Robienie małej kuchni w Chruszczowie (+50 zdjęć)

Projekt dla małego kuchnia w Chruszczowie jest nie mniej ważna niż w dużym pokoju. Ile czasu spędzamy w kuchni? Muszę przyznać - dużo. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje wnętrze tego pokoju. Dokładnie opracuj i przemyśl każdy szczegół małej kuchni.

Jeśli pozwala na to przestrzeń, możesz wykazać się maksymalną wyobraźnią i wyposażyć kuchnię we wszystko, czego potrzebujesz. W przeciwnym razie musisz znaleźć kompromis. Na przykład, jeśli powierzchnia Twojej kuchni nie przekracza sześciu metrów kwadratowych, a jesteś właścicielem typowego Chruszczowa, kwestia organizacji miejsca pracy może być dość dotkliwa. Tego typu lokale wymagają od projektanta dużej staranności, doświadczenia i profesjonalizmu.

W przypadku kuchni, takiej jak Chruszczow, istnieje kilka technik, które pozwalają wydobyć jak najwięcej z minimalnej przestrzeni.

Ważne punkty

Głównym celem kuchni w Chruszczowie jest gotowanie.Początkowo rozkład mieszkań nie zapewniał komfortowego przebywania w lokalu w innym celu. Ponadto w czasie budowy tak zwanych domów Chruszczowa nie było tak wielu urządzeń gospodarstwa domowego. Teraz musimy podjąć pewne wysiłki, aby pomieścić tutaj wszystko, czego potrzebujesz.

Zastanawiając się nad wnętrzem małej kuchni, rozważ następujące niuanse:

  1. Najlepiej nie montować tutaj stołu jadalnego. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, preferuj małe okrągłe meble lub produkty typu „transformator”.
  1. Lepiej w ogóle nie montować drzwi, ale aby zapobiec przedostawaniu się zapachów i oparów żywności do pomieszczenia, zamontuj mocny okap. Jeśli jednak potrzebujesz drzwi, wybierz modele kompaktowe zamiast zwykłych na zawiasach (składane, przesuwane itp.).
  1. Wybierz zasłony, które nie będą zbyt duże do małej kuchni. Wybierz piękne rolety lub rolety rzymskie w jasnych odcieniach.
  1. Szukaj praktycznych i funkcjonalnych mebli o niewielkich rozmiarach, z dużą ilością szuflad, szafek itp.
  1. Nie należy montować na suficie fantazyjnych luksusowych żyrandoli ani innych wolumetrycznych opraw oświetleniowych. Zachęcamy do wielu reflektorów.
  1. Preferuj jasne pastelowe kolory. Wizualnie powiększają przestrzeń małej kuchni.
  1. Lustrzane i szklane powierzchnie stworzą iluzję objętości.

To tylko niektóre sztuczki, które pomogą Ci udekorować wnętrze Twojej małej, ale przytulnej kuchni w Chruszczowie.

Wybór mebli

Preferuj meble ergonomiczne i funkcjonalne. Na przykład kupując lodówkę poziomą, która oprócz swojej głównej funkcji może również pełnić rolę stołu lub szafki. Projekt małego pokoju nie pozwala urzeczywistnić najśmielszych pomysłów. Jednak nawet jeśli obszar jest bardzo mały, nie powinieneś rozpaczać.

Stoliki przesuwne, szafki wiszące i półki, piórniki, kompaktowe stoliki nocne są mile widziane.

Projekt takich mieszkań przewiduje meble typu „transformator”. Jeśli pozwala na to wysokość sufitu, możesz wybrać meble o orientacji pionowej. Masywne, nieporęczne szafki są przeciwwskazane w małym pomieszczeniu.

Właściwe oświetlenie

Projekt wnętrza powinien zapewniać zrównoważone oświetlenie, z naciskiem na miejsce pracy. Oprócz głównego oświetlenia sufitowego ważne jest, aby zainstalować lokalne źródła w postaci dodatkowych urządzeń oświetleniowych, paneli itp.

Specyfiką wnętrz takich mieszkań jest potrzeba iluzorycznej ekspansji przestrzeni. Czasami można to zrobić dzięki odpowiedniemu oświetleniu, które nie powinno być skąpe.

Kolory

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie opracować projekt wnętrza dla małego Chruszczowa, pamiętaj o jednym ważna zasada: ciemne odcienie wizualnie „przesuwają” ściany i zbliżają podłogę do sufitu. Ciemne odcienie są przeciwwskazane w takich mieszkaniach. Lepiej dekorować ściany, podłogę i sufit w Chruszczowie w neutralnych kolorach: beżowym, pastelowym niebieskim, różowym, liliowym i tak dalej.

Mile widziane są również jasne odcienie: jasnozielony, pomarańczowy, czerwony, nasycony żółty itp. Za ich pomocą można poprawnie umieścić akcenty, a tym samym uczynić pomieszczenie bardziej komfortowym.

Wykończenie podłogi, ścian i sufitu

Najlepszą opcją na podłogę w Chruszczowie są płytki. Na szczęście szeroka gama towarów na rynku krajowym pozwoli Ci wybrać wymagany rodzaj płytek podłogowych do dekoracji wnętrz najnowocześniejszych mieszkań. Sufit może być podwieszany, podwieszany lub wyłożony płytkami. Zachęca się do zagospodarowania przestrzeni za pomocą specjalnego panelu świetlnego. Ściany poza miejscem pracy można po prostu pomalować, wykończyć płytkami ceramicznymi lub tynkiem dekoracyjnym.

Jeśli projekt wnętrza zakłada obecność tapety, lepiej wybrać specjalną tapetę z włókna szklanego. Można je łatwo myć bez uszkadzania powierzchni.

Stosowanie luster

Projekt kompaktowych mieszkań czy domów Chruszczowa musi być dokładnie przemyślany i opracowany. Lepiej powierzyć to specjalistom, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków i irytujących nieporozumień. Wnętrze małej kuchni powinno zawierać jak najwięcej opraw oświetleniowych i powierzchni odbijających światło. Za pomocą luster możesz przyciąć sufit w Chruszczowie. Oczywiście mówimy o oddzielnych obszarach kuchni, na przykład nad stołem.

Lustra nie tylko uatrakcyjnią projekt mieszkania, ale także stworzą iluzję wolnej przestrzeni.

Jeśli żadna z porad nie pomogła Ci zaprojektować Chruszczowa i uczynić go tak przytulnym i wygodnym, jak to tylko możliwe - czas pomyśleć o przebudowie domu. Jako opcję przebudowy takich mieszkań planuje się usunięcie ściany oddzielającej kuchnię od salonu i dalsze przekształcenie mieszkania w pracownię. Ponadto kuchnię można rozbudować o loggię, jeśli jest dostępna.

Galeria zdjęć

)
.