Rodzaje szablonów i ich zastosowanie do dekoracji wnętrz

Szablony do dekoracji, szablony wykonane ręcznie i gotowe układy zawsze przydają się do zdobienia ścian, podłogi, sufitu pomieszczenia lub przy mniejszych przedmiotach. Szablony są szeroko stosowane do dekorowania powierzchni. Jeśli chcesz i umiejętnie, za pomocą szablonu możesz wykonać trójwymiarowe rysunki motyli, kotów lub kwiatów. Ponadto kolorowy nadruk pomoże ozdobić ściany w kuchni, łazience, sypialni, pokoju dziecinnym i każdym innym pomieszczeniu.

Rodzaje szablonów

Wzory na ściany, wymyślone przez siebie do aranżacji pomieszczenia, zwykle okazują się bardzo ciekawsze, ponieważ odpowiadają Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, czy będzie to stado ptaków, rój motyli, czy fajne zwierzęta do pokoju dziecięcego, staną się bohaterami życia rodzinnego. Kupując gotowy szablon do dekoracji pokoju lub dokonując kosmetycznych aktualizacji wwnętrzu, musisz zrozumieć, jak długo lub ile razy wystarczy blankiet, aby móc udekorować dom zgodnie z Twój plan.

Szablony dzielą się na kilka typów:

  • Szablon foliowy na bazie kleju. Jest to cienka folia, na którą z jednej strony nakładana jest kompozycja kleju. Jest to opcja jednorazowa, chociaż są rzemieślnicy, którzy potrafią nią ozdobić kilka metrów ścian. Asortyment jest ogromny: kilka wariantów motyli, ptaków, kotów, zabawnych obrazków zwierząt ibohaterów kreskówek. Piękne wzory do wnętrza pokoju, a wszystko to w przystępnej cenie.
  • Szablon do malowania wykonany z gęstego twardego plastiku. Najwygodniej jest z przezroczystego materiału. Bez względu na rozmiar może być używany przez długi czas, ważne jest, aby zapewnić odpowiednie przechowywanie, pamiętaj o zmyciu go z farby po zakończeniu pracy. Do malowania wzoru służy szablon wielokrotnego użytku. Z jego pomocą powstają wolumetryczne rysunki ptaków lub motyli. Do uzyskania odcisku używa się szpachli, która pomoże ozdobić wnętrze kuchni, pokoju dziecinnego czy innego pomieszczenia.
  • Szablony własnej produkcji. Są wykonane z wszystkiego, ale preferowany jest papier, tektura lub plastik. Materiały te są przydatne do nauki cięcia i używania narzędzi. Przeprowadzając własne testy bazy szablonu, często można znaleźć nieoczekiwane rozwiązania dla wnętrza. Ponadto tylko praktyka pomoże ci opanować umiejętności rysowania, zrozumieć wszystkie niuanse używania noża do cięcia. A także, aby zrozumieć, co jest bardziej praktyczne, aby tworzyć szablony, które szablony obrazów działają lepiej, aby wymyślić własny obraz. Wykonanie własnego dużego lub małego szablonu nie jest trudne, pierwsze próbki zrób z papieru. Ale zanim przystąpisz do pracy, stwórz szablony, aby wycinanie szablonów było szybkie.
Szczególnie fajnie jest zrobić szablony do pokoju dziecięcego. Pomóż swoim dzieciom wybrać szablony rysunkowe do wnętrza i poinstruuj je, aby wycięły je z papieru. W międzyczasie wytnij szablony do ścian. Fajne zwierzątka, kilka różnych motyli, kilka gatunków ptaków, do kuchniciekawa będzie ozdobaz wizerunkiem owoców i warzyw. Kwiaty i bukiety doskonale ozdobią każde pomieszczenie.

W przypadku użycia szablonów

Artystą może zostać każdy, nawet jeśli umiejętności rysunkowe są ograniczone umiejętnością rysowaniabuźki twarz. Konieczne jest wykonanie kilku stempli, szablonów i zabranie się do roboty, zwłaszcza że istnieje już trend w malarstwie, w którym płótna maluje się za pomocą stemplowania.

​​

Druki z rysunkami ozdobią korytarz.Wykonując oznaczenia na ścianie i używając szablonu, można wykonać ciemną ozdobę tam, gdzie najczęściej występują zabrudzenia.Jeśli ogólny stan korytarza wymaga kosmetycznych napraw, ale nie ma ochoty ponownie przyklejać tapety lub całkowicie przemalowywać ścian, na ratunek przyjdzie również szablon. Ściany ozdobione wizerunkami motyli, kotów, ptaków wyraźnie odświeżą przestrzeń.

