Rejestracja korytarza i korytarza w nowoczesnym mieszkaniu (+35 zdjęć)

Przedpokój i korytarz to pierwsze rzeczy, które człowiek spotyka po powrocie do domu. Dlatego projekt korytarza i korytarza powinien na pierwszy rzut oka dostroić się do pożądanego nastroju. Niestety realia życia są takie, że pierwsze wrażenie często przyćmiewa brak metrów kwadratowych i nieharmonijna atmosfera.

Chęć uzyskania niezbędnej funkcjonalności w ograniczonej przestrzeni jest całkiem naturalna i wykonalna.

Ergonomia

Projekt korytarza i korytarza powinien opierać się przede wszystkim na łatwości użytkowania i wygoda, a dopiero potem wygląd.Powód tego stwierdzenia jest oczywisty: piękny, ale niewygodny hol wejściowy spowoduje wiele niedogodności dla gospodarzy i gości. Jeśli na przykład proces odbioru komplikuje potrzeba znalezienia ubrań i butów, to istnieje szansa spóźnienia się do pracy. Kiedy osoba po powrocie do domu po długim dniu pracy staje przed koniecznością poświęcenia 30 minut swojego osobistego wolnego czasu na wyłożenie rzeczy, może pojawić się chęć zostawienia wszystkiego na wyciągnięcie ręki i zrobienia tego rano. Ale rano z reguły wszyscy się spieszą, dlatego korytarz i korytarz w końcu zamienią się w coś zagraconego i bezstronnego.

W celu harmonijnego rozmieszczenia przestrzeni w mieszkaniu należy opracować przejrzysty plan rozmieszczenia obszarów funkcjonalnych. Bliżej drzwi wejściowych należy zaaranżować miejsce do przechowywania butów, zaleca się również ustawienie tam ławki, pufy lub krzesła - miejsca, w którym można spokojnie usiąść i spokojnie założyć buty. Przed strefą „butów”, na wyciągnięcie ręki, należy umieścić wieszaki z haczykami i kilka otwartych półek, aby przed wyjściem zabrać ze sobą lekką kurtkę, płaszcz przeciwdeszczowy lub np. parasol. Na półkach możesz przechowywać różne przydatne drobiazgi, od kluczy po torby, portfele, żetony metra czy monety.

Obok wieszaka, jeśli chcesz, możesz powiesić lustro, które pozwoli Ci wywołać ostatni "marafet" przed wyjściem z domu lub podziwiać siebie po powrocie.

Do przechowywania ponadwymiarowej odzieży wierzchniej na korytarzu wskazane będzie umieszczenie wąskiej szafy. Drzwi przesuwne nie wymagają wolnej przestrzeni do otwierania i są bardzo wygodne w życiu codziennym. Wewnątrz tej szafki można umieścić półki, nisze i drążki. Jednocześnie drążki mogą być chowane, a szerokość mebla może być węższa niż szerokość wieszaka na ubrania.Same drzwi szafy przesuwnej mogą mieć lustrzaną powierzchnię, co będzie nie tylko wygodne, ale także pozwoli wizualnie powiększyć przestrzeń.

Aby uzyskać wizualne wyobrażenie o tym, jak powinny być rozmieszczone strefy funkcjonalne przedpokoju i wnętrza, wystarczy wyobrazić sobie ludzkie zachowania w życiu codziennym.

Gdy wracasz do domu z pracy, to:

  • najpierw połóż swoją torbę lub torby;
  • rzuć kapelusz na półkę;
  • zdejmij buty;
  • i idź powiesić swoje ubrania.

Wychodząc z domu, wszystkie te czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności. Zastanawiając się nad wnętrzem swojego przyszłego korytarza i korytarza, ważne jest, aby zachować sekwencję działań, aby za każdym razem nie wykonywać niepotrzebnych ruchów i ruchów. Ponadto naukowcy udowodnili, że niepotrzebne zamieszanie zwiększa zmęczenie człowieka i zmniejsza wydajność jego pracy.

Meble

Wnętrze przedpokoju powinno być, jak wspomniano powyżej, funkcjonalne i wygodne. Można to osiągnąć wybierając odpowiednie meble. Każdy element wyposażenia pokoju musi spełniać określoną rolę funkcjonalną.

Wskazane byłoby umieszczenie specjalnej szafki do przechowywania butów w obszarze „obuwia”. Z reguły takie meble charakteryzują się płytką głębokością i mają w swojej konstrukcji drzwi na zawiasach. W tym przypadku buty są ułożone w kilku rzędach.Pufa, ławka lub krzesło powinny być niskie, wygodne i niezbyt miękkie.Powinno być wygodnie siedzieć na takim przedmiocie podczas podkuwania i nie powinno być ochoty siadania tam więcej niż jest to wymagane.

