błyszczące wykończenia są zwykle używane do powiększania pomieszczeń. Ale w sypialni ta opcja nie zadziała. Połysk tylko odwróci uwagę. Lepiej użyć matowego wykończenia.

Do podziału na strefy można wykorzystać złożone kształty i wielopoziomowe struktury. Nie zaleca się jednak montowania ich w małej sypialni. Optycznie zmniejszą wielkość pomieszczenia.

Kwadratowe sypialnie z wysokimi sufitami nie są rzadkością. Aby naprawić błąd projektowy, musisz pomalować podłogę na ciemny kolor. To wizualnie obniży „górę”. Efekt dopełnią ściany pomalowane o dwa odcienie ciemniejsze. Możesz wybrać dowolne kolory: kawowy, pomarańczowy, fioletowy. Pamiętaj, aby wstawić oprawy do konstrukcji sufitu. Duża ilość światła stworzy iluzję wolnej przestrzeni.

Sufit w salonie

Do dekoracji sufitu w przedpokoju projektanci zalecają stosowanie odpowiednich geometrycznych kształtów konstrukcji. Nakładka z płyt gipsowo-kartonowych pomoże podzielić pomieszczenie na strefy, a reflektory stworzą niepowtarzalny design.

Hale w Chruszczowie wyróżniają się niewysokimi sufitami (2,5 metra) i zerową izolacją akustyczną. Przy przebudowie pokoju należy natychmiast porzucić duży żyrandol, który tylko zaśmieca salon, czyniąc go wizualnie niskim. Lepiej rozważyć projekt z podwieszanym sufitem z płyt gipsowo-kartonowych i reflektorami. Rozproszone oświetlenie w przedpokoju optycznie powiększy pomieszczenie, a izolację akustyczną można wbudować w samą konstrukcję.

Paleta kolorów powinna być w jasnej gamie. A jeśli wszystkie powierzchnie hali zostaną wykonane w tym samym kolorze, granice pomieszczenia będą wizualnie rozmyte. Stworzy to iluzję dużej przestrzeni.

Projekt sufitów w kuchni-salonie

Nawet jeśli powierzchnia pokój ma 20 metrów, montaż wielopoziomowej konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych nie jest tego wart. Rzeczywista wielkość pomieszczenia w dużym stopniu zależy od wysokości sufitów. Jeśli są niskie, warto rozważyć wnętrze z powłoką jednopoziomową.

Należy również zawczasu przemyśleć sposób zagospodarowania pomieszczenia.Granice można ustawić nie tylko za pomocą diod LED na suficie, ale także za pomocą kolorowych ścian.

Jeżeli powierzchnia kuchni jest większa niż salon, to tę część sufitu można podświetlić ciemniejszym kolorem. Ta zasada nie działa, jeśli salon jest mniejszy niż kuchnia.

Przy wyborze kształtu należy wziąć pod uwagę, że kuchnia posiada krzywe wnęki, przewody elektryczne i otwory wentylacyjne. W razie potrzeby elementy te można ukryć pod sufitem.

Jeśli chodzi o kolorystykę to wszystko zależy od lokalizacji kuchni-salonu:

 • zielony i niebieskimożna zastosować jeśli jadalnia znajduje się po słonecznej stronie;
  • biała kuchniawpasuje się w każde wnętrze;
  • beżowy i żółtymożna zastosować, jeśli nie można ustawić prawidłowego oświetlenia;
  • Kuchnia-pokój dzienny w kolorze różowymbardziej nadaje się na mieszkanie, w którym mieszka małżeństwo.

  Sufit wielopoziomowy z płyt gipsowo-kartonowych (2 filmy)

  Opcje sufity wielopoziomowe (40 zdjęć)

.