Różnorodność wystroju domu własnymi rękami (+41 zdjęć)

Chciałabym stworzyć własny przytulny dom, wnętrze kuchni, przedszkole, aby miło było mu wracać co wieczór. Możesz zrobić wystrój domu własnymi rękami. Najważniejsze jest, aby dokładnie wiedzieć, jak.

Od czego zacząć

Dziś istnieją miliony pomysłów na udekorowanie wnętrza przedszkola, tworzenie różnych przedmiotów. Możesz zrobić wystrój domu własnymi rękami bez poważnych kosztów materiałowych. Kilka pomysłów na stworzenie wymarzonego wnętrza przedstawimy w dalszej części artykułu. Ale najpierw musisz zdecydować, w jakim stylu zostanie urządzone wnętrze mieszkania.

Istnieje wiele technik i sposobów przekształcania rzeczy w nowe, różne. Podczas tworzenia przedmiotów dekoracyjnych ważne jest, aby wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Jeśli wiesz, jak szyć, możesz ozdobić wnętrze kuchni poduszkami, niezwykłymi zasłonami. Urodzeni artyści mogą ozdobić ściany mieszkania obrazami, pomalować znajome i nudne meble w przedszkolu: szafę, stół kuchenny, komodę, krzesła. Wszystko się przyda - koraliki, wzory haftu, prace z drewna, szkła, tkanin.

Patchwork

Patchwork - robienie dywanów, obrusów, koców z tkanin, szmat, nici, wstążek. Za pomocą tej techniki możesz tworzyć własne przedmioty dekoracyjne lub dekorować stare. Pomysły mogą być różne. Możesz zrobić wzór na narzucie, na poduszkach w pokoju dziecięcym. Zrób obrus i uzupełnij jego kuchenne wnętrze.

Ikebana

Stworzenie ikebany nie zajmie dużo czasu i pieniędzy, a taką kreacją można się cieszyć przez długi czas. Miłośnicy kwiatów docenią kompozycję świeżych bukietów. A jeśli wykażesz się wyobraźnią i dodasz do kompozycji zabawki, gałęzie drzew, artykuły gospodarstwa domowego, na przykład kredki, otrzymasz element dekoracyjny do kuchni, pokoju dziecinnego czy salonu.

​​​​

Dekoracja ścienna

Jeżeli ściany mieszkania pomalowane są w jednym odcieniu, następnie korzystając z poniższych pomysłów możesz udekorować dowolny lokal:

  • domowe obrazy, rysunki dzieci ożywią wnętrze salonu, kuchni;

  • galeria zdjęć z archiwum rodzinnego, w pięknych ramach - takie zwyczajne pomysły tworzą przytulność, zarówno w kuchni, jak i we wnętrzu. pokój dzienny;

  • nietuzinkowe półki schodkoweprzyciągną uwagę gości, a w przedszkolu pozwolą sortować książki według zainteresowań;

  • szablony w postaci zwierząt, kobieca postać lub rośliny ożywią pustą ścianę w kuchni lub w żłobek.

Możesz stworzyć obszerny oryginalny rysunek ze zwykłego kolorowego papieru. Pomysły mogą być bardzo różnorodne. Możesz wyciąć motyle, serca, gwiazdki, kwiaty i ozdobić nimi ścianę pokoju dziecinnego. Lepiej jest robić takie figury w różnych rozmiarach, wieszać je w różnych odległościach od siebie iw różnych sekwencjach. Na przykład ułóż ogromne serce z motyli.

Rada! Twórz podróbki w różnych kolorach.

Lampa domowa

Weź nić konopną, klej, kulkę lub kulkę o żądanym rozmiarze. Zanurz sznurek w kleju, ale nie do końca, ale do połowy i owiń nim kulkę. Pozostaw na kilka godzin. Po wyschnięciu wyjmij kulkę i pomaluj ją na dowolny kolor. Farba akrylowa jest do tego lepsza, nie jest toksyczna, dobrze utrwali nić w tej pozycji. Dzięki temu możesz uzyskać oryginalną lampę do kuchni, pokoju dziecinnego lub dowolnego innego pomieszczenia.

Zwracaj uwagę na meble

Nie każdy ma możliwość częstej zmiany mebli w swoim mieszkaniu. Ale chcesz, żeby zawsze wyglądała pięknie. Wystrój pokoju możesz przygotować własnymi rękami. Pomysły mogą być różne:

Możesz przemalować krzesło lub komodę techniką deblendowania.Aby odrestaurować stary kredens wystarczy go przemalować, zmienić uchwyty, wstawić kolorowe szkło lub namalować obraz w stylu ludowym.

Stół kuchenny udekoruj obrusem, wykonaj tapicerkę wstążkami lub haftem na krześle.