Artystyczne wykorzystanie nadruków w kuchni zredefiniuje ściany, meble lub urządzenia. Dekoracyjne nadruki lub ornamenty na ścianach w jadalni pozwalają na renowację ścian bez dodatkowych kosztów. W strefie kuchennej często przebywają wszyscy członkowie rodziny i dlatego wnętrze szybko się nudzi. Meble wydają się nudne, ściany nudne, a kafelki pospolite. To szablony pomagają urozmaicić paletę kolorów. O każdej porze roku możesz zmienić otoczenie kuchni, a jeśli wszystkie ściany wyłożone są płytkami ceramicznymi, to możesz zmienić nastrój na każde wakacje.

Małym sekretem częstych remontów kuchni szablonowo-malarskich jest farba akrylowa. Łatwo się aplikuje, szybko wysycha, jest bezwonny i toksyczny, a także szybko się spłukuje.

Szablony łazienkowe są wygodne do dekoracji ścian w jasnych kolorach. Aby jednak uzyskać trwały wzór, warto zastosować farbę wodoodporną. Ciekawy efekt uzyskuje się stosując farbę tego samego koloru, dającą matową i błyszczącą powierzchnię. To, jaka będzie baza, zależy od osobistych preferencji, ale połączenie matu i połysku daje luksusowe możliwości dekoracyjne.

Do lokalu mieszkalnego

Salon, sypialnię można ozdobić wzornikiemrysunekduży rozmiar. Jest to o wiele bardziej harmonijne w przypadku dużych pomieszczeń. Za pomocą jednego szablonu możesz ustawić ekskluzywną ozdobę na ścianach i nie wymaga to specjalnych umiejętności. Plastik z wyciętym wzorem jest mocowany do ściany taśmą maskującą i po wykonaniu kolorowego nadruku przenoszony jest w nowe miejsce na ścianie. Tak więc krok po kroku rozróżniają całą ścianę.

Ornament szablonowy ozdobi ściany na granicy z sufitem lub przy listwie przypodłogowej. Ornament wygląda nie mniej organicznie w miejscach podziału stref funkcjonalnych jednego pomieszczenia.

Aby nałożyć wzór, nie zawsze trzeba zdejmować tapetę, można wyczyścić ściany i nałożyć malowanie szablonowe, a będzie to designerskie rozwiązanie do dekoracji ścian.

Największe pole do zajęć z szablonem w ręku znajduje się w pokoju dziecięcym. Tutaj możesz ozdobić wszystko rysunkami! Miej cierpliwość, farby i zapas rysunków.Koty, koty, ptaki, rój motyli, drzew i kwiatów dobrze dogadują się w szkółce.Fajne i zabawne postacie z kreskówek z radością zadomowią się na stoliku nocnym, wezgłowiu, drzwiach szafki w pokoju dziecięcym. Możesz ozdobić dosłownie wszystko! Podłoga w przedszkolu nie jest wyjątkiem, ponieważ tak ciekawie jest toczyć samochody po narysowanej drodze.

Jak zrobić szablon własnymi rękami można znaleźć w sieci. Do cięcia potrzebny będzie specjalny nóż z kilkoma nasadkami, twardy przezroczysty arkusz plastiku i szablony, wzdłuż których wycinany będzie szablon. Szablony mogą być wykonane z papieru, kartonu. Rysunek z szablonu przenosi się na plastik za pomocą pisaka lub markera nasączonego alkoholem, a następnie wycina wzdłuż wyznaczonych linii.

Błędy w malowaniu szablonowym

Efekt zawsze chcesz uzyskać za pierwszym razem, ale rzadko kiedy się uda. Dlatego wykonaj pierwsze testy na papierze. Kiedy malujemy, czujemy nacisk pędzla, ilość farby. Z szablonem, nieco inna technika. Farbę nakłada się gąbką, jeśli ornament nie jest duży, lub wałkiem, jeśli używany jest duży szablon. Ponadto, aby opanować techniczne możliwości cięcia, pierwsza ozdoba lub rysunek motyla powinien być wykonany z papieru. Nie potrwa długo, ale spełni swoją misję. Zapisz szablon, który Ci się podoba, zawsze możesz go użyć.

Główne błędy podczas używania szablonu:
  • Nieutrwalony szablon. Jeśli tak się stanie, rysunek będzie rozmazany.
  • Smugi farby. Użyj grubszej farby i nie nabieraj jej zbyt dużo na raz.
  • Nierównomierne nakładanie farby. Docisk wałka lub gąbki powinien być stały pod względem nacisku.

Używając szablonu do dekoracji domu, będziesz naprawdę cieszyć się procesem i rezultatem. To, które rysunkipojawią sięw pokoju, to tylko kwestia gustu. Najpopularniejsze są różnego rodzaju motyle, ptaki, śmieszne wizerunki postaci z kreskówek we wnętrzu pokoju dziecięcego. Szablony obrazów można znaleźć w Internecie lub wymyślić własne.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.