Robienie domu zabaw - namiot dla dzieci na balkonie (+32 zdjęcia)

Namiot dla dzieci własnymi rękoma wykonany jest szybko ze złomu, musisz zdecydować się na miejsce. Balkon lub loggia to dobry, ale nie zawsze pożądany pokój w mieszkaniu. Zwłaszcza jeśli loggia nie jest sama. Maksymalnie nadaje się do przechowywania niepotrzebnych rzeczy w szafce i uprawy kwiatów. Kiedy w domu jest małe dziecko, pojawia się problem katastrofalnego braku wolnego miejsca. Dlaczego więc nie wyposażyć loggii własnymi rękami w pokój zabaw, w którym pomieszczą się zabawki, meble dziecięce i oczywiście namiot dla dzieci.

Przygotowanie balkonu

Dziecko powinno bawić się w pokoju zarówno latem jak i zimą. Nie ma sensu wyposażać letniej wersji pokoju zabaw własnymi rękami. W końcu, wraz z nadejściem chłodu, trzeba będzie go zdemontować, a mieszkanie znów zostanie załadowane masą dziecięcych rzeczy i zabawek. Należy to zrobić prościej - ocieplić balkon lub loggię, na której znajduje się namiot.

Konieczne jest wykonanie następujących prac:

  • izolacja podłóg;
  • montaż plastikowej ramy okiennej;
  • izolacja ścian;
  • instalacja dodatkowego źródła ciepła. Być może będzie to ciepła podłoga.

Czy uważasz, że izolacja balkonu będzie za droga? Ale te środki pomogą ocieplić całe mieszkanie, co pozwoli w przyszłości znacznie zaoszczędzić na dodatkowym ogrzewaniu. Co więcej, dzieci dorastają, a następnie zabawki można usunąć, a loggia może stać się pełnoprawnym gabinetem, w którym dziecko może odrabiać lekcje. Istnieje wiele opcji.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka na balkonie. Jeśli mieszkasz na parterze, a loggia jest zakratowana, nie musisz się martwić i możesz spokojnie zostawić okno do przewietrzenia. Ale jeśli balkon nie jest chroniony kratami, będziesz musiał umieścić bezpieczniki na klamkach okiennych, aby dzieci nie mogły go otworzyć.

Opcje tworzenia namiotu

W sieci można zobaczyć różne zdjęcia sprzedawanych namiotów dziecięcych sklepy online. Widać z nich: to proste własnymi rękami, a potrzebne materiały są najprostsze. Namiot można zbudować ze starej zasłony.

Istnieją dwie możliwości:

  • rozciągnąć kawałek zasłony lub zasłony przez całe pomieszczenie, oddzielając w ten sposób część balkonu;
  • Własnoręcznie zrób z tej samej zasłony dziecięcy namiot i połóż go na balkonie.

Pierwsza opcja:

Najłatwiej ją zrealizować: w górnej części balkonu montujemy gzyms, na którym zostanie przymocowana zasłona... Wydzielona przestrzeń może mieć formę kwadratu lub trójkąta.

Druga opcja:

  • Zrzucamy z desek stelaż do przyszłego namiotu, przykrywamy kawałkiem firany, przymocuj krawędzie tkaniny za pomocą zszywacza budowlanego lub małych goździków. Jedna strona namiotu powinna się otworzyć.
  • Konstrukcja podwieszana jest jeszcze łatwiejsza do wykonania. Na suficie mocujemy mały haczyk. Zabieramy dwa obręcze (hula-hoop lub metalowe obręcze), jeden o średnicy około 0,5 m, drugi - 1-1,5 m. Potrzebny będzie kawałek szerokiej zasłony lub zasłony oraz 4 metrowe kawałki nylonowej liny. Końce segmentów przywiązujemy do dużej obręczy tak, aby była między nimi równa odległość, na środku każdej liny mocujemy mały obręcz. Wolne końce lin łączymy mocnym węzłem. Wszystkie połączenia naprawiamy super klejem, aby węzły się nie ślizgały. Bierzemy mały kawałek liny, jeden koniec łączymy z górnym węzłem na nylonowych linach, z drugiego robimy pętlę. Zbieramy zasłonę i mocujemy ją na węźle, a krawędzie powinny swobodnie opadać na podłogę. Zszyj brzegi na styku z dużym obręczem. Namiot dla dziecka jest gotowy.

Możesz stworzyć własną wersję namiotu z zasłony. Na przykład - zrzuć 4 deski u góry i przykryj zasłoną, otrzymasz coś w rodzaju wigwamu.

Dekoracja balkonu

Pokój zabaw dla dziecka powinien mieć półki lub szafę na zabawki. Malujemy go na wesoły kolor. W tym samym duchu można udekorować ściany, można powiesić zdjęcie dziecka lub obrazki ze zwierzętami. Na podłodze kładziemy miękki materiał, dywan lub specjalne puzzle.

Dbamy o bezpieczeństwo materiałów, ponieważ lokale są przygotowywane dla dzieci. Lepiej powiesić zasłony w oknach, zwłaszcza jeśli balkon wychodzi na słoneczną stronę. Będą jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną i chronić dziecko przed słońcem.

Łatwo jest zrobić coś pięknego i pożytecznego dla dziecka własnymi rękami. Najważniejsze jest pragnienie i pokazanie wyobraźni.

Galeria zdjęć

(1 55)
.