Stylowe wnętrze nowoczesnego pokoju dziewczynki (+35 zdjęć)

Pokój dziewczynki lub nastolatka powinien być udekorowany zgodnie z pewnym stylem. Projekt sypialni dobierany jest indywidualnie, biorąc pod uwagę osobiste preferencje dziewczyny, jej hobby, zainteresowania i preferencje dotyczące koloru. Również tutaj musisz wziąć pod uwagę charakter młodej damy.

Z jakiego wnętrza pokoju dziewczynki zostanie wybrane w okresie dojrzewania, zależy od jej nastroju, studiów i wejścia w dorosłość. Ważne jest, aby dominowało piękno i wygoda.

Dziewczęta w wieku 16 lat często mają już własne zdanie na temat tego, który projekt sypialni jest najbardziej preferowany. Dlatego przed zamówieniem fototapety do przytulnej sypialni dla nastolatka, mebli lub wystroju koniecznie przedyskutuj szczegóły z jej kochanką. Tutaj liczy się wszystko: kolor mebli, tapet i zasłon, designwnętrza, stylowy i nowoczesny wystrój, a także jego przynależność stylistyczna.

Parametry ogólne

Pokój dla wesołej i jeszcze bardzo młodej 16-letniej dziewczynki powinien być jasny, wystarczająco przestronny i podzielone na oddzielne strefy...Konieczne jest wydzielenie przestrzeni na strefy, aby wizualnie podzielić małą przestrzeń na kilka obszarów roboczych: sypialnię, garderobę, gabinet do prowadzenia lekcji.

Do pokoju nastolatka nie należy kupować drogich dekoracji i przedmiotów kolekcjonerskich. To będzie przynajmniej niepotrzebne. Ponadto nie musisz instalować wolumetrycznych, ponurych, ciężkich mebli.

Postaw na praktyczność i funkcjonalność dzięki nowoczesnym i łatwym w użyciu meblom i urządzeniom.

Pokój dzielimy na strefy

Nie jest łatwo urządzić piękną i przytulną sypialnię dla młodego dziewczynka 16-18 lat. Przed podjęciem zdecydowanych działań należy dokładnie przemyśleć wystrój wnętrza, wybrać tapetę lub fototapetę na ściany, harmonijnie dobrać kolor materiałów wykończeniowych, zasłon i mebli oraz zakupić niezbędny wystrój.

Najpierw podziel przestrzeń na co najmniej dwie strefy:

 • strefa do pracy;
 • teren rekreacyjny.

Zagospodarowanie przestrzenne wnętrza jest niezwykle ważne. Pomoże to nauczyć dziewczęta porządku i samoorganizacji. Aranżacja wnętrz powinna zapewniać odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza w obszarze, w którym dziewczęta odrabiają lekcje, czytają i piszą. Jak właściwie podzielić pokój dla dziewczynki na osobne strefy, możesz dowiedzieć się od specjalistów.

Brak oświetlenia może mieć negatywny wpływ na zdrowie nastolatka, dlatego rozważ trzy poziomy oświetlenia: górny, środkowy i indywidualny.

Tapeta do sypialni

Jeden z kluczowych punktów w projekcie pokoju 16-letniej dziewczynki -18 to dekoracja ścienna. Do tego celu można wykorzystać kafelki, zwykłą tapetę papierową, winylową lub flizelinową, a także stylową i kolorową fototapetę.

Jeśli zdecydujesz się wybrać tapetę do pokoju dziecinnego - koniecznie przedyskutuj tę kwestię z właścicielem pokoju. Zapytaj, jaki kolor i faktura wydają się jej w tym przypadku najistotniejsze.Bardziej odpowiednie może być, aby dziewczyna udekorowała sypialnię w kolorach jasnoróżowym, niebieskawym, beżowym lub jasnozielonym.Zachęcamy do pastelowych odcieni. Kolor nie powinien być zbyt jasny i agresywny. Zastanów się też wcześniej nad możliwym wystrojem.

