Robienie małego przedpokoju: wybór materiału

Każde mieszkanie zaczyna się przedpokojem, niezależnie czy jest duże czy małe. Pokój może mieć różne rozmiary. Na przykład w Chruszczowie korytarz jest mały, ale zawsze robi pierwsze wrażenie na gościach. I właśnie z tego powodu projekt małego przedpokoju i jego dekoracja ma ogromne znaczenie. Nie ma miejsca na niepotrzebne rzeczy, pomieszczenie musi spełniać swoje funkcjonalne przeznaczenie, a dodatkowo w małym przedpokoju, jak w całym Chruszczowie, potrzebny jest idealny porządek.

Bardzo ważna jest strona estetyczna. Chociaż przekształcenie małej przestrzeni w piękny, elegancki pokój nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli przestrzeń jest rzeczywiście niewielka.

Cechy konstrukcyjne

Najważniejszym problemem dla właścicieli jest bardzo mały hol wejściowy w Chruszczowie. I to jest zrozumiałe, bo ten pokój, będący twarzą mieszkania, musi być odpowiednio udekorowany. To przez korytarz mieszkańcy przenoszą się z pokoju do pokoju: korytarz narożny jest bardzo rzadki. Do mieszkania musisz wejść w ten sam sposób.Należy poważnie potraktować taki aspekt, jak projekt: postrzeganie całego mieszkania zależy od tego, jak pokój jest urządzony.

Dobór materiałów

Odtworzenie wystroju i projektu małego przedpokoju należy rozpocząć od układu, który zapewnia na zakup niezbędnych materiałów. Przede wszystkim należy pamiętać, że niektóre z nich mają osobliwość polegającą na zmniejszeniu wielkości pokoju, który w każdym w Chruszczowie jest już mały.

Należą do nich:

  • kamień sztuczny i naturalny;
  • panele z tworzywa sztucznego, których mocowanie zakłada obecność wcięcia od ściany.

Tłoczona tapeta, tapeta do malowania nie jest zła. W przypadku małego przedpokoju najlepszą opcją byłby małyrysunek. Czysto pomalowane ściany są dobrą alternatywą dla tapet. Ta opcja jest trwała, a w razie potrzeby ściany można zawsze zaktualizować, zmieniając kolor. Zdecydowanie odradza się stosowanie dwukolorowej tapety: takie podejście wizualnie zmniejszy obszar. W celu stworzenia indywidualnego stylu, do dicoringu można użyć sztucznego kamienia. Projekt małego przedpokoju będzie oryginalny.

Przy podejmowaniu niestandardowych decyzji nadają się również inne materiały: prawdziwa skóra, plastik do wykańczania poszczególnych obszarów, drewno, kamyki, sztuczne elementy dekoracyjne.

Jeśli chodzi o kolorystykę, projekt korytarza w Chruszczowie zakłada jasne kolory ścian, ale sufit najlepiej wykonać w czystej bieli. Jeśli użyjesz do tego celu błyszczącej farby, będzie wyglądać wyżej dzięki odbiciu światła.

​​

Wybór podłogi

Wybór podłogi jest tak samo ważny jak każdy remont. Projekt przedpokoju powinien być odpowiednio uzupełniony. Jak na mały pokój w Chruszczowie jest dość duży wybór. Wśród najpopularniejszych wykładzin podłogowych znajdują się:

  • laminat jest najbardziej poszukiwaną i ekonomiczną opcją. W takim przypadku realistyczne jest zbieranie wszelkich rysunków, wzorów i dekoracji. Laminat może stanowić pokrycia w postaci skór zwierzęcych, drewna, sztucznego kamienia, parkietu, skóry;

  • linoleum - wykładzina podłogowa zbliżona parametrami i właściwościami do laminatu. To samo można powiedzieć o doborze koloru i wzoru. Linoleum ma dwie opcje: na bazie i bez. Pierwszy uważany jest za trwalszy i trwalszy;

  • Podłogi z naturalnego drewna, parkiet. Opcja jest jedną z najdroższych, ale nie jest trwała. Podłogi wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ mają tendencję do wchłaniania wilgoci i po pewnym czasie tracą swój estetyczny wygląd. Wkrótce trzeba będzie zmienić parkiet w małym korytarzu. Ten wybór jest zwykle oparty na preferencjach gospodarza;