Wieszak z haczykami i kilkoma otwartymi półkami powinien znajdować się na wyciągnięcie ręki od miejsca butów. Takie elementy wyposażenia wnętrza można kupić zarówno indywidualnie, jak i jako część gotowego zestawu słuchawkowego do przedpokoju. Wybierając gotowy zestaw do przedpokoju, należy skupić się na stosowności tego lub innego elementu konstrukcyjnego. Niektóre fabryki mebli oferują swoim klientom kupno pięknych, ale zupełnie bezużytecznych rzeczy. Na przykład projekt szafek może sugerować obecność niezajętych nisz i półek, które w najlepszym razie będą używane do przechowywania rzeczy, które nie są do końca odpowiednie w korytarzu. Na przykład narzędzia.

Okrycia wierzchnie oversize, zwłaszcza zimą, mogą zaprzeczyć wszelkim próbom osiągnięcia harmonii we wnętrzu przedpokoju. Dlatego lepiej jest schować wszystkie futra, kurtki puchowe i kurtki w szafce specjalnie przeznaczonej do tych celów.

Projekt i wystrój korytarza

Korytarz to przestrzeń łącząca wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu. Dlatego wnętrze takiego pokoju powinno być w harmonii z całą dekoracją wnętrza domu. Jeśli pokoje są urządzone w różnych stylach, lepiej wybrać neutralny wystrój.

Aby uzyskać harmonijne połączenie różnych stylów, zalecamy stosowanie neutralnych kolorów. Jednocześnie kolorystyka może być zarówno ciepła, jak i zimna.

Ciepłekolorydadzą komfort już od pierwszych minut pobytu w mieszkaniu, a surowe zimne kolory pomogą dostroić się do nastroju do pracy. Opracowując projekt korytarza, należy unikać obiektów, które tworzą efekt bałaganu. Duży i jasny dywan z zabawnąornamentykąpozbawi wnętrze „smaku”, a także m.in. nadmiaru elementów dekoracyjnych.

Jeśli chodzi o przedmioty dekoracyjne, należy zachować pewną równowagę: nie powinno być zbyt wielu „dekoracji” i powinny być miejsc, nie przeszkadzając mieszkańcom mieszkań. Duży malowany wazon na progu może dodać pikanterii przedpokojowi, ale będzie najeżony faktem, że pewnego dnia dzieło garncarskie zamieni się w kupę odłamków, odłamków i gruzu.

Oświetlenie

Wnętrze przedpokoju i korytarza powinno być dobrze oświetlone.Brak naturalnych źródeł światła można zrekompensować kinkietami, płaskim żyrandolem i reflektorami umieszczonymi na suficie i okapach szafek.Przełączniki są przydatne na obu końcach korytarza lub przy każdych drzwiach. W takim przypadku nie musisz iść przez dotyk w ciemności.

Można również zastosować metodę oświetlenia dzielonego: korytarz i korytarz w tym przypadku zawsze będą oświetlone przyćmionym, ale wystarczającym światłem, a w razie potrzeby można włączyć główne, mocniejsze urządzenia oświetleniowe.

Przedpokój narożny

Przedpokój narożny, szczególnie w małym mieszkaniu, jest chyba najbardziej problematycznym miejscem w planuj planowanie i dzielenie przestrzeni.

Jednak w tym przypadku można stworzyć wygodne i przytulne wnętrze, wystarczy kierować się podstawowymi zasadami ergonomii i projektowania:

  • Jedność przestrzeni i mebli.Wszystkie elementy funkcjonalne wnętrza powinny być skupione w jednym miejscu. Nie próbuj instalować szafek wzdłuż przeciwległych ścian. Meble powinny znajdować się w jednym rzędzie lub zajmować wolny róg pokoju.
  • Zaokrąglanie rogów. Zaokrąglone rogi są nie tylko piękne i niezwykłe. Każdy „miękki” narożnik to kilka dodatkowych centymetrów powierzchni użytkowej. Opływowe kształty mebli pozwalają na szybowanie wzroku po masywnych przedmiotach, co stworzy efekt wizualnej ekspansji przestrzeni.
  • Efektywność przestrzenna.Buty, odzież i akcesoria powinny być w miarę możliwości ukryte w szafach i szafkach. Duża liczba tych elementów tworzy efekt bałaganu, którego należy wszelkimi sposobami unikać.

Na życzenie nawet najmniejsze i najbardziej skomplikowane pod względem układu pomieszczenie wygodne i funkcjonalne wnętrze. Aby to zrobić, wystarczy podejść do kwestii projektowania ze szczególną dbałością o szczegóły.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.