Nowoczesny pokój dziecięcy może wyglądać na wszystko, zwłaszcza że nie jest to już pokój małej dziewczynki, ale przestrzeń osobista nastolatka od 16 roku życia, który ma swoje hobby, czy to upodobania muzyczne, taniec, malarstwo czy kreatywność. Wystrój pokoju dziecięcego, a także preferowany kolor, który zostanie przyjęty jako podstawa, może różnić się w bardzo szerokim zakresie.

Wiele dziewczynek woli radykalnie odmienić wnętrze pokoju dziecinnego, zmieniając tapetę lub przemalowując ściany na inny kolor, wklejając murale lub dekorując pokój plakatami przedstawiającymi ich ulubionego idola.

Tapeta może różnić się nie tylko tak ważnym kryterium jak kolor, ale także jakością materiału.

Popularne rodzaje tapet do dekoracji pokoju:

 • papierowa tapeta jest przyjazna dla środowiska i ekonomiczna materiał, który dobrze przepuszcza powietrze i nie zapobiega wymianie gazu ziemnego w pomieszczeniu;
 • elastyczna i trwała tapeta winylowa;
 • tapety flizelinowe - mniej odpowiednie do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych, ale dość atrakcyjne z wyglądu;
 • Ekologiczne i miłe dla oka tapety tekstylne o wysokiej jakości i odpowiedniej cenie

Jakie materiały są bardziej odpowiednie w obliczu tak trudnego zadania jako dekorowanie przytulnych nastoletnich sypialni - to zależy od Ciebie.Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jakość i właściwości użytych materiałów, ich przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo.W końcu mówimy tu nie tylko o pięknie i atrakcyjności, które wyróżnią wystrój wnętrz, ale także o zdrowiu nastolatka.

Fototapety

Fototapety są dziś bardzo popularne. Fototapety są praktyczne i trwałe, a ich różnorodność jest po prostu niesamowita. Do sypialni możesz wybrać zarówno zwykłe, jak i 3D fototapety.

Aby dziewczyna miała wybór w aranżacji wnętrza swojego pokoju, zamiast fototapety można powiesić duży plakat, obraz, wydruk. Element ten można często zmieniać, co urozmaica i powoduje zmianę nastroju wnętrza.

Malownicze pejzaże, pola kwiatowe, martwa natura, architektoniczne zachwyty, a nawet zdjęcia znanych osobistości mediów, postaci z bajek - wszystko to może stać się prawdziwą ozdobą żłobek. Jak prawidłowo dobrane fototapety przekształcają zwykły pokój dla dziewczynki, możesz zobaczyć na zdjęciu w katalogu firmy producenta. Fototapety można zastosować w pomieszczeniach o zupełnie innych kształtach i rozmiarach, najważniejsze jest dobranie odpowiedniego koloru, odcienia lubwzoru.

Popularne style i wzory

Wystrój pokoju, w którym mieszkają dziewczyny, powinien wyróżniać się zwiększonym komfortem i wyrafinowaniem. Nie należy tłumić pragnienia nastolatka, by się wyróżniać i pokazywać swoją wyobraźnię, nawet w tak odpowiedzialnej sprawie, jak urządzanie pokoju dziecinnego. W końcu pokój dziecięcy dziewczynki w wieku 13, 16 czy 18 lat może wyglądać zupełnie inaczej. Zmienia się światopogląd nastolatka, a wraz z nim jego preferencje smakowe.

Jeśli więc dziewczynki w wieku 12-13 lat mogą być całkiem zadowolone z sypialni urządzonej w różowych pastelowych kolorach, to już w wieku 16-18 lat czasami trzeba zmienić wnętrze pokoju dziecinnego nie do poznania.

Do najpopularniejszych stylów, które można wykorzystać do dekoracji pokoju dziecinnego należą:

 • delikatna i wyrafinowana Prowansja;
 • nowoczesny i modny high-tech;
 • ekscentrycznynowoczesny;
 • dyskretna klasyka;
 • lakoniczny minimalizm;
 • Wolny kraj.

Jakie dokładnie będzie wnętrze pokoju dziecięcego dla prawie całkowicie dorosłej dziewczynki, zależy od Ciebie. Najważniejsze, że twoje decyzje są przemyślane i uzgodnione, ponieważ sama dziewczyna będzie musiała mieszkać w wygodnym pokoju.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.