  • Kamienna podłoga. Niezła opcja z higienicznego i praktycznego punktu widzenia. Kamień ma podwyższoną odporność na wilgoć, jest łatwy w utrzymaniu czystości, trwały i oryginalny. Wadą kamiennej podłogi jest brak możliwości utrzymywania ciepła. Rozwiązuje się to za pomocą gęstego dywanu. Warto zauważyć, że kamienna podłoga do przedpokoju jest rozwiązaniem niezwykłym i stanowi raczej wyjątek niż normę;

  • ceramiczne płytki podłogowe. Pod względem wydajności jest całkowicie identyczny z kamienną posadzką, jest do przyjęcia na korytarzu, ale nie jest najlepszą opcją. Zaletami takiej podłogi są jej wyjątkowa wytrzymałość i trwałość;

  • wykładziny dywanowe do małego przedpokoju w Chruszczowie to jedna z odważnych decyzji. Projekt korytarza z takimi podłogami będzie niezwykły. Ta opcja jest idealna w tym przypadku. Możesz wybrać zarówno sztuczny, jak i naturalny dywan. Kolor materiału powinien być ciemny ze względów praktycznych. W przeciwnym razie dywan będzie musiał być często czyszczony.

Oświetlenie korytarza

wpływ na zdrowie. Niestety, pokoje w Chruszczowie, zwłaszcza hol wejściowy, są prawie zawsze trochę ponure. Dlatego ważnym aspektem w projekcie jest odpowiednie oświetlenie.

Projekt przedpokoju zakłada prawidłowe rozwiązanie tego problemu, w którym można wizualnie nadać pomieszczeniu większą objętość.

Pojedyncza lampa do przedpokoju nie jest najlepszym rozwiązaniem, jak w przypadku żyrandola na suficie. Najlepiej ustawić lampy wzdłuż ścian: dwie na jednej i dwie przy lustrze z drugiej. Jeśli w korytarzu znajduje się szafa, należy dla niej zapewnić indywidualne oświetlenie.W małym korytarzu lepiej jest skierować część promieni na ściany, a część na bok lub na pomalowany błyszczący sufit.

Meble do przedpokoju

Przysłowie, że każde mieszkanie zaczyna się od wieszaka implikuje obecność przedpokoju. Wieszak to obowiązkowy atrybut danego pomieszczenia, który również ma spełniać swoje przeznaczenie użytkowe. A mały stolik nocny może również zmieścić się w małym pokoju.Lustro można kupić razem z szafką lub osobno, po wyznaczeniu do tego miejsca na ścianie.

Jeśli pozwala na to miejsce, warto zaopatrzyć się w szafę, kilka krzeseł lub ławek w przedpokoju. Zdarza się również, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na zwykłą szafkę, w tym przypadku wskazane jest zakupienie przedpokoju narożnego. Taka szafka może zajmować zwykle pustą przestrzeń.

Jest jeszcze inny sposób na powiększenie pokoju: zrób lustrzane odbicie jednej ze ścian. Odbita w nim część pomieszczenia stworzy efekt dodatkowej przestrzeni.

Półki są mocowane nieco wyżej i nie są przeznaczone do przedmiotów codziennego użytku. Aby uniknąć niezgrabnego i złego smaku we wnętrzu, możesz obejść się bez półek.

Wskazane jest, aby wybrać kolor mebli w jasnych tonacjach, choć produkty pod naturalnym drewnem będą dobrze wyglądać. Meble w ciemnej kolorystyce jeszcze bardziej ograniczą odbiór wizualny przedpokoju, dlatego zdecydowanie odradza się ich kupowanie. Meble w jasnym kolorze sprawią, że korytarz będzie większy i obszerniejszy, tworząc pożądany efekt.

Zestaw mebli do przedpokoju można zakupić w postaci gotowej lub wykonać na zamówienie.

Obecnie wiele firm podejmie się pracy w pełni zgodnie z życzeniem klienta. Tutaj można wyraźniej określić wielkość mebla, który idealnie wpasuje się we wnętrze małego przedpokoju.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.