Robienie małego korytarza w mieszkaniu Chruszczowa: techniki wizualnego powiększania pokoju

Korytarz w mieszkaniu Chruszczowa to mały przedsionek. Oznacza to, że nie ma możliwości zamontowania pożądanych mebli i stworzenia funkcjonalnego wnętrza. Ale mimo to istnieją pewne techniki, które nadal pozwalają ozdobić lokal w oryginalny sposób, pomimo jego niewielkiej powierzchni. Projekt małego korytarza w mieszkaniu Chruszczowa, którego zdjęcie można obejrzeć w naszym artykule, powstaje zgodnie z ustalonymi zasadami.Ważne jest tutaj, aby wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe, które mogą wizualnie powiększyć przestrzeń.

Dekoracja przedpokoju

Osobliwością przedpokoju w Chruszczowie jest to, że ma on stosunkowo niewielką powierzchnię. Często przedstawiany jest w postaci wąskiego korytarza o niestandardowym kształcie.Aby rozwiązać problem z designem, eksperci zalecają stosowanie zasady minimalizmu.Oznacza to, że do dekoracji warto wykorzystać minimalną ilość detali. Muszą jednak pełnić wiele funkcji.Nie ma potrzeby stosowania zbędnych elementów dekoracyjnych - tylko zaśmiecają korytarz.

Jasne abażury, dobre oświetlenie i materiały odblaskowe są wykorzystywane do wzmocnienia wzroku.Dzięki meblom i oświetleniu nawet małe pomieszczenie można podzielić na strefy. Jeśli kilka drzwi wychodzi na korytarz, należy je udekorować w ten sam sposób. Lepiej, jeśli komponują się z dekoracją ścienną.Drzwi wewnętrzne powinny mieć szklane wstawki. Dzięki nim światło wejdzie do korytarza, co zmniejszy obciążenie spowodowane brakiem wolnej przestrzeni.

Jeśli to możliwe, lepiej całkowicie opuścić drzwi. Doskonałym rozwiązaniem byłoby wyposażenie szerokich łuków.

Czego użyć do dekoracji

Dekorując przedpokój w mieszkaniu Chruszczowa należy zwrócić szczególną uwagę na wybór materiału wykończeniowego.Lepiej unikać płyt gipsowych, paneli z tworzywa sztucznego i kamienia dekoracyjnego.Najlepszym rozwiązaniem są tapety flizelinowe lub winylowe do malowania. Eksperci zalecają wybór naturalnych materiałów, które dodadzą lekkości wykończeniu.

Do dekoracji ścian w małym przedpokoju o nietuzinkowym kształcie można zastosować następujące materiały:

  • Winyl lub tapety flizelinowe. Specyfiką materiału jest łatwość czyszczenia na mokro, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę ryzyko zanieczyszczenia ścian w korytarzu.

  • Bambusowa tapeta. To także praktyczny i naturalny materiał wykończeniowy, który jest trwały. W ten sposób żywotność bambusowej tapety może osiągnąć 10 lat lub dłużej. Za pomocą tego materiału możesz stworzyć oryginalny projekt nawet w małym pomieszczeniu. Jedyną wadą jest dość wysoki koszt tapety.

  • Tapeta do malowania. Z ich pomocą można stworzyć wykończenie o różnych fakturach i odcieniach. Wybierając kolor, powinieneś polegać na reszcie wnętrza.

  • Płynna tapeta. Jest to nowoczesny materiał występujący w postaci proszku celulozowego. Zawiera barwniki oraz specjalną bazę wiążącą. Za pomocą takiej tapety możesz stworzyć oryginalną powłokę, którą można łatwo naprawić.

Tapety z włókna szklanego, linkrust i inne materiały o wysokich parametrach są również szeroko stosowane do dekoracji przedpokoju.Jeśli chodzi o panele plastikowe, kamień dekoracyjny i płytki, lepiej je odrzucić. Wynika to z faktu, że instalacja takich materiałów doprowadzi do zmniejszenia powierzchni korytarza.