Domowe poduszki dodadzą uroku wnętrzu pokoju.Jasne poduszki mogą być wykonane z łat, skrawków materiału, starych sukienek, ewentualnie starego futrzanego zimowego płaszcza. Zapraszam do inskrypcji, haftów, koralików, ręcznie rysowanych obrazków na tkaninie. Poduszki dobrze prezentują się na fotelach, sofach, krzesłach, łóżkach. Lub możesz ozdobić kącik kuchni poduszkami.

Ze starej ramy okiennej możesz zrobić modny kolaż plakatowy do pokoju dziecinnego.Wystarczy zdjąć szybę, w razie potrzeby pomalować ramkę. Twórz obrazy powiązane kompozycyjnie i wstawiaj je zamiast okularów.

Użyj przedmiotów pod ręką

Istnieje również wiele opcji dekorowania przy użyciu pustych butelek. Musisz wziąć butelkę o nietypowym kształcie, wlać do niej piasek. Ułóż warstwy kolorowych warzyw i zalej je roztworem octu. Butelki można wiązać nitkami, wstążkami, stosować technikę deblendowania, malować farbami. Zdobią kuchnię, zajmą miejsce w kredensie i elegancko dopełnią wnętrze każdego mieszkania.

Panel

Panel może być wykonany z dowolnych materiałów odpadowych: makaron, zboża, groch, fasola, kukurydza, kamyki, kawa, suszone kwiaty, koraliki, koraliki. Wystarczy wybrać materiał, z którym wygodnie się pracuje. Pomysły projektowe zależą bezpośrednio od stylu pomieszczenia.Panel ścienny, dzielący przestrzeń na strefy, idealnie wpasuje się we wnętrze salonu.Obrazy przedstawiające życie na wsi, przyprawy, warzywa i zboża będą odpowiednie w klasycznym stylu kuchni. Kontrastowe obrazki w jasnych ramach ze zwierzęcymi literami i kokardkami będą dobrze wyglądać w skandynawskim stylu. Panel z gazetami, kredową tapetą i starymi plakatami zmieści się we wnętrzu loftowej kuchni. Mogą być również wykonane ze złomu.

Przenieś w przeszłość

Czy pamiętasz, jak dawniej urządzano dom? Były tosuszone rośliny i pęczek ostrej paprykilub cebuli. A także robili lalki - amulety z białej tkaniny bawełnianej lub lnianej w postaci dziewczynki z włosami z nici. Na twarzy zwykle robiono krzyż, który był ochroną przed wszelkim złem. Były też malowane naczynia. Te same pomysły można wykorzystać dzisiaj. Nadaj swojemu domowi odrobinę koloru. Nie zapominaj, że wciąż istnieje wystrój zrób to sam ze złomu.

Możesz tworzyć zdobione pocztówki i zeszyty obcinając je tkaniną, skórą, klejąc cekiny na nich, koraliki, po wydaniu decoupage.

Wianki nie wyszły z mody

Możesz stworzyć wieniec o każdej porze roku. Wiosną magii dodadzą pierwiosnki, kwitnący jaśmin, wiśnie, gruszki.Dobrze będzie wyglądał wieniec z malowanych wydmuszki na Wielkanoc.Taki wieniec można powiesić na drzwiach lub postawić na stole kuchennym.

Latem wykorzystuje się polne kwiaty: słoneczniki ozdobne, chabry, stokrotki. Możesz także zrobić wieńce z jagód, gałązek malin, wiśni, truskawek. Jesienią możesz robić na drutach z jasnych liści, mieszać wszystkie odcienie jesieni i wprowadzać je do domu. Weź szyszki, żołędzie, jesienne kwiaty i stwórz. A zimą możesz tworzyć ozdoby choinkowe, rzeźbione płatki śniegu, szyszki, deszcze i koraliki.

Zabawki filcowe

Aby uszyć zabawki filcowe, potrzebujesz specjalnych umiejętności i materiałów, ale jeśli poświęcasz czas i siłę, możesz zostać mistrzem zabawek. Zostaw urocze zwierzaki, lalki na kuchennych stołach, w szafkach, na półkach, w pobliżu poduszek. Zawsze wyglądają schludnie i urozmaicają wnętrze kuchni czy salonu.

Nawet doniczki można przekształcać, brać i obwiązywać jutą.Szyjemy pokrowce na doniczki z haftem, kokardkami, koronką, koralikami. Zrób niezwykłe stojaki na kwiaty, zawieś je pod sufitem. Taka nietypowa metoda projektowania byłaby odpowiednia na przykład w hacjendzie.

Główną zasadą przy tworzeniu domowych dekoracji jest wykorzystanie improwizowanych materiałów i wyobraźni.

Świąteczny domowy wystrój i litery wolumetryczne (2 filmy)

Elementy dekoracyjne do mieszkania (41 zdjęć)

(23 4)
.