Stołek schodowy - uniwersalne krzesło lub dwa kawałki w jednym

Całkiem praktyczną rzeczą w życiu codziennym jest krzesło, które zamienia się w klatkę schodową. Zalety są oczywiste – jeden obiekt może pełnić dwie funkcje. Dzięki temu nie kupujesz kolejnego przedmiotu gospodarstwa domowego i oszczędzasz miejsce w domu. Stołki drabinkowe oferowane przez różne firmy umożliwiają dokonanie pewnego wyboru według własnego gustu.

Opis

Taboret drabinkowy to specjalny przedmiot gospodarstwa domowego, ponieważ łączy w sobie dwa elementy: jako mebel do siedzenia, a w razie potrzeby można go łatwo obrócić w drabinę. Nikt nie twierdziłby, że korzyści są oczywiste. Często gospodynie domowe muszą dostawać naczynia z górnych półek w kuchni. Zaczynają szukać drabiny, co powoduje niepotrzebne kłopoty i wymaga czasu.

Cechą schodka są stopnie przymocowane do jego nóg. A jeśli to konieczne, funkcjonalny kierunek stołka można łatwo zmienić.

Producenci starają się pokazać swoją pracę i opracować nowe modele schodków z różnych materiałów.W sprzedaży są produkty wykonane z drewna, plastiku, metalu, modele kombinowane. Wybór na każdy gust i budżet.

Na wideo:recenzja schodka „Universal”.

Jak można używać?

Ten atrybut mebli kochają wszystkie gospodynie domowe. Jego stabilność i niskie kroki pozwalają na bezproblemowe użytkowanie.Za pomocą takiego stołka wyjmuje się przedmioty znajdujące się na wysokości nieco większej niż wzrost człowieka.

Można wykonać wiele drobnych, ale niezbędnych w życiu codziennym prac:

 • wymienić uszkodzona żarówka w żyrandolu;
 • zabrać lub odłożyć książki na górne półki w bibliotece;
 • wyjąć naczynia i inne przedmioty z górnych szuflad w kuchni;
 • ​​
 • zdejmij lub zważ zasłony;
 • zbieranie owoców z drzew;
 • posprzątaj szafy lub szafy wnękowe.

Możesz wymienić nieskończoną liczbę prac domowych. Dzięki składanemu stołkowi schodkowemu można je wykonać szybko i bez większego stresu.

Aby meble nie wyróżniały się na tle całego wnętrza, kampanie produkcyjne nieustannie pracują nad ich projektem.W sprzedaży dostępne są produkty z różnych materiałów, co znacznie poszerza asortyment tego typu mebli.

Obecnie w sklepach dostępna jest szeroka gama plastikowych taboretów schodowych. Są znacznie lżejsze i wygodniejsze w użyciu.

Różne firmy pokazują modele różniące się kształtem i liczbą stopni.Są bezpieczne i łatwe w użyciu. A różnica w odcieniach pozwala wybrać stołek według własnych upodobań. W razie potrzeby przedmiot można łatwo schować do spiżarni, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Znacznie mniejszy niż standardowa drabina.

Na wideo:przekształcający się taboret "Ziarna kawy".

Odmiany

Z wyglądu łączne stołki niewiele różnią się od swoich odpowiedników. Dzięki temu mogą służyć jako meble do siedzenia np. w kuchni. Firmy pracują nad dodatkowymi elementami. Od sposobu ich montażu rozróżnia się następujące typy konstrukcji.

Stacjonarne

Konstrukcje drewniane typu stacjonarnego są łatwe w montażu, co jest jednym z argumentów przemawiających za ich optymalnym kosztem.Nogi stołka ustawione pod niewielkim kątem. Poprzeczki, czyli stopnie, są na nich wzmocnione. Ponieważ schemat produktu jest prosty, możesz to zrobić sam. Najczęstsze opcje to drewniane drabiny stołowe.

Wygląd typu stacjonarnego nie zmienia się, dlatego trzeba przeznaczyć miejsce w pomieszczeniu na jego przechowywanie.

Firmy skupiają się na następujących niuansach:

 • Gumowane uszczelki nakładane są na nogi drewnianego stołek do ochrony wykładziny podłogowej przed zarysowaniami. Ten sam ruch zapobiegnie ślizganiu się mebla, co zwiększy stopień bezpieczeństwa podczas jego użytkowania.

 • Jeśli stołek jest wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego, na stopniach należy przykleić gumowe paski. Zmniejsza to poślizg i ułatwia użytkownikom poruszanie się po paskach.

Składane

Drabiny w wersji kompaktowej - konstrukcja składana. Po najprostszych manipulacjach łatwo zamienia się w drabinę.Produkt składany ma bardziej złożony układ. Tutaj trzeba już poważniej przemyśleć projekt i opracować szczegółowy schemat.

Cechy konstrukcji składanej to:

 • Urządzenie wykorzystuje nie tylko elementy składane. Niektóre modele stołków są zaprojektowane z wysuwanymi stopniami.
 • Stopnie znajdują się w tej samej odległości od siebie. Szerokość jest przemyślana przez menedżerów firm tak, aby była przyjazna dla użytkownika.
 • Po rozłożeniu drabina ma dobrą stabilność, jeśli jest wykonana z drewna. Produkty z tworzyw sztucznych nie mogą się tym pochwalić.

Firmy praktykują produkcję opcji składania nie tylko z drewna, ale także z metalu i plastiku. Wykazują wysoką praktyczność i popyt.

Wielofunkcyjna drabina stołowa sprawia, że ​​jest niezastąpiona w domu. Dzięki temu producenci osiągają doskonałe wyniki w znajdowaniu nowych rozwiązań poprawiających użyteczność produktów. Możliwe jest kupowanie towarów różnych kategorii na wyspecjalizowanych stronach, pozostawiając swoje dane. Kierownik skontaktuje się z klientem telefonicznie i wyjaśni wszystkie życzenia.

Jak zrobić prosty stołek własnymi rękami (2 filmy)

Różne modele stołków (55 zdjęć)

.