Wykładzina podłogowa

Do pokrycia podłogi w korytarzu używa się trwałych i odpornych na wilgoć materiałów, które są łatwo odporne na zużycie. Wszystkie te wymagania w pełni spełniają płytki ceramiczne i linoleum.

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zapotrzebowanie na tak nowoczesny materiał jak płytki PCV. Posiada takie same właściwości jak tradycyjne płytki ceramiczne.Różnica polega na tym, że materiał na bazie PVC jest lżejszy, cieplejszy w dotyku i łatwy w montażu, niezależnie od doświadczenia.

Laminat służy do tworzenia oryginalnych wykładzin podłogowych, które zabarwią całe pomieszczenie. Najlepiej wybrać laminat o wysokiej wytrzymałości, ale problem polega na tym, że taki materiał jest dość drogi.

Dobrą opcją będzie podłoga łączona pokrycie, które składa się z kilku materiałów... Tak więc na początku korytarza, gdzie podłoga może wytrzymać duże obciążenie, układa się płytki, a następnie laminat.

Dekoracja sufitu

Sufit napinany optymalnie wpasuje się w projekt przedpokoju w niewielkim apartament. Z jego pomocą łatwo ukryć nieprawidłowości podstawowej konstrukcji.Błyszczące sufity mają odblaskową powierzchnię, która optycznie powiększa przestrzeń.

Dobrym rozwiązaniem byłoby wykonanie sufitu wielopoziomowego z płyt gipsowo-kartonowych. Należy pamiętać, że taki projekt sprawi, że sufit będzie nieco niższy.Jeśli podłoże ma idealnie płaską powierzchnię, możesz użyć konwencjonalnej farby na bazie wody.

Tynk dekoracyjny jest często używany do dekoracji sufitu. Z jego pomocą powstaje wrażenie solidnej przestrzeni. To wizualnie powiększy pomieszczenie.

Jak dobrać meble

Kompaktowy wielofunkcyjny mebel służy do wyposażenia wąskiego przedpokoju. Jest zainstalowany w jednej linii, co pozwala wizualnie powiększyć pomieszczenie.Szafa idealnie nadaje się do przechowywania butów i ubrań.Wyposażony jest w przesuwane drzwi i ukryte okucia, które nie będą utrudniać swobodnego poruszania się po wąskim korytarzu.

Dobrze, jeśli drzwi szafki są lustrzane. Pozwoli to dodatkowo optycznie powiększyć pomieszczenie.

Wybierając szafkę warto zastanowić się nad jej szerokością - nie powinna być większa niż 40 cm, jeśli w środku jest wolny narożnik pokój, możesz zainstalować szafkę narożną.Ma większą pojemność, ale zajmuje mniej miejsca.

W miarę możliwości oprócz szafki warto zamontować stojak na buty lub szafkę. Konstrukcja powinna być wąska i wysoka. Cały zestaw lepiej wykonać na zamówienie. Pozwoli to zmaksymalizować wykorzystanie każdego metra korytarza.

Na filmie: funkcjonalne meble do przedpokoju.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń

Przy dekorowaniu przedpokoju warto zastosować techniki, które wizualnie zwiększą przestrzeń. Wśród niektórych warto wyróżnić te najbardziej efektowne:

  • Jeśli w pomieszczeniu są nisze, to trzeba je doświetlić, aby można było pogłębić ściany.

  • Zalecamy stosowanie oświetlenia skierowanego ku górze. Lepiej jest umieścić oprawy oświetleniowe wzdłuż wolnej ściany.

  • Do zdobienia należy używać elementów o powierzchni odbijającej. Możesz więc zainstalować lustra na ścianach, ułożyć błyszczący sufit lub położyć płytki ceramiczne.

  • W projekcie małego przedpokoju w mieszkaniu Chruszczowa można wykorzystać fototapetę, która będzie przesuwać się z jednej ściany na drugą. To wygładzi granice konstrukcji.

Dodatkowo nie zapomnij o oświetleniu pomieszczenia. Prawidłowa liczba i lokalizacja opraw może również wizualnie zwiększyć przestrzeń.

Co można zmieścić na korytarzu (2 filmy)

Pomysły projektowe (38 zdjęć)

​​
)
.