Przedpokój - ciekawe wnętrze w Chruszczowie

Nie wszystkie apartamenty oferują przestronność i światło. I naprawdę chcę żyć w pięknym i funkcjonalnym środowisku. W tym artykule przeanalizujemy, jakie techniki można zastosować do dekoracji wnętrza małego mieszkania. W szczególności jej korytarz.

Wnętrze korytarza w Chruszczowie powinno wytrzymać wszystkie obciążenia funkcjonalne i jednocześnie być estetyczne.

Projekt małego mieszkania jest uderzająco odmienny odwnętrznychwariacji mieszkania przestronnego. I nie chodzi o oszczędność pieniędzy, ale o ograniczoną przestrzeń. Elementy dekoracyjne nie powinny zajmować większości przestrzeni użytkowej, potrzebna jest wolna przestrzeń na ważne meble, sprzęty techniczne i AGD, bez których nie wyobrażamy sobie życia.

Nie da się jednak w ogóle obejść bez dekoracji, ponieważ wygląd staje się matowy, martwy, posępny. Dotyczy to szczególnie korytarza lub korytarza.Wchodząc do mieszkania, korytarz jest pierwszą rzeczą, która nas spotyka i składa nasze wrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby zaaranżować ją pięknie, stylowo i funkcjonalnie.

Kolor ściany

Hol wejściowy - pomieszczenie jest raczej małe i nie doświetlone naturalnym światłem. To jej największy problem. Konieczna jest również walka z nim poprzez dobór odpowiedniej kombinacji kolorystycznej. Nie jest konieczne malowanie wszystkich ścian, wklejanie tego samego koloru. Ciekawy projekt ściany - jedna ściana z innym nadrukiem lub kolorem.

Niezbędna jest nawigacja w słabych warunkach oświetleniowych na jasnych kolorach. Złota, sałatka, ochra - nada ścianom korytarza zauważalną świeżość. Tapeta z dużymi wzorami doskonale nadaje się do małego przedpokoju.

Łącząc jasne, monochromatyczne ściany ze ścianą oklejoną jasną tapetą, optycznie powiększasz przestrzeń. Jeśli wysokość ścian na to pozwala, można je podzielić w poziomie parapetem, góra farby będzie jaśniejsza, a spód o kilka tonów ciemniejszy. Ten projekt wizualnie skraca ściany i dlatego nadaje się wyłącznie do mieszkań z wysokimi sufitami. Recepcja sprawi, że przestrzeń wyda się szersza. Lustra dobrze rozwiązują problemy z przestrzenią. Nawiasem mówiąc, ten detal wystroju nigdy nie jest zbyteczny w korytarzu.

Oświetlenie przestrzeni

Hol wejściowy w niewielkim Chruszczowie nie ma okien. Naturalne światło prawie nie dociera do korytarza. Zapewnienie tej wady jest znacząco korygowane przez różne lampy. Z podłogi w małym pokoju trzeba będzie porzucić. Podobnie daleki od organicznego w takich warunkach żyrandol. Wyjściem są kinkiety i reflektory sufitowe wbudowane w sufit podwieszany.

​​​​

Oprawy można umieścić pod parapetem i baldachimem szafki lub toaletki.

Nie zabierają tak potrzebnej w mieszkaniu przestrzeni, ale świecą nie gorzej niż pełnoprawny żyrandol.W połączeniu z wstawkami lustrzanymi oświetlenie będzie jeszcze jaśniejsze, ponieważ światło będzie się od nich odbijać i intensywniej wypełniać pomieszczenie.Przywieźliśmy kolejny plus za użycie luster w małym przedpokoju.

Meble

Przeznaczenie korytarza - wpuszczenie nas do mieszkania, zabierz i starannie przechowaj nasze buty i okrycia wierzchnie, a wypuszczając je, przekonają swoim doskonałym wyglądem i pozwolą na wykonanie ostatnich szlifów makijażu. Przechowywane są tu drobne rzeczy, które mogą przydać się mieszkańcom w drodze.

Definiując projekt niewielkiego przedpokoju warto oprzeć się na konkretnie przedstawionych terminach.

Istnieją kompaktowe, prefabrykowane szafki na buty i odzież wierzchnią. Należą do nich lustro, stojak na buty i haczyki na kurtki. Często są wyposażone w małą szafę na ubrania, które nie są noszone zbyt często. Czasami są szuflady, w których wygodnie jest przechowywać klucze, dokumenty, kosmetyczkę podróżną i inne niezbędne rzeczy. W rzeczywistości to wszystko, co jest absolutnie niezbędne w tym pokoju. Jednak ten minimalistyczny projekt jest nudny. Możesz go rozcieńczyć ciekawymi detalami. Na przykład stojak na parasole przy drzwiach wejściowych. W sklepach z wyposażeniem wnętrz możesz wybrać całkiem ciekawe przedmioty ze specjalnymi zdobieniami i wykończeniami.

Kolejnym ciekawym detalem, który wpasuje się w projekt przedpokoju będzie tablica z przypomnieniami i wiadomościami dla członków rodziny.

Sama tablica może być przystosowana do rysowania kredą, ścieralnym pisakiem lub do oklejania naklejkami. Istnieje również możliwość zakupu lub wykonania własnej tablicy korkowej, dzięki czemu notatki można przymocować za pomocą małych guzików lub ćwieków biurowych. Szczególnie pięknie prezentują się deski w stylu vintage.

Trzecim elementem, który funkcjonalnie dopełnia wnętrze, jest gospodyni.

Jest to niewielka tabliczka z haczykami i podpisanymi nazwiskami. Te haczyki będą trzymać breloczki członków rodziny, gdy są w domu. Dzięki temu na pewno nigdzie się nie zgubią i zawsze będą pod ręką we właściwym miejscu.

Galeria zdjęć

.